Документ p0681697-04, поточна редакція — Прийняття від 16.11.2004

     Який порядок статистичного  обліку  чисельності  працівників, 
прийнятих на роботу за направленням державної служби зайнятості
згідно з договором з роботодавцем про надання дотації на створення
додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, та
нарахувань цим працівникам?
(В. Шевченко, м. Запоріжжя)

Згідно з Порядком N 1 ( z0075-01 ) додатковим робочим місцем
є робоче місце, на яке прийнята на постійну роботу особа за
направленням державної служби зайнятості з числа зареєстрованих
безробітних. Однією з умов надання дотації є працевлаштування
безробітних на строк понад два роки.
Отже, таке робоче місце має ознаки штатної одиниці.
Відповідно працівник, прийнятий на постійну роботу за направленням
державної служби зайнятості, повинен враховуватись в обліковій та
середньообліковій чисельності штатних працівників згідно з
положеннями Інструкції N 171 ( z0287-95 ).
Відповідно п. 1.5 Інструкції N 5 ( z0114-04 ) фонд оплати
праці працівників, прийнятих на постійну роботу за направленням
державної служби зайнятості згідно з договором з роботодавцем про
надання дотації на створення додаткових робочих місць для
працевлаштування безробітних, ураховується на загальних підставах.
Тобто нарахування цим працівникам відображаються у фонді
оплати праці всіх штатних працівників, а також розподіляються на
складові: фонд основної заробітної плати; фонд додаткової заробітної плати; інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Відповідь підготовлено за сприяння Інеси СЕНИК - начальника
управління статистики соціально-трудових відносин Держкомстату
України



вгору