List of terms Number: 11 terms

Серйозний інцидент

Серйозний інцидент — інцидент, обставини якого вказують на те, що ледве не мала місце авіаційна пригода.


Серйозний інцидент — інцидент, обставини якого вказують на те, що ледве не мала місця авіаційна пригода.


Серйозний інцидент — інцидент, обставини якого вказують на те, що ледве не мала місце авіаційна пригода.


Серйозний інцидент — подія, обставини якої свідчать про те, що мало не сталася ситуація, для попередження якої потрібно виконання екіпажем (службою ОПР та забезпечення польотів) складних та (або) екстрених дій, що не застосовуються в умовах нормального польоту.

Для серйозних інцидентів характерні такі ознаки:

вихід ПС за межі очікуваних умов експлуатації;

виникнення значних шкідливих впливів на екіпаж або пасажирів;

значне підвищення робочого навантаження на екіпаж;

втрата працездатності екіпажа в польоті;

значні погіршення льотних і технічних характеристик та ускладнення в управлінні ПС.


Серйозний інцидент — транспортна подія, що виникла під час руху рухомого складу залізничного транспорту, яка могла призвести до аварії.


Серйозний інцидент — транспортна подія, що виникла під час руху рухомого складу, яка могла призвести до аварії.

До серйозних інцидентів відносяться:

6.1. Зіткнення пасажирських або господарських поїздів з іншими поїздами чи рухомим складом, сходи рухомого складу у поїздах на перегонах і станціях, які не належать до аварій за своїми наслідками.

6.2. Приймання і відправлення поїзда за неготовим маршрутом.

6.3. Проїзд заборонного сигналу.

6.4. Переведення стрілки під поїздом.

6.5. Вихід рухомого складу на маршрут приймання (відправлення) поїзда, на перегін.

6.6. Відправлення поїзда з перекритими кінцевими кранами.

6.7. Поява на світлофорі дозволяючого показання сигналу замість заборонного або поява більш дозволяючого показання сигналу.

6.8. Поява на вказівнику автоматичної локомотивної сигналізації (АЛС) дозволеної швидкості в кабіні машиніста дозволяючого сигнального показання замість забороняючого, або більш дозволяючого при русі поїздів по системі автоматичної локомотивної сигналізації з автоматичним регулюванням швидкості (АЛС-АРШ) з погашеними світлофорами автоблокування.

6.9. Розвалювання вантажу під час руху з порушенням габариту навантаження.

6.10. Падіння деталей рухомого складу на колію, що призвели до порушення графіка руху поїздів.


Серйозний інцидент — транспортна подія, що виникла під час експлуатації судна, унаслідок якої судно чи будь-яка особа піддаються небезпеці або внаслідок якої може бути завдане серйозне ушкодження судну або його конструкції.

Серйозними інцидентами вважаються:

а) різні механічні пошкодження суден (корпусів, надбудов, рушійних установок), які були допущені під час їх експлуатації, що за своїми наслідками не належать до серйозних аварій (аварій);

б) пошкодження суднами причальних, шляхових, гідротехнічних та інших споруд на річкових внутрішніх водних шляхах, які призвели до припинення їх експлуатації на строк від 6 до 12 годин;

в) припинення судноплавства через пошкодження суднами гідротехнічних споруд або перекриття судноплавного шляху суднами, які стоять на мілині, на термін від 6 до 12 годин з моменту підходу до таких ділянок інших транспортних суден;

г) простій на мілині:

- пасажирських суден — від 6 до 12 годин;

- інших транспортних самохідних суден та составів, що штовхаються, — від 12 до 48 годин;

- транспортних несамохідних суден — більше 24 годин;

ґ) переміщення вантажів у процесі експлуатації судна;

д) транспортні події, пов'язані із втратою якорів або якірного ланцюга, втратою або пошкодженням рятувальних шлюпок або шлюпбалок.


Серйозний інцидент — інцидент, обставини якого свідчать про те, що була ймовірність виникнення АП, або під час якого травмовані член екіпажу, пасажир чи третя особа або ПС зазнало пошкодження.


Серйозний інцидент - інцидент, обставини якого вказують на те, що мала місце висока імовірність авіаційної події під час експлуатації повітряного судна, який у випадку пілотованого повітряного судна відбувається з моменту, коли будь-яка особа піднімається на борт повітряного судна з метою здійснення польоту, до моменту, коли всі особи, що перебували на борту, залишили повітряне судно, або, у випадку безпілотного повітряного судна, відбувається з моменту, коли повітряне судно готове рушити з місця з метою виконання польоту, до моменту його зупинки в кінці польоту та вимкнення основної силової установки

 Повітряний кодекс України
Code of Ukraine; Law, Code on May 19, 20113393-VI

Серйозний інцидент — інцидент, обставини якого вказують на те, що мала місце висока імовірність авіаційної події під час експлуатації повітряного судна, який у випадку пілотованого повітряного судна відбувається з моменту, коли будь-яка особа піднімається на борт повітряного судна з метою здійснення польоту, до моменту, коли всі особи, що перебували на борту, залишили повітряне судно, або, у випадку безпілотного повітряного судна, відбувається з моменту, коли повітряне судно готове рушити з місця з метою виконання польоту, до моменту його зупинки в кінці польоту та вимкнення основної силової установки.

 Повітряний кодекс України
Code of Ukraine; Law, Code on May 19, 20113393-VI

Серйозний інцидент — транспортна подія, що виникла під час руху рухомого складу залізничного транспорту, яка могла призвести до аварії та (або) унаслідок якої рухомий склад залізничного транспорту пошкоджено до ступеня капітального ремонту.on top