Перелік термінів Кількість: 40 термінiв

Аварія

Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, що створює на об'єкті, території або акваторії загрозу для життя і здоров'я людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.

 Про порядок класифікації надзвичайних ситуацій
Постанова Кабінету Міністрів України; Положення від 15.07.19981099

Аварія — пошкодження, вихід із ладу, руйнування, що сталося з техногенних (конструктивних, виробничих, технологічних, експлуатаційних) або природних причин.


Аварія

Пошкодження, вихід із ладу та руйнування, що сталися з техногенних (конструктивних, виробничих, технологічних, експлуатаційних) або природних причин.


Аварія — раптова подія, така як потужний викид небезпечних речовин, пожежа або вибух, внаслідок порушення експлуатації підприємства (об'єкта), яка призводить до негайної та/або наступної загрози для життя та здоров'я людей, довкілля, матеріальних цінностей на території підприємства та/або за його межами.


Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, яка спричинила загибель людей чи створює на об'єкті або території загрозу життю та здоров'ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.

 Про аварійно-рятувальні служби
Закон України від 14.12.19991281-XIV

Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, що створює на об'єкті, території або акваторії загрозу для життя і здоров'я людей і призводить до руйнувань будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.


Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, що спричинила загибель людей або створює на об'єкті чи окремій території загрозу життю та здоров'ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.


Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, що спричиняє до загибелі людей, або створює на об'єкті чи окремій території загрозу життю та здоров'ю людей, призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу або завдає шкоди довкіллю.


Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, що спричинила загибель людей або створює на об'єкті чи окремій території загрозу життю та здоров'ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.


Аварія — АП без людських жертв, що призвела до серйозного пошкодження чи руйнування ПС або серйозного тілесного ушкодження пасажирів або членів екіпажу та третіх осіб, у разі якої:

а) порушується міцність конструкції планера ПС через руйнування силових елементів;

б) значно погіршуються технічні або льотні характеристики ПС, і необхідний значний ремонт для їх відновлення, або неможливо відновити його льотну придатність. До аварій не відносяться: для літаків — випадки відмови або пошкодження двигуна, коли пошкоджений тільки сам двигун, його капоти чи допоміжні агрегати або коли пошкоджені тільки повітряні гвинти, закінцівки крила, антени, пневматики, гальмові пристрої, обтічники, або коли в обшивці є невеличкі вм'ятини або пробоїни; для вертольотів — руйнування чи пошкодження елементів несучих та рульових гвинтів, вентиляторної установки, редуктора, обшивки, руйнування чи роз'єднання трансмісії, якщо вони не призвели до пошкодження чи руйнування силових елементів фюзеляжу або балок;

в) ПС опиняється в такому місці, де доступ до нього та його евакуація з місця події неможливі;

г) будь-яка особа отримує серйозні тілесні ушкодження.


Аварія

Зіткнення пасажирських або господарських поїздів з іншими поїздами або рухомим складом, сходи рухомого складу в пасажирських або господарських поїздах на перегонах і станціях, внаслідок яких:

від однієї людини до п'яти травмовано;

пошкоджено рухомий склад до ступеня капітального ремонту.

Зіткнення чи схід рухомого складу, затоплення, пожежа, порушення цілісності конструкції споруд та інші випадки, пов'язані з недотриманням умов безпеки руху, що викликали повне припинення руху пасажирських поїздів на перегоні на протязі п'яти годин і більше.


Аварія — небезпечна подія, яка трапилась на об'єкті і створила на ньому, а також на певній території або акваторії, загрозу життю або здоров'ю людей, привела до руйнування будівель, споруд, устаткування і транспортних засобів, порушення виробничого і транспортного процесу, а також до істотного впливу на навколишнє середовище.


Аварія — подія, що спричинила:

загибель людини або заподіяння їй серйозних тілесних ушкоджень, що сталися внаслідок експлуатації судна або в зв'язку з нею;

зникнення людини із судна, що відбулося в результаті невиконання діючих стандартів безпечної експлуатації судна або у зв'язку з експлуатацією судна;

загибель судна;

залишення судна екіпажем у зв'язку з неможливістю його подальшої безпечної експлуатації;

заподіяння значної шкоди судну, що призвела до неможливості його безпечної експлуатації відповідно до діючих стандартів з безпечної експлуатації судна;

шкоду довкіллю, яка відбулася внаслідок порушення правил судноплавства.

 Про затвердження Положення про систему управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті
Мінтранс України; Наказ, Положення, Форма типового документа, Вимоги, Журнал, Заходи від 20.11.2003904

Аварія — пошкодження інженерних мереж, обладнання або конструктивних елементів споруд, що виникло з техногенних або природних причин, які перешкоджають їх подальшій експлуатації відповідно до технічних умов.

 Про житлово-комунальні послуги
Закон України від 24.06.20041875-IV

Аварія (загальне визначення)

Небезпечна подія техногенного характеру, що створює на об'єкті, території або акваторії загрозу для життя й здоров'я людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладдя і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.


Аварія — пошкодження, вихід із ладу, руйнування, що сталися з техногенних (конструктивних, виробничих, технологічних, експлуатаційних) або природних причин.


Аварія — порушення експлуатації атомної станції (далі — АС), через яке стався вихід радіоактивних речовин та/або іонізуючих випромінювань за передбачені проектом для нормальної експлуатації межі в кількості, що перевищує встановлені межі безпечної експлуатації. Аварія характеризується початковою подією, шляхами протікання і наслідками.

 Про затвердження Положення про порядок розслідування та обліку порушень в роботі атомних станцій
Держатомрегулювання України; Наказ, Положення, Форма, Вимоги від 01.12.2004184

Під аварією, у цьому випадку, слід розуміти пошкодження, вихід з ладу й руйнування, що сталися з техногенних (конструктивних, виробничих, технологічних, експлуатаційних) або природних причин.


Аварія — подія під час перевезення, внаслідок якої втрачено контроль над радіоактивним матеріалом і яка призводить або може призвести до радіаційного впливу на людей та навколишнє природне середовище, що перевищує допустимі межі, встановлені нормами, правилами і стандартами з безпеки.

 Про затвердження Положення щодо планування заходів та дій на випадок аварій під час перевезення радіоактивних матеріалів
Держатомрегулювання України; Наказ, Положення, Форма типового документа від 07.04.200538

Аварія — АП без людських жертв, що призвела до пошкодження чи руйнування ПС або серйозного тілесного ушкодження пасажирів або членів екіпажу та третіх осіб, у разі якої:

а) порушується міцність конструкції планера ПС через руйнування силових елементів;

б) погіршуються технічні або льотні характеристики ПС і необхідний ремонт для їх відновлення або неможливо відновити його льотну придатність. До аварій не належать: для літаків — випадки відмови або пошкодження двигуна, коли пошкоджений тільки сам двигун, його капоти чи допоміжні агрегати або коли пошкоджені тільки повітряні гвинти, закінцівки крила, антени, пневматики, гальмові пристрої, обтічники, або коли в обшивці є невеликі вм'ятини або пробоїни; для вертольотів — руйнування чи пошкодження елементів несучих та рульових гвинтів, вентиляторної установки, редуктора, обшивки, руйнування чи роз'єднання трансмісії, якщо вони не призвели до пошкодження чи руйнування силових елементів фюзеляжу або балок;

в) ПС опиняється в такому місці, де доступ до нього та його евакуація з місця події неможливі;

г) будь-яка особа отримує серйозні тілесні ушкодження.

 Про затвердження Правил розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами в Україні
Державіаслужба; Наказ, Перелік, Правила, Форма, Форма типового документа від 13.12.2005943

Аварія — це небезпечна подія, що створює на об'єкті (території) органу Держприкордонслужби України загрозу для життя і здоров'я людей у результаті руйнування будівель, споруд, обладнання та транспортних засобів чи завдає шкоди довкіллю.

 Про затвердження Інструкції про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків та аварій у Державній прикордонній службі України
Адміністрація Держкордонслужби; Наказ, Інструкція, Форма типового документа, Форма, Перелік від 11.04.2006282

Аварія — позаштатна ситуація, при якій виникає реальна або потенційна можливість виділення патогенного агента в повітря виробничої зони, довкілля або зараження персоналу.


Аварія — раптова, небезпечна подія (потужний викид небезпечних речовин, пожежа або вибух, внаслідок порушення експлуатації підприємства (об'єкта), яка призводить до негайної та/або наступної загрози для житття та здоров'я людей, довкілля, матеріальних цінностей на території (об'єкті) підприємства та/або за його межами.

 Про затвердження Інструкції про порядок розслідування, ведення обліку нещасних випадків в органах і підрозділах МНС України
МНС України (з 2005 р.); Наказ, Інструкція, Перелік, Форма, Форма типового документа від 18.08.2006540

Аварія — це небезпечна подія техногенного характеру, що спричинила загибель людей або створює на об'єкті чи окремій території загрозу життю та здоров'ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.


Аварія

-порушення експлуатації об'єкта, де має місце перевищення нормованих меж впливу на персонал об'єкта, його основні фонди та навколишнє середовище.

 Про затвердження Правил безпеки в газовому господарстві коксохімічних підприємств і виробництв
Держгірпромнагляд; Наказ, Правила, Форма типового документа, Форма, План від 27.03.200761

Аварія — порушення експлуатації АС, за якого стався вихід радіоактивних речовин і/або іонізуючих випромінювань у кількості, що перевищує визначені проектом межі безпечної експлуатації. Аварія характеризується початковою подією, шляхами протікання і наслідками.

 Про затвердження Загальних положень безпеки атомних станцій
Держатомрегулювання України; Наказ, Положення, Класифікація від 19.11.2007162

Аварія — АП без людських жертв, що призвела до пошкодження чи руйнування ПС або серйозного тілесного ушкодження пасажирів або членів екіпажу та третіх осіб, у разі якої:

а) порушується міцність конструкції планера ПС через руйнування силових елементів;

б) погіршуються технічні або льотні характеристики ПС і необхідний ремонт для їх відновлення або неможливо відновити його льотну придатність. До аварій не належать: для літаків — випадки відмови або пошкодження двигуна, коли пошкоджений тільки сам двигун, його капоти чи допоміжні агрегати, або коли пошкоджені тільки повітряні гвинти, закінцівки крила, антени, пневматики, гальмові пристрої, обтічники, або коли в обшивці є невеликі вм'ятини або пробоїни; для вертольотів — руйнування чи пошкодження елементів несучих та рульових гвинтів, вентиляторної установки, редуктора, обшивки, руйнування чи роз'єднання трансмісії, якщо вони не призвели до пошкодження чи руйнування силових елементів фюзеляжу або балок;

в) ПС опиняється в такому місці, де доступ до нього та його евакуація з місця події неможливі;

г) будь-яка особа отримує серйозні тілесні ушкодження.

 Про затвердження Правил інформаційного забезпечення системи управління безпекою польотів повітряних суден цивільної авіації України
Мінтрансзв'язку України; Наказ, Правила, Перелік, Форма типового документа, Зразок, Схема, Форма, Список, Акт від 19.03.2009295

Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, що спричинила загибель людей або створила на об'єкті, території або акваторії загрозу для життя і здоров'я людей і призвела до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдала шкоди довкіллю.


Аварія — небезпечна подія техногенного погодження, що спричинила загибель людей або створює на об'єкті чи окремій території загрозу життю та здоров'ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди навколишньому середовищу.


Аварія — порушення експлуатації об'єкта, де має місце перевищення нормованих меж впливу на працівників об'єкта, його основні фонди та навколишнє середовище.

 Про затвердження Правил охорони праці у газовому господарстві підприємств чорної металургії
Держгірпромнагляд; Наказ, Правила, Норми, Форма типового документа, План, Форма від 29.12.2009218

Аварія — АП без людських жертв, що призвела до серйозного пошкодження (ПС отримало такі пошкодження, що відновити його неможливо або це не доцільно, оскільки вартість відновлення перевищує вартість капітального ремонту) чи руйнування ПС або серйозних тілесних ушкоджень пасажирів або членів екіпажу та третіх осіб.

 Про затвердження Правил розслідування авіаційних подій та інцидентів в авіації Збройних Сил України (Класифікатор подій, які належать до інцидентів)
Міноборони України; Наказ, Правила, Класифікатор, Заходи, Перелік, Форма типового документа, Протокол, Акт, Справа, Звіт, Опис, Список, Картка від 19.05.2010256

Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, яка спричинила загибель людей чи створює на об'єкті або території загрозу життю та здоров'ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.

 Про затвердження Інструкції з розробки плану ліквідації аварій на об'єктах метрополітену
МНС України (з 2005 р.); Наказ, Інструкція, Форма типового документа, План, Список, Акт, Зразок від 11.10.2010888

Аварія

Небезпечна подія техногенного характеру, що спричинила ураження, травмування та/чи загибель людей або створює на об'єкті чи окремій території загрозу життю та здоров'ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, устатковання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.

 Класифікатор надзвичайних ситуацій ДК 019:2010
Держспоживстандарт України; Наказ, Класифікатор, Покажчик від 11.10.2010457

Аварія - небезпечна подія техногенного характеру, що виникла внаслідок змін під час експлуатації магістрального трубопроводу (розгерметизація, вибух, пожежа тощо), спричинила руйнування (виведення з ладу) технологічних об’єктів магістрального трубопроводу, припинення (скорочення обсягу) транспортування продукту, втрату транспортованого продукту, загибель (травмування) людей чи створила загрозу безпеці, життю та здоров’ю людей, руйнування будівель та споруд, а також завдає шкоди навколишньому природному середовищу на прилеглій території


Аварія — небезпечна подія техногенного характеру, що виникла внаслідок змін під час експлуатації магістрального трубопроводу (розгерметизація, вибух, пожежа тощо), спричинила руйнування (виведення з ладу) технологічних об'єктів магістрального трубопроводу, припинення (скорочення обсягу) транспортування продукту, втрату транспортованого продукту, загибель (травмування) людей чи створила загрозу безпеці, життю та здоров'ю людей, руйнування будівель та споруд, а також завдає шкоди навколишньому природному середовищу на прилеглій території.


Аварія - авіаційна подія без людських жертв, що призвела до серйозного пошкодження чи руйнування повітряного судна, тілесних ушкоджень пасажирів, членів екіпажу чи третіх осіб

 Повітряний кодекс України
Кодекс України; Закон, Кодекс від 19.05.20113393-VI

Аварія — авіаційна подія без людських жертв, що призвела до серйозного пошкодження чи руйнування повітряного судна, тілесних ушкоджень пасажирів, членів екіпажу чи третіх осіб.

 Повітряний кодекс України
Кодекс України; Закон, Кодекс від 19.05.20113393-VI

Аварія - небезпечна подія техногенного характеру, що спричинила ураження, травмування населення або створює на окремій території чи території суб’єкта господарювання загрозу життю або здоров’ю населення та призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи спричиняє наднормативні, аварійні викиди забруднюючих речовин та інший шкідливий вплив на навколишнє природне середовище

 Кодекс цивільного захисту України
Кодекс України; Закон, Кодекс від 02.10.20125403-VI

Аварія - порушення експлуатації об’єкта, призначеного для поводження з РАВ, внаслідок якого стався вихід радіоактивних речовин та/або іонізуючого випромінювання у кількості, що перевищує визначені проектом (робочим проектом) межі безпечної експлуатації. Аварія характеризується початковою подією, шляхами протікання і наслідками


Аварія - пошкодження, вихід з ладу, відмова, неможливість експлуатації внутрішньобудинкових систем, а також пошкодження несучих, огороджувальних та несучоогороджувальних конструкцій будівлі, які спричинили або можуть спричинити шкоду життю та здоров’ю людей, пошкодження майна, унеможливлюють надання житлово-комунальних послуг споживачам

 Про житлово-комунальні послуги
Закон України від 09.11.20172189-VIII


вгору