Документ vr707295-16, поточна редакція — Прийняття від 28.07.2016

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

28.07.2016  № 1707

Про внесення змін до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України

За результатами моніторингів від 20, 24 та 26 червня 2016 року зафіксовано, що зміст російської програми "Ностальгія" не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, зокрема, зафіксовано такі порушення:

1) частини сьомої статті 6 (Не допускається трансляція програм та передач, у яких телеглядачам та/або радіослухачам надаються послуги з ворожіння та гадання, а також платні послуги у сфері народної та/або нетрадиційної медицини) та частини третьої статті 46 (Телерадіоорганізація зобов'язана повідомляти свої вихідні дані) Закону України "Про телебачення і радіомовлення", оскільки 20.06.2016 (о 19:20, 22:45, 02:00, 03:10) та 24.06.2016 (о 15:50) у рекламно-розважальній передачі "Философия судьбы" (в ефірі екстрасенси, парапсихологи та гадалки) надають платні послуги телеглядачам, а також під час трансляції відсутній логотип програми "Ностальгія";

2) частини першої статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України заборонено), оскільки ефір телеканалу оформлено символікою Радянського Союзу, логотип містить зображення серпа та молота, заставки містять зображення прапора СРСР та червону зірку, ведучий передачі "Рожденные в СРСР" одягнений у футболку з гербом СРСР, у щоденній передачі "Прошедшее время" міститься інформація з передач "Время", які транслювалися у період СРСР і в яких акцентується увага на досягненнях Радянського Союзу під керівництвом Комуністичної партії.

Також до Національної ради надійшло звернення Ради управлінців з питань мовлення США (№ 24/5003 від 22.07.2016) з пропозицією визнати зміст іноземної програми "Current Time" ("Настоящее время") таким, що відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та чинного законодавства України. Інформаційно-аналітичний телеканал "Current Time" є спільним виробництвом "Voice of America" та "Radio Free Europe/Radio Liberty". Редакційний контроль здійснює Рада управлінців з питань мовлення, яка є незалежним федеральним урядовим відомством, що здійснює нагляд за всіма цивільними міжнародними ЗМІ США. Обсяг мовлення 24 години на добу, мова програми - російська. У програмі відсутні передачі еротичного та сексуального змісту, зі сценами надмірного насилля чи жахів, фільми, демонстрування яких заборонено на території України. Реклама у програмах телеканалу відсутня.

Розглянувши вищевказану інформацію, звернення Ради управлінців з питань мовлення США (№ 24/5003 від 22.07.2016), керуючись Постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 № 129-VII щодо визнання Російської Федерації державою-агресором, частиною сьомою статті 4, частиною сьомою статті 6, частиною другою статті 42, частиною третьою статті 46 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", частиною першою статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", статтями 15, 17 та 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада ВИРІШИЛА:

1. Внести до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, такі зміни: вилучити іноземну програму "Ностальгія".

2. Доповнити додаток до рішення Національної ради "Перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України" програмою "Current Time" ("Настоящее время") згідно з додатком.

3. Виконання цього рішення покласти на управління представників Національної ради, управління контролю та аналізу телерадіомовлення, управління ліцензування, юридичне управління, відділ зв'язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради Ю. Артеменка.

Голова Національної ради

Ю. Артеменко

Відповідальний секретар

К. КотенкоДодаток
до рішення Національної ради
28.07.2016  № 1707

ПЕРЕЛІК
іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України

№ з/п

Програма (канал)

Країна, яка видала ліцензію (дозвільні документи на мовлення)

Мова програм

Направлення програми (жанр)

Статус країни - правовласника*

Юрисдикція технічних засобів мовлення

1

"Current time" ("Настоящее время")

США

російська

інформаційно-аналітичний

-

1,2

__________
Примітки:

__________
* Статус країни - правовласника програми:
1 - член Європейського Союзу;
2 - ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Начальник управління
контролю та аналізу
телерадіомовленняР. Кіфлюк

{Текст взято з сайту Нацради телерадіомовлення http://www.nrada.gov.ua}вгору