Документ v8438816-12, поточна редакція — Прийняття від 26.12.2012

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

26.12.2012  № 40-16-8438

Щодо підключення об'єкта, прийнятого в експлуатацію, до інженерних мереж

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження Держархбудінспекції України щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю визначені статтею 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2012 № 148), та Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 № 439/2011.

Згідно із пунктом 2.2.1 ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва" до загальної організаційно-технічної підготовки будівництва відноситься забезпечення будівництва під'їзними шляхами, електро-, тепло- і водопостачання (у тому числі протипожежним).

Відповідно до абзацу другого пункту 13 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461, визначається, що підключення об'єкта, прийнятого в експлуатацію, до інженерних мереж здійснюється відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон).

Відповідно до частини восьмої статті 39 Закону експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється.

Крім того, частиною дев'ятою статті 39 цього Закону визначено, що зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

Підключення закінченого будівництвом об'єкта, прийнятого в експлуатацію, до інженерних мереж здійснюється протягом десяти днів з дня відповідного звернення замовника до осіб, які є власниками відповідних елементів інженерної інфраструктури або здійснюють їх експлуатацію.

Для отримання роз'яснень з питань проектування рекомендуємо звернутися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Заступник Голови

В.Ю. Сташенко

{Текст взято з сайту Держархбудінспекції України http://www.dabi.gov.ua/}вгору