Документ v3811858-12, поточна редакція — Прийняття від 07.03.2012

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

07.03.2012  № 7/17-3811

<...> Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією та Полтавською обласною державною адміністрацією розглянуто <...> звернення <...> щодо необхідності одержання направлення представником Держархбудінспекції при проведенні планової перевірки і повідомляється.

Статтею 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 встановлено, що Держархбудінспекція України та її територіальні органи здійснюють державний контроль за дотриманням юридичними і фізичними особами державних стандартів, будівельних норм і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт на об'єктах будівництва.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (в межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок.

Відповідно до пункту 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553, представники Держархбудінспекції України та її територіальних органів (далі - Інспекція) повинні мати направлення на проведення планової перевірки суб'єкта господарювання, яке видається на підставі наказу Інспекції про затвердження плану проведення планових перевірок на відповідний період.

На підставі розробленого плану на проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, затвердженого наказом Інспекції, представникам Інспекції видається направлення на проведення планової перевірки із зазначенням дати і номера цього наказу та терміну проведення перевірки юридичної або фізичної особи, якими здійснюються підготовчі або будівельні роботи на об'єкті будівництва. Направлення для проведення перевірки надається посадовій особі із обов'язковим зазначенням підстави її проведення.

Під час проведення перевірки посадова особа Інспекції зобов'язана пред'явити службове посвідчення та направлення на проведення планової перевірки.

Надання копії наказу про затвердження плану проведення перевірок суб'єкту господарювання, щодо якого здійснюється захід державного архітектурно-будівельного контролю, та розміщення вказаного плану на офіційному сайті Інспекції порядком не передбачено.

Заступник Міністра

Д. Ісаєнковгору