Документ p0137697-03, поточна редакція — Прийняття від 21.01.2003

     Чи поширюється    на    журналістів    телекомпанії,   єдиним 
засновником якої є орган місцевого самоврядування, закон щодо
пенсійного забезпечення її працівників на рівні державних
службовців? Якщо так, то як телекомпанія зобов'язана сплачувати
збір на обов'язкове державне пенсійне страхування?
В.Костюченко, м. Прилуки Чернігівської обл.
Статтею 16 Закону України "Про державну підтримку засобів
масової інформації та соціальний захист журналістів" ( 540/97-ВР )
установлено, що під час нарахування пенсії журналісту державного
або комунального засобу масової інформації застосовуються норми,
методика і порядок нарахування пенсії державному службовцю.
Згідно із Законом України "Про збір на обов'язкове державне
пенсійне страхування" ( 400/97-ВР ) фізичні особи, які працюють на
умовах трудового договору (контракту), та фізичні особи, котрі
виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими договорами,
особи, які мають статус державного службовця або працюють на
посадах, робота на яких зараховується до трудового стажу, що дає
право на одержання пенсії відповідно до законів України "Про
державну службу" ( 3723-12 ), "Про прокуратуру" ( 1789-12 ), "Про
державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист
журналістів" ( 540/97-ВР ), "Про наукову і науково-технічну
діяльність" ( 1977-12 ), "Про статус народного депутата України"
( 2790-12 ), "Про Національний банк України" ( 679-14 ), Митного
кодексу України ( 1970-12 ), Положення про помічника-консультанта
народного депутата України, затвердженого постановою Верховної
Ради України від 13.10.95 р. N 379/95 ( 379/95-ВР ), сплачують
збір на обов'язкове державне пенсійне страхування із сукупного
оподатковуваного доходу, обчисленого відповідно до законодавства,
в таких розмірах: 1% - з частини сукупного оподатковуваного доходу, що не
перевищує 150 грн.; 2% - з частини сукупного оподатковуваного доходу від 151 до
250 грн.; 3% - з частини сукупного оподатковуваного доходу від 251 до
350 грн.; 4% - з частини сукупного оподатковуваного доходу від 351 до
500 грн.; 5% - з частини сукупного оподатковуваного доходу понад 501
грн.
Отже, якщо на телекомпанію поширюються норми Закону України
"Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний
захист журналістів" ( 540/97-ВР ), з працівників, які перебувають
з нею в трудових відносинах та працюють на посадах, робота на яких
зараховується до трудового стажу, що дає право на одержання пенсії
відповідно до цього Закону, збір утримується в зазначеному вище
порядку.
Сферу чинності Закону України "Про державну підтримку засобів
масової інформації та соціальний захист журналістів" ( 540/97-ВР )
визначено ст.2 цього Закону.
Роз'яснюють фахівці Пенсійного фонду України Л.ЩИПКА,
Л.ГРИЦАЙ, В.ДОЦЕНКО, Л.ПОЛЬОВИК, Н.РУДЕНОК



вгору