Про запобігання проявам корупції під час здійснення закупівель
Міненерговугілля України; Приказ от 20.02.2017133
Документ v0133732-17, текущая редакция — Принятие от 20.02.2017

МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

20.02.2017  № 133

Про запобігання проявам корупції під час здійснення закупівель

На виконання законів України "Про запобігання корупції" та "Про публічні закупівлі" з метою запобігання проявам корупції та створення належних умов для раціонального та ефективного використання державних коштів, розвитку добросовісної конкуренції, забезпечення прозорості, підвищення відповідальності і контролю у сфері публічних закупівель НАКАЗУЮ:

1. Керівникам державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міненерговугілля, та господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави (далі - Підприємства):

1.1. Установити особистий контроль за роботою тендерних комітетів.

1.2. Забезпечити професійну перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері здійснення публічних закупівель, які відповідно до своїх функціональних обов'язків беруть участь у роботі тендерних комітетів.

1.3. Забезпечити раціональне та ефективне використання державних коштів відповідно до законодавства у сфері публічних закупівель.

1.4. Не допускати уникнення конкурентних процедур закупівель шляхом ділення предмета закупівлі на частини.

1.5. При оприлюдненні звіту про укладений договір в системі електронних закупівель забезпечити завантаження копії договору із специфікацією.

1.6. Щомісяця надавати в електронному вигляді на адреси: acr@mev.gov.ua та tender@mev.gov.ua інформацію щодо договорів, укладених без проведення процедури закупівель (відкритих торгів, конкурентного діалогу, переговорної процедури закупівлі) на суму, що перевищує 50 тис. грн, за формою згідно з додатком 1.

1.7. Розробити та затвердити на Підприємстві порядок проведення моніторингу з визначення середньоринкових цін на товари, роботи та послуги, що закуповуються.

1.8. Визначити, на рівні заступника керівника Підприємства, особу, відповідальну за проведення моніторингу середньоринкових цін на товари, роботи та послуги, що закуповуються Підприємством.

1.9. Формування та затвердження очікуваної вартості предмета закупівлі на Підприємстві обов'язково затверджувати відповідальною особою на рівні заступника керівника Підприємства.

1.10. Забезпечити включення до складу тендерного комітету уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції (особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми).

1.11. Забезпечити безумовну перевірку та візування договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції (особою відповідальною за реалізацію антикорупційної програми).

2. Сектору з питань запобігання та виявлення корупції (Гекалюк Р.А.) та Департаменту бюджетного фінансування та звітності (Пержинська С.Л.):

2.1. Забезпечити проведення навчання та надання методичної допомоги для відповідальних осіб Підприємства з метою проведення ефективного моніторингу середньоринкових цін на товари, роботи та послуги.

2.2. У випадку встановлення порушень законодавства у сфері публічних закупівель надавати Підприємствам пропозиції щодо їх усунення.

2.3. У випадку виявлення неефективного та нецільового використання державних коштів готувати матеріали щодо заслуховування керівників відповідних Підприємств на нарадах у заступників Міністра енергетики та вугільної промисловості України, відповідно до розподілу обов'язків.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

І. НасаликДодаток 1
до наказу Міненерговугілля України
20.02.2017  № 133

ІНФОРМАЦІЯ
про укладені договори на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг (без використання електронної системи закупівель (відкритих торгів, конкурентного діалогу, переговорної процедури закупівлі)*
у ________________ рік
(місяці)
____________________________________________
(найменування замовника, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ)

№ п/п

Дата укладення договору

№ договору

Предмет договору

Кількість (у разі закупівлі товару)

Найменування контрагента

Вартість договору, грн

Ціна за одиницю (у разі закупівлі товару)

Примітки

Дата та підпис відповідальної посадової особи (керівник Підприємства).

__________
* Інформація подається щомісячно наростаючим підсумком, жирним курсивом виділяється надана інформація у звітному місяці.

{Текст взято з сайту Міненерговугілля України http://mpe.kmu.gov.ua}вверх