Документ v0585739-12, поточна редакція — Прийняття від 19.09.2012

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

19.09.2012  № 585

Про внесення змін до деяких наказів Мінсоцполітики України щодо здійснення регуляторної діяльності

З метою виконання статей 7, 10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" НАКАЗУЮ:

1. Внести зміни до плану діяльності Міністерства соціальної політики України з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 16.12.2011 № 555, доповнивши його пунктами 5-1, 17-1, 17-2 та 17-3 (додаток 1).

2. Внести зміни до Плану-графіка проведення заходів з відстеження результативності регуляторних актів на 2012 рік, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 17.04.2012 № 212, доповнивши його пунктами 4-1, 14-1, 14-2 та 14-3 (додаток 2).

3. Відділу взаємодії з засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю (Кухар М.О.) розмістити цей наказ на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр


С. ТігіпкоДодаток 1
до наказу Міністерства
соціальної політики України
19.09.2012 № 585

ЗМІНИ
до Плану діяльності Міністерства соціальної політики України з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік


з/п

Назва проекту регуляторного акта

Обґрунтування необхідності прийняття регуляторного акта

Регуляторні органи, що розроблятимуть регуляторний акт

Структурний підрозділ, відповідальний за розроблення (супроводження) регуляторного акта

Строк подання регуляторного акта Кабінету Міністрів України / Міністерству юстиції України

Міністерство соціальної політики України

5-1

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"

Законопроектом передбачається введення збору з операцій, які проводяться резидентами України з контрагентами, зареєстрованими в офшорних зонах, або за участю третіх осіб, зареєстрованих в офшорних зонах.
Перелік офшорних зон для цілей справляння збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Запровадження збору сприятиме повноцінному фінансуванню з боку держави пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами та покриттю дефіциту Пенсійного фонду України в умовах реформування системи пенсійного забезпечення.

Мінсоцполітики

Департамент пенсійного забезпечення

II півріччя 2012 року

Пенсійний фонд України

17-1

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

Необхідність розробки проекту постанови Кабінету Міністрів України передбачена пунктом 84.1.1 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 № 187/2012, та дорученням Кабінету Міністрів України від 14.06.2012 № 24585/1/1-12 щодо внесення змін до нормативно-правових актів, якими затверджені критерії оцінки ступеня ризику від провадження певних видів господарської діяльності, а також відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням", яким передбачено, що у разі отримання від державного реєстратора повідомлення про початок процедури припинення юридичної особи або фізичної особи підприємця органи Пенсійного фонду здійснюють позапланову перевірку платника та повідомляють про це державного реєстратора.
Метою проекту постанови Кабінету Міністрів України є перегляд критеріїв оцінки ступеня ризику від здійснення господарської діяльності з метою зменшення кількості та частоти здійснення перевірок, перегляду критеріїв, за якими суб'єкти господарювання відносяться до високого та середнього ступеня ризику, та звуження кола таких суб'єктів господарювання.

Пенсійний фонд України

Департамент надходження доходів

II півріччя 2012 року

17-2

Проект постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Змін до Порядку взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

Необхідність розробити проект постанови правління Пенсійного фонду України обумовлена прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Метою прийняття проекту постанови правління Пенсійного фонду України є удосконалення існуючого порядку взяття на облік в органах Пенсійного фонду України платників - юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і механізму обміну інформацією між державним реєстратором та органами Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд України

Департамент надходження доходів

II півріччя 2012 року

17-3

Проект постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2"

Проект постанови правління Пенсійного фонду України розроблено з метою удосконалення порядку формування звіту для обчислення та призначення страхових виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням. Метою прийняття цього проекту акта є врегулювання питання можливості подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування поштовим зв'язком.

Пенсійний фонд України

Департамент персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж

II півріччя 2012 рокуДодаток 2
до наказу Міністерства
соціальної політики України
19.09.2012 № 585

ЗМІНИ
до Плану-графіка проведення заходів з відстеження результативності регуляторних актів на 2012 рік


з/п

Дата та номер регуляторного акта

Назва регуляторного акта

Вид відстеження

Відповідальний за проведення відстеження

Строк виконання заходів

Вид даних

Міністерство соціальної політики України

4-1

Проект Закону України планується розробити у 2012 році

"Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"

Базове

Департамент пенсійного забезпечення

II півріччя

Статистичні дані

Пенсійний фонд України

14-1

Постанова правління Пенсійного фонду України від 19.07.2012 № 12-1

"Про затвердження Порядку, списання штрафів та пені платникам, які виконали умови договору про розстрочення сум заборгованості із сплати страхових внесків, та форми договору про розстрочення сум заборгованості із сплати страхових внесків"

Базове

Пенсійний фонд України

III квартал

Статистичні дані

14-2

Проект постанови Кабінету Міністрів України

"Про внесення змін до Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

Базове

Пенсійний фонд України

IV квартал

Статистичні дані

14-3

Постанова правління Пенсійного фонду України від 19.09.2011 № 26-1

"Про затвердження Змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

Повторне

Пенсійний фонд України

IV квартал

Статистичні дані
вгору