Документ p0346697-03, поточна редакція — Прийняття від 04.03.2003

     Комунальне підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування за ставкою 10%. Відповідно до програми природоохоронних заходів місцевого значення одержало кошти з бюджету на виконання договірних робіт. Чи обкладаються ці кошти єдиним податком?
 
     Відповідно до ст.42 Закону України від 25.06.91 р. N 1264-XII ( 1264-12 ) "Про охорону навколишнього природного середовища" заходи щодо охорони навколишнього природного середовища в Україні фінансуються за рахунок державного бюджету України, республіканського бюджету АР Крим та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ і організацій, фондів охорони навколишнього природного середовища, добровільних внесків та інших коштів.
 
     На виконання ст.17 цього Закону ( 1264-12 ) постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.96 р. N 1147 ( 1147-96-п ) "Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів" затверджено перелік природоохоронних заходів.
 
     За ст.91 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 р. N 2542-III ( 2542-14 ) до видатків місцевих бюджетів належать, зокрема, видатки на місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів, програми природоохоронних заходів місцевого значення, інші програми, затверджені відповідною радою згідно із законодавством.
 
     Отже, в разі одержання платником єдиного податку коштів з бюджету на виконання робіт, передбачених програмою природоохоронних заходів, та використання їх за цільовим призначенням сума цих коштів не включається до бази оподаткування єдиним податком.
 
     В.ЦВЄТКОВА, заступник начальника управління - начальник відділу Державної податкової аміністрації України.



вгору