Документ p0572697-04, текущая редакция — Принятие от 12.10.2004

     Чи є  правомірним  нарахування  фізичною  особою  - суб'єктом 
підприємницької діяльності страхових внесків у розмірі 4% на
заробітну плату найманого працівника?

Відповідно до пп. 1 п. 8 Прикінцевих положень Закону
N 1058-IV ( 1058-15 ) до набрання чинності законом про спрямування
частини страхових внесків до Накопичувального фонду страхові
внески сплачуються у розмірах, передбачених Законом N 400/97-ВР
( 400/97-ВР ).
Згідно зі ст. 4 Закону N 400/97-ВР ( 400/97-ВР ) ставку збору
в розмірі 4% від об'єкта оподаткування встановлено для
підприємств, установ, організацій, де працюють інваліди, - для
працюючих інвалідів, а для інших працівників - 32%. Для
підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів, де
кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності
працюючих, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування
визначається за ставкою 4% від об'єкта оподаткування для всіх
працівників цих підприємств (зазначена норма діє з 29.07.97 р.).
Отже, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності
повинні нараховувати на заробітну плату найманих працівників, які
не є інвалідами, страхові внески у розмірі 32%. У цьому випадку
застосування ставки в розмірі 4% є неправомірним.
Відповідь підготовлено за сприяння заступника начальника
управління надходження доходів Пенсійного фонду України Людмили
ЩИПКИ



вверх