Документ p0433697-02, поточна редакція — Прийняття від 10.04.2002

     На території  підприємства  у спеціально відведених місцях ще 
до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.98 р.
N 1218 накопичились відходи. Чи обчислюється збір за забруднення
навколишнього природного середовища за розміщення таких відходів?
Відповідно до постанови N 303 ( 303-99-п ) збір за
забруднення навколишнього природного середовища справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин
стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів. Статтею 3.2 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору
за забруднення навколишнього природного середовища від 19.07.99 р.
N 162/379 ( z0544-99 ), зареєстрованої в Мін'юсті України
09.08.99 р. за N 544/3837, визначено, що об'єктом обчислення збору
є обсяги відходів, що розміщуються у спеціально відведених для
цього місцях чи на об'єктах. Таким чином, обчислення збору не залежить від строків
накопичення відходів, а збір обчислюється за всі відходи,
розміщені після 01.03.99 р. - дня набрання чинності постановою
N 303 ( 303-99-п ). Разом з тим згідно зі ст. 20 Порядку розроблення,
затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення
відходів ( 1218-98-п ) відповідальність за правильність визначення
нормативів утворення відходів, лімітів утворення та розміщення
відходів несе власник відходів. Органи Мінекоресурсів України
повинні здійснювати контроль за правильністю визначення лімітів на
утворення та розміщення відходів та їх дотриманням на місцях.
Відповіді підготовлено за сприяння старшого державного
податкового інспектора відділу ресурсних і рентних платежів Тетяни
МЕДВЕДЄВОЇ



вгору