Документ v1215735-12, поточна редакція — Прийняття від 24.09.2012

МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

НАКАЗ

24.09.2012  № 1215

(з основної діяльності)

Про затвердження Стратегічного плану діяльності МНС України

На виконання вимог пункту 4.2.4 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187, доручень Кабінету Міністрів України від 23.03.2012 № 11300/3/1-12 та від 10.07.2012 № 11300/551/1-12, наказів МНС України від 30.08.2012 № 1155 "Про утворення робочої групи з розроблення стратегічного плану" та Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 25.07.2012 № 869 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо розроблення планів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів (за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період) на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити План діяльності Міністерства надзвичайних ситуацій України на 2013 плановий та 2014 - 2015 бюджетні періоди, що настають за плановим (далі - Стратегічний план діяльності МНС України), що додається.

2. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України, департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства забезпечити в межах компетенції виконання Стратегічного плану діяльності МНС України та щопівроку до 1 числа місяця, що настає за звітним, подавати інформацію про хід його виконання до Департаменту організаційно-контрольної роботи (Бойко А.П.).

3. Департаменту організаційно-контрольної роботи (Бойко А.П.) разом з Департаментом фінансового забезпечення та інвестицій (Подобєд І.В.) здійснювати моніторинг за ходом виконання Стратегічного плану діяльності МНС України, узагальнення та підготовку інформації про стан його виконання до Міністерства економічного розвитку і торгівлі до 15 березня наступного за звітним роком.

4. Відділу зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю (Єршова Ю.В.) забезпечити розміщення наказу на офіційному веб-сайті МНС України в розділах "Нормативна база" та "Плани роботи Міністерства".

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Виконуючий обов'язки Міністра

В. БутЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
24.09.2012 № 1215

ПЛАН
діяльності Міністерства надзвичайних ситуацій України на 2013 плановий та 2014 - 2015 бюджетні періоди, що настають за плановим

1. Мета (місія)

Основними завданнями Міністерства надзвичайних ситуацій України є формування та реалізація державної політики у визначених Президентом України сферах цивільного захисту, запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру в мирний час та особливий період, рятувальної справи та гасіння пожеж, державного нагляду у сфері техногенної, пожежної, промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.

МНС України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у вищезазначених сферах

2. Аналіз поточної ситуації у сфері діяльності МНС України

Діяльність Міністерства надзвичайних ситуацій у 2011 - 2012 роках спрямовувалась на виконання Національних планів дій на 2011 та 2012 роки щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", актів законодавства, Президента України, відповідних рішень Уряду, реалізацію пріоритетних завдань Міністерства на 2011 та 2012 роки, схвалених відповідними рішеннями Колегії МНС України.

Завдання, визначені Президентом України та Урядом, пріоритети Міністерства на 2011 рік, в основному виконано.

На виконання Указу Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085 завершено реформування системи МНС України та оптимізацію його органів і підрозділів. Під час реорганізації Міністерства та ліквідації урядових органів державного управління, що діяли у складі МНС України, забезпечено належне виконання ними визначених функцій.

Збережено тенденцію до зменшення кількості надзвичайних ситуацій, що обумовлено ефективними упереджувальними заходами та відносно сприятливими погодними умовами 2011 року. Органами управління та підрозділами цивільного захисту забезпечено оперативне реагування на 221 класифіковану надзвичайну ситуацію (зменшення порівняно з 2010 роком на 13%), 60 тис. 790 пожеж (зменшення на 2,3%). Врятовано життя 5 тис. 40 осіб та матеріальних цінностей на суму близько 2,4 млрд. гривень.

Під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду забезпечено комплексне залучення наземних та авіаційних сил до гасіння лісових пожеж на початковій стадії їх виникнення, завдяки чому вдалося знизити кількість лісових пожеж на 27% та зменшити площу лісових масивів, пройдену вогнем, у 7,4 раза.

Більш оперативно діяли за призначенням під час надзвичайних ситуацій 2011 року органи та підрозділи головних управлінь (управлінь) МНС у Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській та Харківській областях.

Піротехнічними підрозділами Міністерства виявлено та знешкоджено понад 87 тис. вибухонебезпечних предметів, очищено територію загальною площею понад 4 тис. 700 гектарів.

На виконання Державної цільової екологічної програми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області) проведено повну очистку 100 га технічної території арсеналу від боєприпасів (всього потрібно очистити 247 гектарів) та знешкоджено 6 тис. 800 тонн боєприпасів (у тому числі знищено контрольованим підривом - 1 тис. 300 тонн).

Вживались заходи щодо створення в Україні системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 в чотирьох містах проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. МНС України прийнято до Європейської асоціації екстрених викликів.

Завершено технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони), як об'єктів нерухомого майна, що перебувають у сфері управління МНС України. Проведено щорічну звірку результатів технічної інвентаризації захисних споруд з органами виконавчої влади та іншими державними установами. Загалом в Україні проінвентаризовано 25% захисних споруд, при чому 38% з перевірених не готові до використання за призначенням. Зокрема у Херсонській області 75% захисних споруд не готові до захисту населення.

Установами та організаціями гідрометеорологічної служби забезпечено споживачів прогностичною інформацією і попередженнями про небезпечні та стихійні явища, в тому числі про розвиток водопілля на річках України та у період посилення пожежної небезпеки в більшості регіонів України.

Міністерством організовано надання гуманітарної допомоги Японії, Ісламській Республіці Пакистан, Великій Соціалістичній Народній Лівійській Арабській Джамахирії, Арабській Республіці Єгипет, Турецькій Республіці, а також державам Африканського Рогу.

Прийнято 122 (89) розроблених МНС України законодавчих та нормативно-правових акти.

Наряду з цим, у зв'язку з невідповідністю бюджетних видатків, які передбачені державними та цільовими програмами у сфері діяльності МНС України, залишаються невирішеними питання: матеріально-технічного оснащення підрозділів цивільного захисту; забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, а також осіб рядового і начальницького складу МНС України тощо.

У першому півріччі 2012 року тривало виконання покладених на Міністерство завдань та визначених пріоритетів.

Органами управління та підрозділами цивільного захисту забезпечено оперативне реагування на всі надзвичайні ситуації, врятовано життя 2 тис. 644 людей і матеріальних цінностей на суму близько 1 млрд. 200 млн. гривень.

Кількість класифікованих надзвичайних ситуацій порівняно з аналогічним періодом 2011 року зменшилася на 6,8% (з 117 до 109), кількість пожеж збільшилася на 20,9% (з 28 тис. 221 до 34 тис. 113).

Заслуговує відзначення оперативність дій за призначенням під час надзвичайних ситуацій органів та підрозділів головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України у Дніпропетровській, Кіровоградській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях.

Забезпечується належна готовність органів та підрозділів цивільного захисту до залучення сил і засобів реагування на пожежі у природних екосистемах.

Відзначено злагоджені та професійні дії органів і підрозділів цивільного захисту під час проведення в Україні чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Завдяки вжитим заходам, що проводилися в тісній взаємодії з правоохоронними та іншими державними органами, вдалося уникнути надзвичайних ситуацій і пожеж на стадіонах, у фан-зонах, місцях проживання вболівальників та утримати ситуацію контрольованою протягом усього періоду проведення турніру: Цьому сприяло безумовне виконання Плану залучення сил МНС України, відповідальне ставлення структурних та територіальних підрозділів до виконання поставлених завдань, належна підготовка персоналу диспетчерських служб із знанням мов країн - учасниць чемпіонату для прийняття повідомлень за номером 112 (опрацьовано понад 494 тис. звернень).

Піротехнічними підрозділами МНС України виявлено та знешкоджено понад 23,6 тис. вибухонебезпечних предметів, очищено територію загальною площею близько 700 гектарів. Триває практична реалізація Державної цільової екологічної програми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області). За цей період здійснено повну очистку 33 га технічної території 61 арсеналу, знешкоджено 3 тис. 500 тонн боєприпасів. Всього з початку робіт проведено повну очистку 133 га технічної території (54% загальної площі), знешкоджено близько 9,5 тис. тонн боєприпасів.

Забезпечено планове проведення робіт із розмінування небезпечних територій міста Севастополь, забруднених вибухонебезпечними предметами часів минулих війн у районі зруйнованих Інкерманських штолень, другого кордону Мекензієвих гір та акваторії Севастопольських бухт. Вилучено та знищено 19 тис. 951 од. вибухонебезпечних предметів.

Систематично здійснюється забезпечення прогностичною інформацією органів державної влади і місцевого самоврядування, суб'єктів галузей економіки. Середня справджуваність гідрометеорологічних прогнозів склала 85%. У період водопілля на річках України складено та доведено 466 довгострокових прогнозів і 176 штормових попереджень.

Фахівцями Міністерства ведеться активна закононотворча робота. Прийнято 43 (67) розроблених МНС України законодавчих і нормативно-правових актів, зокрема Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки, Закон України "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112".

Основною проблемою залишається невідповідність за всіма напрямами діяльності МНС України видатків Державного бюджету України обсягам фінансування, передбаченим державними та цільовими програмами. Як наслідок, допущено серйозне відставання у технічному оснащенні органів та підрозділів Міністерства (46% техніки і транспортних засобів морально та фізично застарілі, експлуатуються понад 20 років).

Підрозділами внутрішнього аудиту виявлено ряд порушень фінансової дисципліни підприємствами та установами, що призвело до втрат майже на 400 тис. гривень.

Внаслідок несвоєчасної оплати комунальних послуг деякими підрозділами та установами виникла заборгованість на суму 9 млн. 107 тис. гривень.

Територіальні органи МНС України недостатньо докладають зусиль щодо використання підпорядкованими підрозділами повного переліку платних послуг, внаслідок чого, в умовах обмеженого фінансування, план надходжень до спеціального фонду державного бюджету виконано лише на 95%.

Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України за звітний період проведено понад 3200 всебічних перевірок суб'єктів господарювання та майже 137000 перевірок виробничих об'єктів.

За результатами перевірок посадовими особами Держгірпромнагляду у 114422 випадках тимчасово призупинялось виробництво, виконання робіт або надання послуг. За порушення вимог чинного законодавства з охорони праці та охорони надр до адміністративної відповідальності притягнуто 82062 працівники, з них керівників - 19317. Сума штрафів, накладених на працівників за порушення законодавства з охорони праці, склала понад 7 млн. 570 тис.грн., з них на керівників - близько 2 млн. 151 тис. гривень. За несвоєчасне подання або не подання повідомлення про нещасний випадок притягнуто до адміністративної відповідальності 116 посадових осіб підприємств.

Кількість нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, порівняно з 2010 роком зменшилась на 9%, або на 1041 випадок (на підприємствах України у 2011 році травмовано 10657 осіб, у 2010 році - 11698).

В той же час кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов'язаних з виробництвом, порівняно з 2010 роком збільшилась на 6%, або на 41 нещасний випадок (на підприємствах України у 2011 році смертельно травмовано 685 осіб, у 2010 році - 644) у зв'язку із зменшенням загальної кількості перевірок внаслідок ускладнення процедури їх здійснення (відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності") та зменшення фактичної чисельності державних інспекторів.

Уніфіковано телекомунікаційні системи диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами на 32 вугільних підприємствах Донецької, Луганської та Львівської областей. Аналіз показників роботи цих систем на шахтах свідчить про те, що вони істотно впливають на попередження розвитку аварійних ситуацій під час експлуатації машин і механізмів, сприяють зниженню аварійності на підприємствах, запобіганню виникненню небезпечних умов у гірничих виробках шахт та ризику травмування людей.

Коефіцієнт смертельного травматизму на 1 млн. тонн видобутого вугілля за 7 місяців 2012 року у галузі склав 1,5 проти 2,2 за аналогічний період 2011 року.

Держгірпромнаглядом планомірно в межах компетенції забезпечено перегляд нормативно-правової бази, впродовж 2011 року розроблено 39 проектів нормативно-правових актів, на 2012 рік заплановано - 59.

Державним агентством України з управління зоною відчуження протягом звітного періоду активно впроваджуються заходи, передбачені Загальнодержавною програмою зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему. Розпочато монтаж арки Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Заплановано і виконуються заходи на блоках 1, 2, 3, об'єкті "Укриття" щодо створення інфраструктури поводження з ВЯП, РАВ, проведення реконструкції та модернізації з метою заміни морально застарілого обладнання систем ДСП ЧАЕС.

Реалізуються заходи із підтримки екологічно безпечного стану у зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, мінімізації впливу цих територій на населення і довкілля. У зоні відчуження не допущено виникнення надзвичайних ситуацій, виконуються роботи з посилення бар'єрних функцій зони відчуження з метою мінімізації розповсюдження радіонуклідів за її межі та обмеження впливу на прилеглі території та населення.

У звітному періоді виконано роботи по збиранню та прийняттю на зберігання радіоактивних відходів і відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання загальним обсягом 193,3 тонни, продезактивовано 19,6 тонн забрудненого радіоактивними речовинами спецодягу та засобів індивідуального захисту. Проводилась робота щодо постійного обстеження твердих радіоактивних відходів та джерел іонізуючого випромінювання, які знаходяться у сховищах. Проведено 54 тис. 93 дозиметричних та радіометричних вимірів.

У 2011 році проведено загальнодозиметричну паспортизацію 2155 населених пунктів, території яких радіоактивно забруднені внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Здійснено відбір 23,5 тис. проб молока та картоплі для проведення їх дослідження на вміст цезію та стронцію. Для комплексної оцінки доз опромінення населення обстежено 48,6 тис. осіб, які проживають на радіоактивно забруднених територіях. У 2012 році на основі цих даних заплановано здійснювати подальший моніторинг 198 населених пунктів.

Тривають роботи із збереження музейних та архівних фондів, зібраних у постраждалих районах Полісся.

Державною інспекцією техногенної безпеки України вживаються заходи щодо подальшої реалізації державної політики у сфері техногенної та пожежної безпеки, спрощення процедур започаткування господарської діяльності та зменшення тиску при виконанні контрольних функцій.

На виконання вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та з метою спрощення дозвільно-реєстраційної процедури внесено відповідні зміни до законодавчих актів, які регулюють діяльність органів державного пожежного нагляду у цій сфері. Започатковано декларативний принцип та значно спрощено процедуру оформлення дозволів. Суб'єкт господарювання, крім заяви на видачу дозволу, подає тільки документ, що підтверджує право на користування об'єктом, та експертний висновок про його протипожежний стан.

Розроблено та впроваджено комплекс заходів протипожежного захисту, спрямованих на протидію пожежам в лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях у літній період, під час збирання та зберігання нового врожаю, на об'єктах, які задіяні під час відпочинку громадян і оздоровлення дітей, закладах освіти.

З метою зменшення негативних наслідків від пожеж, що виникають у житловому секторі організовано проведення спільних рейдів та відпрацювань житлових помешкань самотніх осіб похилого віку, інвалідів, багатодітних та неблагонадійних сімей і громадян, які потребують соціальної підтримки.

Станом на 1 січня 2012 року створено 477 аварійно-рятувальних служб (на 20% більше ніж у 2010 році), із них державних - 315, комунальних - 68, служб громадських організацій - 16, об'єктових - 78.

Атестаційними комісіями усіх рівнів атестовано на право проведення аварійно-рятувальних робіт 407 аварійно-рятувальних служб, що складає 84%. Перевірено діяльність 477 аварійно-рятувальних служб. За результатами перевірок визнано готовими до дій за призначенням 102 аварійно-рятувальні служби, обмежено готовими - 290, не готовими - 85.

У результаті проведеної роботи щодо спрощення процедур започаткування господарської діяльності та зменшення тиску при виконанні контрольних функцій кількість перевірок суб'єктів господарювання у 2011 році зменшилась на 22 відсотки. Із 313 тисяч об'єктів із середнім ступенем ризику перевірено 30%, а із 166 тисяч об'єктів з незначним ступенем ризику - менше 20 відсотків.

Зазначені зміни дозволили скоротити на 9 відсотків кількість об'єктів, на які органи державного пожежного нагляду видають дозволи. Протягом 2011 року близько 14 тисяч суб'єктів господарювання розпочали роботу за декларативним принципом, на 4 відсотки більше ніж у 2010 році.

Завдяки вжитим заходам щодо зменшення кількості і частоти здійснення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у 2012 році, порівняно з аналогічним періодом 2011 року зменшено кількість перевірок об'єктів суб'єктів господарювання з питань пожежної та техногенної безпеки відповідно на 63,2 та 68,5 відсотка. Усього здійснено 110,7 тис. планових та 47,4 тис. позапланових перевірок.

3. Стратегічні цілі, завдання та показники результатів їх виконання

3.1. Взаємозв'язок стратегічних цілей із пріоритетами розвитку країни

Код та назва напряму державної політики
(додаток 3)

Код (XX№) та назва стратегічної цілі

Пріоритети розвитку країни

Назва нормативно-правового акта, стратегічного, програмного документа

Шляхи реалізації стратегічної цілі у плановому періоді

1

2

3

4

5

01
Загальнодержавні функції

011
Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Сталий економічний розвиток та безпека держави

Програма економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава"
Загальнодержавна цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки, затверджена Законом України від 07.06.2012 № 4909-VI

Виконання Загальнодержавної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки

01
Загальнодержавні функції

012
Матеріально-технічне переоснащення органів управління та сил цивільного захисту

Сталий економічний розвиток та безпека держави

Загальнодержавна цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки, затверджена Законом України від 07.06.2012 № 4909-VI

Вжиття заходів щодо оснащення органів і підрозділів цивільного захисту сучасною технікою та обладнанням

01
Загальнодержавні функції

013
Створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112

Сталий економічний розвиток та безпека держави

Закон України від 13.03.2012 № 4499-VI "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112"

Вжиття заходів для створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112

03
Громадський порядок, безпека та судова справа

031
Забезпечення належного рівня техногенної і пожежної безпеки

Сталий економічний розвиток та безпека держави

Державна цільова соціальна програма забезпечення пожежної безпеки на 2012 - 2015 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2012 № 590

Виконання Державної цільової соціальної програми забезпечення пожежної безпеки на 2012 - 2015 роки

04
Економічна діяльність

041
Підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці, зниження рівня виробничого травматизму до рівня розвинених країн світу

Сталий економічний розвиток та безпека держави

Закон України від 14.10.92 № 2694 "Про охорону праці"
Концепція Загальнодержавної цільової програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2012 - 2016 роки, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 889-р

Комплексне розв'язання проблем у сфері охорони праці, формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сприятиме стабільному економічному та соціальному розвитку країни, збереженню її трудового потенціалу

05
Охорона навколишнього природного середовища

051
Забезпечення захисту населення і довкілля від впливу іонізуючого випромінювання та радіаційної безпеки в державі

Сталий економічний розвиток та безпека держави

Загальнодержавна програма зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, затверджена Законом України від 15.01.2009 № 886-VI

Поетапне науково обгрунтоване виведення енергоблоків ЧАЕС із експлуатації, виконання міжнародних зобов'язань України щодо зупинення ЧАЕС

05
Охорона навколишнього природного середовища

052
Подальший розвиток гідрометеорологічної діяльності в Україні

Сталий економічний розвиток та безпека держави

Програма економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава"
Закон України від 18.02.99 № 443-XIV "Про гідрометеорологічну діяльність"
Стратегія розвитку гідрометеорологічної діяльності країн - учасниць СНД, затверджена рішенням глав урядів СНД від 30 травня 2012 року

Вжиття заходів щодо подальшого розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні Затвердження Стратегії розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні на період до 2020 року

10
Соціальний захист та соціальне забезпечення

101
Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Соціальна підтримка населення

Закон України від 28.02.91 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Вжиття заходів щодо посилення соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

3.2. Завдання, спрямовані на досягнення стратегічних цілей, та показники результатів їх виконання

Найменування показника результату виконання завдання

Одиниця виміру

Джерело інформації

Звітний період

Плановий період

2015 рік (прогноз)

2011 рік (звіт)

2012 рік (затверджено)

2013 рік (проект)

2014 рік (прогноз)

1

2

3

4

5

6

7

8

Стратегічна ціль 011 Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
Завдання 0111 Здійснення превентивних заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям

Площа, на якій здійснено заходи щодо повного очищення технічної території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області) від боєприпасів та їх знешкодження

гектари

Постанова Кабінету Міністрів України від 09.03.2011 № 237 "Про затвердження Державної цільової екологічної програми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області) на 2011 - 2013 роки"

100

100

47Завдання 0112 Авіаційні роботи з пошуку і рятування

Забезпечення функціонування координаційних центрів

шт.

Структура БУ "СКАРПР"

6

6

6

6

6

Забезпечення чергування пошуково-рятувальних повітряних суден на аеродромах

шт.

Укладені угоди

6

6

6

6

6

Забезпечення чергування пошуково-рятувальних повітряних суден

шт.

Укладені угоди

7

7

7

7

7

Проведення практичної підготовки (польотів) екіпажів повітряних суден до авіаційних робіт з пошуку і рятування

шт.

Розрахункові дані

74

84

78

78

78

Виконання польотів на проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування

шт.

Розрахункові дані

10

12

12

12

12

Проведення польотів для парашутно-десантної підготовки рятувальників

шт.

Розрахункові дані

88

100

88

88

88

Рівень готовності чергових пошуково-рятувальних сил до проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування

відсотки

Звітні дані

82

95

75

75

75

Завдання 0113 Знешкодження вибухонебезпечних предметів, що залишилися з часів другої світової війни в районі міст Севастополя та Керчі

Площа обстеженої території

гектари

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.07.2006 № 1017 "Про затвердження Програми сталого соціально-економічного, екологічного і культурного розвитку м Севастополя на період до 2015 року"

150

150

150

150

150

Об'єм обстежених гірничих виробок

куб.м.

1229

1800

1191

1191

1191

Площа обстеженої морської акваторії

тис.кв.м

204,1

110

110

110

110

Орієнтовна кількість вилучених та знищених вибухонебезпечних предметів

тис.од.

43,3

63

48

47

47

Завдання 0114 Підготовка кадрів у сфері цивільного захисту

Підготовка фахівців та науково-педагогічних кадрів

осіб

штатний розпис, звіт

4436

3984

3791

3791

3791

Післядипломна освіта фахівців з вищою освітою

осіб

звіт

96300

100300

101500

101500

101500

Підготовка робітничих кадрів

осіб

штатний розпис, звіт

6420

7250

7300

7300

7300

Підготовка ліцеїстів

осіб

штатний розпис, звіт

-

50

100

100

100

Стратегічна ціль 012 Матеріально-технічне переоснащення органів управління та сил цивільного захисту
Завдання 0121 Створення оперативного матеріального резерву

Закупівля предметів, матеріалів, обладнання для формування оперативного матеріального резерву

од.

Закон України від 07.06.2012 № 4909-VI "Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки"

-

-

263459

527892

43773

Закупівля медикаментів та перев'язувальних матеріалів для формування оперативного матеріального резерву

од.

-

-

159103

318186

26492

Закупівля обладнання і предметів довгострокового користування для формування оперативного матеріального резерву

од.

-

-

4014

8012

669

Завдання 0122 Технічне оснащення ДП "Мобільний рятувальний центр МНС України" з урахуванням підготовки до міжнародної атестації ООН

Кількість придбаної автомобільної техніки

од.

Закон України від 07.06.2012 № 4909-VI "Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки"14

-

-

Кількість придбаних штабних модулів та продовольчого майна

од.180

-

-

Відсоток забезпечення автомобільною технікою

%

-

-

8

-

-

Відсоток забезпечення штабними модулями та продовольчим майном

%

-

-

12

-

-

Завдання 0123 Матеріально-технічне переоснащення органів управління та сил цивільного захисту

Кількість справних повітряних суден на кінець року

од.

Закон України від 07.06.2012 № 4909-VI "Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки"

12

4

5

4

4

Кількість закупленої авіаційної техніки

од.

-

-

4

4

2

Кількість закуплених засобів наземного забезпечення польотів та утримання аеродрому

од.

-

-

4

1

-

Кількість закупленого аварійно-рятувального майна для пошуково-рятувальних повітряних суден та рятувальних груп

од.

-

-

53

20

25

Кількість закупленої техніки та обладнання для забезпечення радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту

од.

-

-

4
(11%)

5
(10%)

8
(15%)

Кількість закупленої спеціальної інженерної техніки

од.

-

-

133

129

197

Кількість закуплених плавзасобів та шкіперсько-водолазного майна

од.

-

-

113

109

152

Кількість закупленої спеціальної, інженерної техніки, обладнання для механізації розмінувальних робіт і транспортування вибухонебезпечних предметів, вибухових речовин

од.

-

-

11

10

15

Кількість закупленої спеціальної техніки та обладнання

од.

-

-

34

21

24

Кількість закупленого спеціального рятувального обладнання та засобів

од.

-

-

154

145

143

Кількість придбаної автомобільної техніки

од.

-

-

33

-

-

Кількість придбаної спеціальної пожежної техніки

од.

 

-

150

-

 

Кількість придбаного пожежно-технічного оснащення та обладнання

од.

-

-

10738

-

-

Справність авіаційного парку

%

Розрахункові дані

63

21

26

29

29

Відновлення парку повітряних суден

%

Розрахункові дані

-

-

21

36,8

47,3

Підвищення ефективності підготовки аеродрому і авіаційної техніки до польотів

%

Розрахункові дані

-

-

20

25

25

Відновлення аварійно-рятувального майна для пошуково-рятувальних повітряних суден та рятувальних груп

%

Розрахункові дані

-

-

46

63

85

Виконання плану льотної підготовки та дій за призначенням

%

Розрахункові дані

-

22

21

21

21

Відновлення техніки та обладнання для забезпечення радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту

%

Аналітичні дані

-

-

10

9

14

Відновлення спеціальної інженерної техніки

%

Аналітичні дані

-

-

6

5

7

Відновлення плавзасобів та шкіперсько-водолазного майна

%

Аналітичні дані

-

-

11

10

15

Відновлення спеціальної, інженерної техніки, обладнання для механізації розмінувальних робіт і транспортування вибухонебезпечних предметів, вибухових речовин

%

Аналітичні дані

-

-

3

2

4

Відновлення спеціальної техніки та обладнання

%

Аналітичні дані

-

-

6

4

5

Відновлення спеціального рятувального обладнання та засобів

%

Аналітичні дані

-

-

8

7

6

Стан забезпечення автомобільною технікою

%

Закон України від 07.06.2012 № 4909-VI "Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки"

-

-

0,94

-

-

Стан забезпечення спеціальною пожежною технікою

%


-

-

3,1

-

-

Стан забезпечення пожежно-технічного оснащення

%


-

-

10

-

-

Стратегічна ціль 013 Створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112
Завдання 0131 Створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112

Впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112

кількість

Доручення Президента України від 05.04.2012 № 1-1/8121Підготовка об'єктів інфраструктури, утримання виробничих площ об'єктів інфраструктури системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112, де проведено будівельно-ремонтні роботи щодо забезпечення їх функціонування

кількість

Бюджетна програма "Створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112" на 2012 рік, затверджена спільним наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України та Міністерства фінансів України від 03.04.2012 № 662/431


31
Стратегічна ціль 031 Забезпечення належного рівня техногенної і пожежної безпеки

Контроль за станом протипожежного захисту об'єктів суб'єктів господарювання

шт.

Звіти територіальних органів управління ДІТБ

Планові та позапланові заходи:
158034

Планові заходи:
110667

110667

110667

110667

Контроль за станом протипожежного захисту приміщень міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, органів місцевого самоврядування та підвідомчих їм структурних підрозділів, обласних, міських, районних, селищних і сільських рад та інших об'єктів, які відповідно до законодавства не належать до суб'єктів господарювання

шт.

Звіти територіальних органів управління ДІТБ

Планові та позапланові заходи:
85442

Планові заходи:
65084

65084

65084

65084

Стратегічна ціль 041 Підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці, зниження рівня виробничого травматизму до рівня розвинених країн світу

Фактична чисельність державних інспекторів

чоловік

Статистична звітність

970

1200

1170

1170

1200

Кількість суб'єктів господарювання,що підлягають всебічним перевіркам

од.

Статистична звітність

3266

7200

2060

2060

2400

Кількість виробничих об'єктів, що підлягають перевіркам

од.


136934

141600

142740

142640

168000

Кількість проведених всебічних перевірок суб'єктів господарювання на одного державного інспектора

відносна кількість


3,37

6

1,8

1,8

2,0

Кількість проведених перевірок виробничих об'єктів на одного державного інспектора

відносна кількість


141,2

118

122

122

140

Відсоток зменшення кількості потерпілих від нещасних випадків на виробництві порівняно з попереднім роком

%

Звіт з травматизму

9,0

2,0

3,0

3,0

3,0

Відсоток зменшення кількості загиблих від нещасних випадків на виробництві порівняно з попереднім роком

%

Звіт з травматизму

-0,6

1,0

2,0

2,0

2,0

Завдання 0412 Наукова підтримка реалізації державної політики в сфері промислової безпеки та охорони праці; наукове обґрунтування заходів і рекомендацій з питань державного нагляду і управління промисловою безпекою та охороною праці

Кількість друкованих робіт

од.

Рішення вченої ради інституту

38,0

40,0

42,0

44,0

46,0

Кількість наукових семінарів і конференцій

од.

Рішення вченої ради інституту

7,0

8,0

8,0

8,0

8,0

Кількість впроваджень результатів розробок у виробництво

од.

Тематичний план НДР. Договірна документація

2,0

0

1,0

2,0

4,0

Кількість прикладних наукових розробок

од.

Тематичний план НДР. Договірна документація

7,0

7,0

7,0

7,0

7,0

Кількість прикладних наукових розробок, які виконуються за пріоритетними напрямами

од.

Тематичний план НДР. Договірна документація

7,0

7,0

7,0

7,0

7,0

Завдання 0413 Підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах

Кількість створених уніфікованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС)

од.

Техніко-економічний розрахунок


3
Кількість модернізованих уніфікованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС)

од.

Техніко-економічний розрахунок


13
Кількість шахт, що будуть інтегровані до Центру комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості

од.

Техніко-економічний розрахунок


352400

Загальна кількість шахт, що необхідно інтегрувати до Центру комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості

од.

Техніко-економічний розрахунок


86168000

Стратегічна ціль 051 Забезпечення захисту населення і довкілля від впливу іонізуючого випромінювання та радіаційної безпеки в державі
Завдання 0511 Припинення експлуатації, підготовка до зняття і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС

Припинення експлуатації (підготовчий етап до зняття з експлуатації) - етап, під час якого буде здійснено вилучення ядерного палива та переміщення його у сховище відпрацьованого ядерного палива, призначене для довгострокового зберігання. Поточний етап, під час якого виконується основне завдання, що визначає тривалість етапу, - вилучення ядерного палива з енергоблоків.

%

Закон України від 15.01.2009 № 886 "Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему"

1

35

Показники будуть уточнені після внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну системуЗавдання 0512 Перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему

Виконання зобов'язань України по наповненню Чорнобильського фонду Укриття

%

Загальнодержавна програма зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему

100

100

100

100

100

Завдання 0513 Забезпечення бар'єрної функції зони відчуження шляхом підтримки екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення

Кількість вимірів (з радіаційно-екологічного моніторингу та радіаційно-дозиметричного контролю)

од.

Аналітичні дані

39590

39590

39590

39590


Збір, переробка, переведення (захоронення) РАВ в екологічно безпечний стан

тис.куб.

Аналітичні дані

15,2

4,8

4,8

4,8


Площа угідь наземного патрулювання лісів та перелогових земель з метою їх охорони від пожеж, лісопорушень та браконьєрства

тис.га

Аналітичні дані

240,6

240,6

240,6

240,6


Завдання 0514 Безпечне поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання та радіоактивними відходами

Дезактивація спецодягу та засобів індивідуального захисту, забруднених радіоактивними речовинами

тонн

Аналітичні дані

19,5

13,4

14,8

14,0

15,0

Загальний обсяг радіоактивних відходів і відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання, які будуть зібрані і прийняті на тимчасове контейнерне зберігання

тонн

Аналітичні дані

156,7

77,0

42,5

43,0

45,0

Загальний обсяг твердих радіоактивних відходів, які знаходяться у сховищах та підлягають постійному обстеженню

тонн

Аналітичні дані

8690,4

8706,6

8730,6

8773,6

8818,6

Загальний обсяг рідких радіоактивних відходів, які знаходяться у сховищах і потребують постійного обстеження

тис.м-3

Аналітичні дані

0,6

0,6

0,6

0,6

0,6

Загальний обсяг відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання, які знаходяться у сховищах і потребують постійного обстеження

од.

Аналітичні дані

425405

420120

433405

441918


Кількість проведених дозиметричних та радіометричних вимірів

од.

Аналітичні дані

90459

46540

75147

75635


Кількість проведених технічних оглядів технічного обслуговування та ремонту обладнання

од.

Аналітичні дані

7020

7459

7459

7459


Площа обстежених наземних несучих конструкцій

кв.м

Аналітичні дані

-

72540

72540

72540


Площа обстежених фундаментів

кв.м

Аналітичні дані

-

3520

3520

3520


Площа обстежених будівель і споруд

кв.м

Аналітичні дані

-

46850

46850

46850


Стратегічна ціль 052 Подальший розвиток гідрометеорологічної діяльності в Україні
Завдання 0521 Забезпечення проведення гідрометеорологічних спостережень, фонових радіаційних та базових спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища

Кількість вимірювань гідрометеорологічних параметрів

тис.грн.

Звіт про виконання плану з гідрометеорологічної діяльності

9173,4

9084,3

9084,3

9084,3

9084,3

Кількість вимірювань показників та інгредієнтів забруднення природного середовища

тис.грн.

Звіт про виконання плану з гідрометеорологічної діяльності

709,0

809,0

809,0

809,0

809,0

Завдання 0522 Забезпечення органів державної влади різного рівня, галузей економіки та населення інформацією про фактичні та очікувані зміни гідрометеорологічних умов і стану навколишнього природного середовища, попередження про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища

Кількість прогнозів, попереджень про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища

тис.грн.

Звіт про виконання плану з гідрометеорологічної діяльності

177,8

173,0

173,0

173,0

173,0

Кількість приладів і обладнання, впроваджених у гідрометеорологічну діяльність

од.

Звіт про виконання плану з гідрометеорологічної діяльності

43

-

-

-

-

Середня справджуваність гідрометеорологічних прогнозів

%

Звіт про виконання плану з гідрометеорологічної діяльності

85

85

87

89

91

Середня завчасність попереджень про стихійні гідрометеорологічні явища

години

Звіт про виконання плану з гідрометеорологічної діяльності

20

20

20

22

24

Стратегічна ціль 101 Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 
Завдання 1011 Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обсяг видатків на будівництво (придбання) житла для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

тис.грн.

Розрахунок станом на 01.08.2012

44000,0

150000,0

150000,0

150000,0

150000,0

Кількість придбаних квартир

од.

Розрахунок кількості житла у межах виділених коштів

80

560

560

560

560

Завдання 1012 Відселення громадян (сімей) із зони безумовного (обов'язкового) відселення

Кількість збудованих (придбаних) квартир

од.

Розрахунок при опосередковані й вартості 1 кв.м спорудження житла в Україні 4998,0 грн. (наказ Мінрегіонбуду від 25.05.2012 № 264)
55

55

Завдання 1013 Забезпечення надання кваліфікованої медичної, соціально-психологічної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Кількість осіб, яким надана медична допомога

чол.

Аналітичні дані

81109

199144

400651

400651


Завдання 1014 Забезпечення на території України, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, належного рівня радіаційної безпеки населення

Відсоток охопленості території, що зазнала радіоактивного забруднення, системою радіаційного контролю

%

Аналітичні дані

100

100

100

100

100

4. Механізми виконання завдань, реалізація яких потребує фінансування з державного бюджету

4.1. Державні цільові програми

4.1.1. Виконання державних цільових програм у 2013 році

Код та назва державної цільової програми; строк виконання

Зміст завдань (заходів) державної цільової програми

КПКВК та назва бюджетної програми

Напрями використання бюджетних коштів

Обсяги та джерела фінансування заходів у 2013 році (тис. гривень)

усього

у тому числі:

державний бюджет

місцевий бюджет

інші джерела

загальний фонд

спеціальний фонд

1

2

3

4

5

6

7

8

Загальнодержавна цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки, затверджена Законом України від 07.06.2012 № 4909-VI

Інженерний захист територій від надзвичайних ситуацій620650,0

619498,0

0,0

1152,0

0,0

Запобігання виникненню та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій на об'єктах і територіях, що характеризуються незадовільним техногенним та екологічним станом451600,0

194300,0

0,0

600,0

256700,0

Очищення території, забрудненої внаслідок військової діяльності, від вибухонебезпечних предметів7899,0

7899,0

0,0

0,0

0,0

Реабілітація території, забрудненої внаслідок військової діяльності15400,0

15400,0

0,0

0,0

0,0

Гідрометеорологічне забезпечення86660,0

86660,0

0,0

0,0

0,0

Матеріально-технічне переоснащення органів управління та сил цивільного захисту868646,0

868646,0

0,0

0,0

0,0

Підвищення ефективності оперативного та комплексного реагування на надзвичайні ситуації101217,0

57217,0

0,0

44000,0

0,0

Усього за державною цільовою програмою у 2013 році:

2152072,0

1849620, 0

0,0

45752,0

256700,0

Загальнодержавна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, затверджена Законом України від 24.05.2012 № 4836-VI

Проведення реконструкції споруд і введення в експлуатацію засобів для проведення гідрометеорологічних спостережень і прогнозування водного режиму на річках і водоймах; створення та впровадження вимірювачів автоматизованої системи спостереження, збирання, оброблення, передачі гідрометеорологічної інформації та прогнозування

3201060 "Гідрометеорологічна діяльність"

КЕКВ 2281 "Дослідження і розробки,окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм"

1000,0

1000,0

КЕКВ 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування"

5090,0

5090,0
паводків, проведення моніторингу стану навколишнього природного середовища в басейні р. Дніпра та забезпечення розвитку інформаційних систем екологічного менеджменту


КЕКВ 3142 "Реконструкція та реставрація інших об'єктів"

110,0

110,0
Усього за державною цільовою програмою у 2013 році:

6200,0

6200,0
Код 178 Програма комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області на 2006 - 2015 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 № 130

Створення нових систем спостережень збору, обробки, передачі гідрометеорологічної інформації та прогнозування паводків

3201060 "Гідрометеорологічна діяльність"

КЕКВ 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування"

2937,5

2937,5


КЕКВ 3122 "Капітальне будівництво (придбання) інших об'єктів"

400,0

400,0


КЕКВ 3132 "Капітальний ремонт інших об'єктів"

800,0

800,0
Усього за державною цільовою програмою у 2013 році:

4137,5

4137,5
Код 105 Комплексна програма захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод на період до 2010 року та прогноз до 2020 року, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 № 901

Підтримання та реконструкція мережі споруд і засобів для введення гідрометеорологічних спостережень і прогнозування водного режиму на річках і водоймах

3201060 "Гідрометеорологічна діяльність"

КЕКВ 3142 "Реконструкція та реставрація інших об'єктів"

295,4

295,4
Усього за державною цільовою програмою у 2013 році:

295,4

295,4
Код 5001110 Програма комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 № 1151

Здійснення заходів з упровадження сучасних технічних засобів і технологій гідрометеорологічних спостережень, збору та обробки інформації, гідрометеорологічного прогнозування

3201060 "Гідрометеорологічна діяльність"

КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар"

3,0

3,0


КЕКВ 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування"

977,0

977,0
Усього за державною цільовою програмою у 2013 році:

980,0

980,0
Державна програма розвитку транскордонного співробітництва на 2011 - 2015 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 № 1088

Створення автоматизованих пунктів вимірювання якості повітря та контролю за рівнем транскордонного забруднення повітря на великі відстані

3201060 "Гідрометеорологічна діяльність"

КЕКВ 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування"

2600,0

2600,0
Усього за державною цільовою програмою у 2013 році

2600,0

2600,0
Державна цільова екологічна програма ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області) на 2011 - 2013 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2011 № 237

Забезпечення заходів з очищення технічної території та знешкодження боєприпасів

3201510 "Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області)"

Очищення технічної території та знешкодження боєприпасів

21627,0

21627,0
Усього за державною цільовою програмою у 2013 році:

21627,0

21627,0
440 Загальнодержавна цільова екологічна програма поводження з радіоактивними відходами на 2008 - 2017 роки, затверджена Законом України від 17.09.2008 № 516-VI

Будівництво, введення в експлуатацію та експлуатація комплексу "Вектор", який розміщений на майданчику, розташованому в зоні відчуження між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка

3202090 "Виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу "Вектор" та експлуатація його об'єктів"

Будівництво пускового комплексу "Вектор" згідно із затвердженою в установленому порядку проектно-кошторисною документацією


Експлуатація побудованих об'єктів комплексу - приймання, зберігання і захоронення радіоактивних відходів

6352,6


6352,6Фізичний захист та охорона об'єктів комплексу

1068,8


1068,8Підтримання у належному стані не введених в експлуатацію об'єктів, обладнання та систем комплексу, зокрема - технічне обслуговування окремих систем та елементів

1651,5


1651,5Переоснащення та перепрофілювання спецкомбінатів державної корпорації "Українське державне об'єднання "Радон" з метою створення умов для збирання та тимчасового контейнерного зберігання радіоактивних відходів

3202090 "Виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу "Вектор" та експлуатація його об'єктів"

Збирання, перевезення, захоронення та тимчасове контейнерне зберігання радіоактивних відходів, промислових, медичних, наукових та інших підприємств і організацій

7030,1

844,1

6186,0Експлуатація та обслуговування об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами

4291,9

445,6

3846,3Здійснення радіаційного і дозиметричного контролю, проведення екологічного моніторингу навколишнього природного середовища пунктів захоронення (зберігання) радіоактивних відходів

4823,4

563,7

4259,7Утримання території пунктів захоронення (зберігання) радіоактивних відходів у належному санітарному та пожежобезпечному стані, забезпечення фізичного захисту об'єктів,
призначених для поводження з радіоактивними відходами, та охорони території

4796,1

665,1

4131,0
Експлуатація об'єктів інфраструктури (систем управління діяльністю, інженерних мереж та об'єктів, доріг тощо)

10178,6

1091,4

9087,2Проектно-конструкторське забезпечення реконструкції та будівництва споруд, устаткування та обладнання, призначених для поводження з радіоактивними відходами

2707,6

314,1

2393,5Проведення робіт із зменшення обсягів міграції радіонуклідів з території пунктів захоронення (зберігання) радіоактивних відходів шляхом зміцнення бар'єрів безпеки


Усього за державною цільовою програмою у 2013 році:

42900,6

3924,0

38976,6486 Державна цільова соціальна програма забезпечення пожежної безпеки на 2012 - 2015 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2012 № 590

Збирання, узагальнення та оброблення статистичних даних про пожежі та їх наслідки

3209010 "Керівництво та управління у сфері техногенної безпеки"

Видатки на відрядження, оплата послуг

62,0

62,0
Прогнозування стану з пожежами в державі і підготовка відповідних аналітичних та інформаційних матеріалів

3209010 "Керівництво та управління у сфері техногенної безпеки"

Видатки на відрядження, оплата послуг

6,1

6,1
Сприяння висвітленню у державних засобах масової інформації питань щодо запобігання виникненню пожеж. Організація та проведення виставок з питань пожежної безпеки

3209010 "Керівництво та управління у сфері техногенної безпеки"

Видатки на придбання предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю та оплату послуг для висвітлення інформації у державних засобах масової інформації

100,0

100,0
Усього за державною цільовою програмою у 2013 році:

168,1

168,1
4.1.2. Виконання державних цільових програм у 2014 - 2015 роках

Код та назва державної цільової програми; строк виконання

Зміст завдань (заходів) державної цільової програми

КПКВК

Обсяги та джерела фінансування заходів у 2014 році (тис. гривень)

Обсяги та джерела фінансування заходів у 2015 році (тис. гривень)

усього

у тому числі:

усього

у тому числі:

державний бюджет

місцевий бюджет

інші джерела

державний бюджет

місцевий бюджет

інші джерела

загальний фонд

спеціальний фонд

загальний фонд

спеціальний фонд

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Загальнодержавна цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки, затверджена Законом України від 07.06.2012 № 4909-VI

Інженерний захист територій від надзвичайних ситуацій


707734,0

704058,0


3676,0


652575,0

649528,0


3047,0


Запобігання виникненню та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій на об'єктах і територіях, що характеризуються незадовільним техногенним та екологічним станом


561400,0

304700,0256700,0

613400,0

356700,0256700,0

Очищення території, забрудненої внаслідок військової діяльності,від вибухонебезпечних предметів


8789,0

8789,08267,0

8267,0

Реабілітація території, забрудненої внаслідок військової діяльності


19400,0

19400,031400,0

31400,0

Гідрометеорологічне забезпечення


68400,0

68400,0109020,0

109020,0

Матеріально-технічне переоснащення органів управління та сил цивільного захисту


751022,0

751022,0857248,0

857248,0

Підвищення ефективності оперативного та комплексного реагування на надзвичайні ситуації


179208,0

91208,0


88000,0


147207,0

37207,0


110000,0


Загальнодержавна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, затверджена Законом України від 24.05.2012 № 4836-VI

Проведення реконструкції споруд і введення в експлуатацію засобів для проведення гідрометеорологічних спостережень і прогнозування водного режиму на річках і водоймах; створення та впровадження вимірювачів автоматизованої системи спостереження, збирання, оброблення, передачі гідрометеорологічної інформації та прогнозування паводків; проведення моніторингу стану навколишнього природного середовища в басейні р. Дніпра та забезпечення розвитку інформаційних систем екологічного менеджменту

3201060

7200,0

7200,0
6700,0

6700,0
Код 178 Програма комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області на 2006 - 2015 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 № 130

Створення нових систем спостережень, збору, обробки, передачі гідрометеорологічної інформації та прогнозування паводків

3201060

4137,5

4137,5
4177,5

4177,5
Код 105 Комплексна програма захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод на період до 2010 року та прогноз до 2020 року, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 № 901

Підтримання та реконструкція мережі споруд і засобів для ведення гідрометеорологічних спостережень і прогнозування водного режиму на річках і водоймах

3201060

295,0

295,0
295,0

295,0
Код 5001110 Програма комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 № 1151

Здійснення заходів з упровадження сучасних технічних засобів і технологій гідрометеорологічних спостережень, збору та обробки інформації, гідрометеорологічного прогнозування

3201060

980,0

980,0
980,0

980,0
Державна програма розвитку транскордонного співробітництва на 2011 - 2015 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 № 1088

Створення автоматизованих пунктів вимірювання якості повітря та контролю за рівнем транскордонного забруднення повітря на великі відстані

3201060

1350,0

1350,0
1400,0

1400,0
Код 440 Загальнодержавна цільова екологічна програма поводження з радіоактивними відходами на 2008 - 2017 роки, затверджена Законом України від 17.09.2008 № 516-VI

Будівництво, введення в експлуатацію та експлуатація комплексу "Вектор", який розміщений на майданчику, розташованому в зоні відчуження між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка

3202090

9072,9


9072,99072,9


9072,9Переоснащення та перепрофілювання спецкомбінатів державної корпорації "Українське державне об'єднання "Радон" з метою створення умов для збирання та тимчасового контейнерного зберігання радіоактивних відходів

3202090

38191,1

4143,7

34047,438394,1

4346,7

34047,4Код 486 Державна цільова соціальна програма забезпечення пожежної безпеки на 2012 - 2015 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2012 № 590

Збирання, узагальнення та оброблення статистичних даних про пожежі та їх наслідки

3209010

62,0

62,0
62,0

62,0
Прогнозування стану з пожежами в державі і підготовка відповідних аналітичних та інформаційних матеріалів

3209010

6,1

6,1
6,1

6,1
Сприяння висвітленню у державних засобах масової інформації питань щодо запобігання виникненню пожеж. Організація та проведення виставок з питань пожежної безпеки

3209010

100,0

100,0
100,0

100,0
5. Бюджетні програми

№ з/п

КПКВК і назва бюджетної програми

КФКВ

Обсяги фінансування стратегічних цілей та завдань за бюджетними програмами (тис. гривень)

2012 рік (затверджено)

2013 рік (план)

2014 рік (прогноз)

2015 рік (прогноз)

загальний фонд

спеціальний фонд

загальний фонд

спеціальний фонд

загальний фонд

спеціальний фонд

загальний фонд

спеціальний фонд

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Стратегічна ціль 011 "Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру"


3201280 "Забезпечення діяльності сил цивільного захисту"

0320

2570052,4

373622,5

2644481,7

408306,8

2949616,5

431171,8

3211002,3

449712,1


3209020 "Забезпечення діяльності підрозділів техногенної безпеки"

0320

215029,9

30,0

238591,8

9013,0

251952,9

9389,5

264298,6

9548,9


3201050 "Авіаційні роботи з пошуку і рятування"

0320

11280,9


11458,8


11641,1


11725,03201350 "Знешкодження вибухонебезпечних предметів, що залишилися з часів другої світової війни в районі міст Севастополя та Керчі"

0512

10245,0


10245,0


10245,0


10028,03201510 "Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області)"

0320

24135,9


21627,03201360 "Підготовка кадрів у сфері цивільного захисту"

0220

245327,7

36587,2

272182,5

42713,4

287413,6

45097,8

301426,3

47260,4


3208030 "Прикладні дослідження та розробки, підготовка наукових кадрів у сфері промислової безпеки та охорони праці"

0481

5027,1

3500,0

5342,2

4000,0

5641,4

4000,0

5917,8

4000,0


3201070 "Прикладні науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері гідрометеорології, підготовка наукових кадрів"

0530

14254,3

643,7

15906,9

643,7

16797,7

643,7

17620,8

643,7


3209030 "Прикладні наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки, підготовка наукових кадрів"

0370

15950,4

3000,0

16880,0

3550,0

17825,3

3600,0

18698,7

3600,0


3202080 "Наукове забезпечення робіт та інформаційні системи щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи"

0530

3499,4


4415,6


4762,7


4996,1Усього за стратегічною ціллю 011

3114803,0

417383,4

3241131,5

468226,9

3555896,2

493902,8

3845713,6

514765,1

Стратегічна ціль 013 "Створення та впровадження системи екстреної допомого населенню за єдиним телефонним номером 112"


3201390 "Створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112"

0320

452060,0


460,0


485,8


506,7Усього за стратегічною ціллю 031

452060,0


460,0


485,8


506,7


Стратегічна ціль 041 "Підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці, зниження рівня виробничого травматизму до рівня розвинених країн світу"


3208040 "Фінансування проектів, пов'язаних з підвищенням техніки безпеки шахт шляхом впровадження уніфікованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС) та проектів модернізації цих систем"

0431

220000,0

3208050 "Створення центру комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості"

0431

30000,0

3208060 "Створення Центру навчання теоретичним та практичним знанням з роботи уніфікованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС)"

0431

2000,0

Усього за стратегічною ціллю 041

252000,0
Стратегічна ціль 051 Забезпечення захисту населення і довкілля від впливу іонізуючого випромінювання та радіаційної безпеки в державі


3202120 "Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об'єкта "Укриття" та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС"

0513

405182,0

336625,4

335248,0

336625,4

354022,0

336625,4

371370,0

336625,4


3202090 "Виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу "Вектор" та експлуатація його об'єктів"

0512

3924,0

38976,6

3924,0

38976,6

4143,7

38976,6

4346,7

38976,6


3202110 "Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення"

0513

32393,1

205000,0

32393,1

205000,0

34207,1

205000,0

35883,2

205000,0


3202070 "Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення"

0513

4861,0


4861,0


5133,2


5384,73202040 "Внески України до Чорнобильського фонду "Укриття" та до рахунку ядерної безпеки ЄБРР"

0513

111251,2


81435,6


82601,2


 Усього за стратегічною ціллю 051

557611,3

580602,0

457861,7

580602,0

480107,2

580602,0

416984,6

580602,0

Стратегічна ціль 052 "Подальший розвиток гідрометеорологічної діяльності в Україні"


3201060 "Гідрометеорологічна діяльність"

0511

172352,2

25608,3

188599,5

29447,3

199161,1

31096,3

207725,0

32433,4


Усього за стратегічною ціллю 052

172352,2

25608,3

188599,5

29447,3

199161,1

31096,3

207725,0

32433,4

Стратегічна ціль 101 "Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи"


3201200 "Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

1060

150000,0


157500,0


157500,0

157500,0
3202060 "Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

0763

50000,0


21300,0


22492,8


23594,9Усього за стратегічною ціллю 101

200000,0


178800,0


179992,8


181094,9Усього за Планом діяльності

4748826,5

1023593,7

4066852,7

1078276,2

4415643,1

1105601,1

4652024,8

1127800,5

6. Очікувані результати (за роками планового періоду)

Реалізація Загальнодержавної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки дозволить:

забезпечити належний рівень безпеки населення, захищеності територій, об'єктів виробництва і соціально-культурної сфери від надзвичайних ситуацій; знизити ризики виникнення надзвичайних ситуацій та мінімізувати їх наслідки; удосконалити механізм проведення моніторингу і прогнозування надзвичайних ситуацій; провести матеріально-технічне переоснащення підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та державних спеціалізованих аварійно-рятувальних служб МНС України.

Виконання Державної цільової екологічної програми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А0829 (м. Лозова Харківської області) на 2011 - 2013 роки

У 2013 році заплановано здійснити очищення від боєприпасів 47 гектарів технічної території. При цьому, наступний рік є вирішальним для досягнення поставленої Програмою мети, а саме завершення проведення повного очищення 247 гектарів технічної території та знешкодження вилучених боєприпасів.

Своєчасне та ефективне виконання Програми дасть змогу ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації на технічній території військової частини А 0829 і створити умови для запобігання можливому виникненню повторної надзвичайної ситуації, що забезпечить досягнення позитивних результатів екологічного, економічного та соціального характеру.

Виконання завдань і заходів Програми в повному обсязі та у терміни, визначені Урядом, вимагає фінансування у 2013 році бюджетної програми КПКВ 3201510 у повному обсязі.

Виконання Програми знешкодження вибухонебезпечних предметів, що залишилися з часів другої світової війни в районі міст Севастополя та Керчі

Відповідно до Програми на 2013 рік передбачено фінансування у розмірі 10245 тис. гривень. За ці кошти заплановано здійснити: вилучення і знищення вибухонебезпечних предметів під час обстеження 1191 куб. метрів гірничої виробки у зруйнованих Інкерманських штольнях; проведення пошуку, детального поверхневого обстеження, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів з площі 150 га території другого кордону Мекензієвих гір; обстежити 110000 кв. метрів прилеглої морської акваторії м. Севастополя; знищити орієнтовно 48 тис одиниць знайдених вибухонебезпечних предметів. Це є пріоритетом у діяльності МНС України на 2013 рік та дасть змогу продовжити розпочаті роботи на об'єктах м. Севастополя, відвернути небезпеку від населення міста, зняти соціальну напругу у регіоні, забезпечити екологічно безпечне використання його водних, земельних та інших ресурсів.

Створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

Передбачено створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 на засадах застосування новітніх інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення комплексного підходу до організації надання екстреної допомоги населенню у разі загрози виникнення або виникнення екстрених ситуацій.

Виконання програми у сфері гідрометеорологічної діяльності дозволить підвищити ефективність діяльності гідрометеорологічної служби, її подальше технічне та технологічне переоснащення, новий якісний рівень обслуговування галузей економіки та авіаметеорологічного обслуговування авіації, забезпечення безпеки громадян в умовах загрози стихійних явищ, збереження висококваліфікованого кадрового потенціалу.

Підготовка кадрів у сфері цивільного захисту

Наближення обсягів фінансування до нормативних показників, врахування необхідності виділення видатків розвитку для навчальних закладів МНС України сприятиме оновленню навчально-матеріальної бази, завершенню будівництва сучасних їдалень та гуртожитків для курсантів, підвищенню якості навчально-виховного процесу та дозволить довести рівень укомплектованості органів і підрозділів цивільного захисту у 2012 році до 95,7%, у 2013 році - до 97,5%, у 2014 році - до 98,8%, у 2015 році - до 100%.

Забезпечення підвищення кваліфікації особового складу у 2012 - 2015 роках дозволить на постійній основі підтримувати на належному рівні стан готовності рятувальних підрозділів, сприятиме підвищенню професіоналізму особового складу і компетенції керівного складу органів управління і підрозділів МНС України.

Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки заплановано забезпечити стабільне поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці, зниження рівня виробничого травматизму, створення безпечних та нешкідливих умов праці на підприємствах країни; сприяти формуванню та реалізації державної політики в сфері охорони праці та промислової безпеки шляхом виконання наукових досліджень і розробок; підвищити стан безпеки робіт на шахтах вугледобувних підприємств за рахунок здійснення централізованого контролю за станом шахтної атмосфери та гірничо-шахтного устаткування шляхом створення Центру комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості; зменшити кількість потерпілих від нещасних випадків на виробництві порівняно з попереднім роком на 3%, а кількості загиблих від нещасних випадків - на 2%.

Державним агентством України з управління зоною відчуження впродовж 2013 - 2015 років заплановано:

завершити вигрузку ядерного палива, розміщення його на довгострокове зберігання, розпочати демонтаж обладнання енергоблоків, завершити будівництво виробничої інфраструктури, необхідної для безпечного виведення із експлуатації енергоблоків станції; завершити будівництво безпечного конфайнменту над об'єктом "Укриття";

здійснювати подальшу мінімізацію впливу зони відчуження на довкілля та населення, забезпечення надійної бар'єрної функції; переведення пунктів тимчасового зберігання радіоактивних відходів до контрольованого стану і надійного зберігання; завершити будівництво пускового комплексу поводження з радіоактивними відходами "Вектор", розпочати приймання таких відходів на довготривале безпечне зберігання;

створити систему фізичного захисту ядерно та радіаційно небезпечних об'єктів;

здійснити розробку проектно-кошторисної документації для будівництва сховищ довгострокового надійного зберігання (у геологічних формаціях) ядерних та радіаційних відходів діючих АЕС;

завершити паспортизацію радіаційно забруднених територій, уточнення меж зон радіаційного забруднення, реабілітацію радіаційно забруднених територій, повернення їх до повноцінного господарського використання;

створити заповідники, заказники на радіаційно забруднених територіях; музей етно-культурних і побутових експонатів та архів Полісся.

Державною інспекцією техногенної безпеки України заплановано: подальшу реалізацію державної політики у сфері техногенної і пожежної безпеки

вжиття дієвих заходів з метою зниження ризиків загибелі людей, зменшення матеріальних збитків від надзвичайних ситуацій та пожеж, підвищення рівня захисту населення і територій в Україні;

подальше удосконалення нормативно-правової бази в сфері стандартизації та її гармонізації з європейськими нормами; здійснення перевірок суб'єктів господарювання на відповідність вимогам пожежної безпеки; посилення контролю за діяльністю суб'єктів господарювання щодо дотримання ними ліцензійних умов.

{Текст взято з сайту МНС України http://www.mns.gov.ua}вгору