Документ p0346697-03, поточна редакція — Прийняття від 04.03.2003

     Комунальне підприємство  перебуває   на   спрощеній   системі 
оподаткування за ставкою 10%. Відповідно до програми
природоохоронних заходів місцевого значення одержало кошти з
бюджету на виконання договірних робіт. Чи обкладаються ці кошти
єдиним податком?
Відповідно до ст.42 Закону України від 25.06.91 р. N 1264-XII
( 1264-12 ) "Про охорону навколишнього природного середовища"
заходи щодо охорони навколишнього природного середовища в Україні
фінансуються за рахунок державного бюджету України,
республіканського бюджету АР Крим та місцевих бюджетів, коштів
підприємств, установ і організацій, фондів охорони навколишнього
природного середовища, добровільних внесків та інших коштів.
На виконання ст.17 цього Закону ( 1264-12 ) постановою
Кабінету Міністрів України від 17.09.96 р. N 1147 ( 1147-96-п )
"Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до
природоохоронних заходів" затверджено перелік природоохоронних
заходів.
За ст.91 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 р.
N 2542-III ( 2542-14 ) до видатків місцевих бюджетів належать,
зокрема, видатки на місцеві програми розвитку житлово-комунального
господарства і благоустрою населених пунктів, програми
природоохоронних заходів місцевого значення, інші програми,
затверджені відповідною радою згідно із законодавством.
Отже, в разі одержання платником єдиного податку коштів з
бюджету на виконання робіт, передбачених програмою
природоохоронних заходів, та використання їх за цільовим
призначенням сума цих коштів не включається до бази оподаткування
єдиним податком.
В.ЦВЄТКОВА, заступник начальника управління - начальник
відділу Державної податкової аміністрації України.



вгору