Документ v0074731-15, текущая редакция — Принятие от 02.02.2015

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

02.02.2015  № 74

Про доцільність підготовки спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Третій проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху"

Відповідно до пункту 10 Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1027, та за результатами експертизи проектної пропозиції щодо ініціювання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Третій проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху", проведеної Мінприроди України, Мінфіном України, МЗС України, Мінінфраструктури України, Держземагентством України, Полтавською, Харківською, Дніпропетровською обласними державними адміністраціями, НАКАЗУЮ:

1. Визнати доцільною підготовку спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Третій проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху".

2. Визначити Укравтодор відповідальним виконавцем зазначеного проекту.

3. Надати відповідальному виконавцеві рекомендації щодо заходів, які пропонується вжити під час підготовки та реалізації проекту "Третій проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху", згідно з додатком.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Веремія І.Г.

Міністр
економічного розвитку
і торгівлі УкраїниА. АбромавичусДодаток
до наказу Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
02.02.2015 № 74

РЕКОМЕНДАЦІЇ,
що надаються відповідальному виконавцеві щодо заходів, які пропонується вжити під час підготовки та реалізації проекту "Третій проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху"

1. Здійснити в межах чинного законодавства України заходи для забезпечення контролю за цільовим та ефективним використанням кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку під час реалізації проекту "Третій проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху" (далі - проект).

2. Назву дороги Р-52 Дніпропетровської області привести у відповідність із вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 301 "Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення".

3. До проведення переговорів провести аналіз та розробити план мінімізації ризиків, що можуть виникнути під час підготовки та реалізації проекту, зокрема передбачити заходи щодо своєчасної оплати витрат на викуп земельних ділянок для розміщення нових ділянок дороги та своєчасної оплати ПДВ.

4. У рамках проекту провести масштабну інформаційну кампанію, орієнтовану на відповідну цільову аудиторію.

5. Під час розроблення техніко-економічного обґрунтування та проектно-кошторисної документації уточнити, обґрунтувати розрахунки вартості робіт та оціночної вартості проекту з урахуванням офіційного курсу Національного банку та здійснити перерахунок обсягів повернення коштів.

6. Під час підготовки проектної документації дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, а саме: статті 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", статті 27 Закону України "Про рослинний світ", статті 11 Закону України "Про Червону книгу України", статей 80-81, 88-89 Водного кодексу України, статті 39 Закону України "Про тваринний світ", статті 48 Закону України "Про охорону земель" тощо.

7. На подальших стадіях розроблення проектної документації необхідно враховувати вимоги Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про екологічну експертизу", галузевих будівельних норм, зокрема ГБН В.2.3-218-007:2012 "Споруди транспорту. Екологічні вимоги до автомобільних доріг. Проектування" та ГБН В.2.3-218-540:2012 "Споруди транспорту. Охорона довкілля при будівництві, ремонті та експлуатаційному утриманні автомобільних доріг" та інших нормативних документів.

Директор
департаменту взаємодії
з міжнародними фінансовими
організаціями та залучення
міжнародної технічної допомоги

М. Дацишинвверх