Про розгляд звернення (щодо надання роз'яснення земельного законодавства)
Держземагентство України; Лист, Витяг від 11.02.20132098/13/9-13
Документ v2098821-13, поточна редакція — Прийняття від 11.02.2013

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

11.02.2013  № 2098/13/9-13


Харківській міській раді
Харківської області
Червоношкільна наб., м. Харків,
61010

Про розгляд звернення

У Державному агентстві земельних ресурсів України розглянуто звернення Харківської міської ради від 12.12.2012 [...], надіслане Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, щодо надання роз'яснення земельного законодавства і повідомляється.

Відповідно до пункту 10 додатка до Закону України від 19 травня 2011 року № 3392-VI "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" до документів дозвільного характеру належить висновок Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Верховною Радою України 2 жовтня 2012 року прийнято Закон України № 5395-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення", який набрав чинності 6 грудня 2012 року.

Зазначеним Законом України внесено зміни до статті 186-1 Земельного кодексу України, згідно з якими ліквідовано комісію з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, та запроваджено принцип погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в залежності від категорії земель.

Крім цього, Верховною Радою України 16 жовтня 2012 року прийнято Закон України № 5462-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів", який набрав чинності 9 грудня 2012 року.

Вказаний Закон України прийнято в редакції першого читання, в зв'язку з чим не було враховано зміни, які відбулися в земельному законодавстві у період між його внесенням на розгляд до Верховної Ради України (16.03.2012) та остаточним прийняттям.

Зокрема, Законом України від 16 жовтня 2012 року № 5462-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів" внесено зміни до частини третьої статті 186-1 Земельного кодексу України щодо визначення кола посадових осіб, що входять до складу комісії, яку на той час Законом України від 2 жовтня 2012 року № 5395-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення" вже було ліквідовано.

Проблемне питання застосування статті 186-1 Земельного кодексу України розглядалось на спільній нараді Міністерства юстиції України та Державного агентства земельних ресурсів України, яка відбулась 4 січня 2013 року.

За результатами обговорення та обміну думками учасники наради дійшли висновку, що, враховуючи зміст частин першої - п'ятої статті 186-1 Земельного кодексу України, відповідно до цієї статті проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки має погоджуватися лише органами, зазначеними у частинах першій та другій цієї статті.

З метою усунення законодавчої колізії у питанні погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок Мінагрополітики України спільно з Держземагентством України та народним депутатом України Денисенком А.П. розроблено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок)" та внесено до Верховної Ради України (реєстр. № 1208 від 8 січня 2013 року).

Також вказаним законопроектом передбачено внесення змін до статей 28-1 та 29-1 Лісового кодексу України, відповідно до яких погодження документації із землеустрою у випадках, визначених Земельним кодексом України та Законом України "Про землеустрій", буде здійснювати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.

Згідно із пунктом 7 Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 458/2011, Держлісагентство України здійснює повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Додатково зазначаємо, що Держземагентством України розробляється проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру" та визначається його концепція з урахуванням зазначених змін у законодавстві.

Найближчим часом даний проект Закону України буде направлено на погодження до заінтересованих органів.

Законом України від 2 жовтня 2012 року № 5395-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення" внесено зміни до статті 50 Закону України "Про землеустрій", якими на законодавчому рівні пропонується визначити склад та зміст проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Абзацом третім пункту 2 Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 2 жовтня 2012 року № 5395-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення", схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 21 листопада 2012 року (протокол № 90), доручено центральним органам виконавчої влади забезпечити перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Заступник Голови

Є.С. Бердніков

{Текст взято з сайту Держпідприємництва України http://www.dkrp.gov.ua}вгору