Про практичну реалізацію Угод
Державна фіскальна служба; Лист від 12.12.201639482/7/99-99-18-02-01-17
Документ v3948872-16, поточна редакція — Прийняття від 12.12.2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

12.12.2016  № 39482/7/99-99-18-02-01-17


Митницям ДФС

Про практичну реалізацію Угод

За повідомленням Міжнародного союзу автомобільного транспорту (МСАТ), міжнародні страховики системи МДП надали згоду на збільшення суми гарантії по кожній книжці МДП та iCarnet в Україні до 100 тис. євро з 1 липня 2016 року.

Для запровадження такої норми в Україні між Державною фіскальною службою України, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) та Міжнародним союзом автомобільного транспорту (МСАТ) підписані, відповідні двохсторонні та трьохсторонні Угоди.

Крім того, між Державною фіскальною службою України, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) та Міжнародним союзом автомобільного транспорту (МСАТ) підписана угода про взаємодію під час запровадження ваучера TIR+.

Ваучер TIR+ це комп'ютеризована підвищена фінансова гарантія сплати митних платежів під час транзитних перевезень по території України товарів, що перебувають під митним контролем, у розмірі 100000 євро по кожному ваучеру, використаному разом з книжкою МДП. Тобто, завдяки ваучеру TIR+ сума гарантії за книжкою МДП збільшується до 200 тисяч євро (100000 євро за книжкою МДП + 100000 євро за одним ваучером TIR+).

З метою достовірного обліку та аналізу даних про використання ваучера TIR+, до внесення змін до Класифікатора документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011, забезпечити внесення до графи 44 митної декларації на бланку ЄАД коду 2959 для ваучера TIR+ при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

До нормативного врегулювання, забезпечити дотримання наступного порядку оформлення ваучера TIR+ (форма ваучера TIR+ наведена у додатку до цього листа):

1. Ваучер TIR+ може використовуватись у разі перевищення суми гарантії за Конвенцією МДП.

2. До моменту подання органу доходів і зборів відправлення книжки МДП перевізник реєструє ваучер TIR+ на сайті www.tirplus.net разом з дійсним номером книжки МДП, за якою проводиться операція МДП. Реєстрація закріплює ваучер TIR+ за відповідною книжкою МДП у базі МСАТ:

ваучер TIR+ подається органу доходів і зборів разом з книжкою МДП, за якою проводиться операція МДП:

посадова особа органу доходів і зборів за допомогою АСМО "Інспектор" перевіряє статус книжки МДП та наявність інформації про закріплення ваучера TIR+ за вищезазначеного книжкою МДП (перевірка здійснюється в автоматичному режимі щодо: дійсності книжки МДП та ваучера TIR+; закріплення ваучера TIR+ за відповідною книжкою МДП; дотримання умови, щоб загальна сума гарантії, наданої за книжкою МДП та ваучером TIR+, не перевищувала суми митних платежів; наявності в графі 44 митної декларації на бланку ЄАД коду 2959 для ваучера TIR+; наявності діючої санкції, застосованої до перевізника відповідно до частини четвертої статті 6 або частини першої статті 38 Конвенції МДП). Позитивний результат перевірки статусу книжки МДП та номера ваучера TIR+ підтверджує дійсність гарантії для книжки МДП, за якого проводиться операція МДП;

після отримання позитивних результатів перевірки статусу книжки МДП посадовою особою органу доходів і зборів відправлення проставляється відбиток штампу "Під митним контролем" (далі - ПМК) на титульній сторінці ваучера TIR+ ліворуч від його порядкового номера, копія ваучера TIR+ залишається у справах органу доходів і зборів.

Оригінал ваучера TIR+ разом з книжкою МДП має бути доставлений перевізником у орган доходів і зборів призначення.

Після завершення операції МДП, посадовою особою органу доходів і зборів призначення проставляється відбиток особистої номерної печатки на титульній сторінці ваучера TIR+ під відбитком штампу ПМК, проставленим у органі доходів і зборів відправлення.

Копія ваучера TIR+ залишається у справах органу доходів і зборів призначення разом з відповідним аркушем книжки МДП, а оригінал разом з книжкою МДП передається до гарантійного об'єднання перевізником.

3. Орган доходів і зборів відправлення може відмовити перевізнику в оформленні ваучера TIR+ у разі, якщо:

сума митних платежів перевищує, суми гарантій за ваучером TIR+ та гарантії за книжкою МДП;

книжка МДП не прийнята до оформлення;

по відношенню до перевізника застосовані санкції згідно з частиною четвертою статті 6 або частиною першою статті 38 Конвенції МДП;

в графі 44 митної декларації на бланку ЄАД відсутній код 2959, у разі застосування ваучера TIR+;

законодавство України з питань державної митної справи не виконується.

Зазначену вище інформацію довести до заінтересованих осіб.

В. о. заступника Голови

М.В. Продан

WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.uaвгору