Документ p0167697-03, поточна редакція — Прийняття від 21.01.2003

     Хто і   яким   чином    має    повернути    зайво    сплачені 
громадянами-пільговиками в 2001 р. кошти за житлово-комунальні
послуги, з огляду на те, що Конституційний Суд визнав
неконституційною норму Закону України "Про Державний бюджет
України на 2001 рік" щодо призупинення надання пільг з комунальних
платежів деяким категоріям громадян?
Т.Козодой, м. Лозова Харківської обл.
З часу набрання чинності ст.62 Закону України "Про Державний
бюджет України на 2000 рік" ( 1458-14 ) та ст.58 Закону України
"Про Державний бюджет України на 2001 рік" ( 2120-14 ) відповідно
на 2000 та 2001 рр. було призупинено чинність законодавчих актів
України щодо звільнення або зменшення плати за житло, комунальні
послуги, електроенергію, газ, паливо деяким категоріям громадян.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2002 рік"
( 2905-14 ) на 2002 р. призупинення чинності законодавчих актів
щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг не
передбачено.
Рішенням Конституційного Суду України ( v005p710-02 ) визнано
неконституційною норму ст.58 Закону України "Про Державний бюджет
України на 2001 рік" ( 2120-14 ) про призупинення чинності
законодавчих актів України щодо надання пільг, компенсацій і
гарантій, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів.
Через відсутність законодавчо врегульованого порядку
перерахунку пільг та невизначеність джерел їх фінансування
підстави для здійснення перерахунку оплачених у 2000 та 2001 рр.
житлово-комунальних послуг відсутні.
О.МОІСЕЄНКО, головний спеціаліст Держжитлокомунгоспу України



вгору