Документ v1232805-18, поточна редакція — Прийняття від 12.12.2018

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА)

12.12.2018

№ 826/12323/18

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі колегії суддів: головуючого судді Донця В.А.; судді Костенка Д.А.; судді Шрамко Ю.Т., секретар судового засідання Сом П.А., розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним та скасування в частині нормативно-правового акту,

за участю представників: позивача - <…>; відповідача - <…>

<…>

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним (незаконним) та нечинним абзац дев'ятий підпункту 4 пункту 2 Змін, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і 615, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 333 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і 615" у частині внесення змін до пункту 14 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 615: "У разі наявності у заявника, який звернувся із заявою для продовження строку дії дозволу, заборгованості із сплати рентної плати за користування надрами до особливих умов дозволу включається вимога щодо обмеженого розпорядження видобутими корисними копалинами відповідно до статті 10 Закону України "Про нафту і газ" та статті 24 Кодексу України про надра.".

Визнані протиправними (незаконними) та нечинними положення абзацу дев'ятого підпункту 4 пункту 2 Змін, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і 615, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 333 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і 615" - втрачають чинність з моменту набрання законної сили рішенням суду.

Зобов'язати Кабінет Міністрів України невідкладно опублікувати резолютивну частину рішення від 12 грудня 2018 року в справі № 826/12323/18 в Офіційному віснику України - після набрання рішенням законної сили.

Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00 грн (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Кабінету Міністрів України.

Позивач - Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" (ідентифікаційний код 00135390, місцезнаходження: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, будинок 3-5).

Відповідач - Кабінет Міністрів України (місцезнаходження: 01008, м. Київ, вулиця Грушевського, будинок 12/2).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Повний текст рішення складено 12 лютого 2019 року.

Головуючий суддя

В.А. ДОНЕЦЬ

Судді

Д.А. КОСТЕНКО
Ю.Т. ШРАМКО

Кабінет Міністрів Українивгору