Нічні переоцінки
Редакції видань; Вопрос-ответ от 08.07.201419
Документ p0019697-14, текущая редакция — Принятие от 08.07.2014

Нічні переоцінки

Часто стикаюся з ситуацією, коли беру товар з полиць магазинів відомих торговельних мереж, бачу на цінниках одну ціну, а після розрахунку на касі в чеку зазначено ціну на 2-5 гривень більшу. Запитую в касира, чому так? У відповідь: "Мабуть, уночі була переоцінка. Не встигли цінники поміняти". Одного разу покликала навіть адміністратора, той мені відрізав: "По базі комп'ютера така ціна. Не хочете - не беріть". Тоді навіщо цінники, якщо вони не завжди відповідають дійсності. І що таке нічні переоцінки? Чи законно це? Виходить, щоночі ціни потихеньку нарощують по гривні, так, щоб покупцеві не дуже в око впадало? Хто має контролювати таке ціноутворення?

Людмила ПОДОЛЯН.
Київ.

Відповідає президент Української асоціації споживачів Олег САМЧИШИН:

- Згідно з п. 11 Правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабміну 4 червня 1994 року, під час здійснення торгівлі суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити наявність правильно оформлених цінників товарів, що надійшли для продажу. При цьому згідно зі ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів" написи щодо ціни реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння. Якщо ціна на ціннику вказана одна, а вам пропонують розплатитися за іншою ціною (як правило, завищеною) - це свідчить про наявність двозначних положень договору із споживачами щодо ціни під час відпуску товару. Згідно з п. 8 ст. 18 Закону України "Про захист прав споживачів" двозначні положення договору із споживачами тлумачаться на користь споживачів. Тобто в цьому разі за законом ви маєте повне право сплачувати за товар за ціною, вказаною на ціннику. А якщо продавець не погоджується? Ваші дії такі: по-перше, необхідно зробити відповідний запис у книзі пропозицій та скарг. Оскільки в діях продавця вбачаються порушення законодавства про ціни та ціноутворення та про захист прав споживачів, вам необхідно письмово звернутися до відповідного регіонального сектора або безпосередньо до самої Державної інспекції України з контролю за цінами та у Державну інспекцію України (або її регіональне відділення) у справах захисту споживачів для накладення стягнень на винних осіб. Слід також пам'ятати, що згідно зі ст. 9 Закону України "Про ціни та ціноутворення", ви маєте право оскаржити в суді дії суб'єктів господарювання і вимагати відшкодування завданих вам збитків і моральної шкоди у разі реалізації вам товарів з порушенням вимог законодавства про ціни.



вверх