Щодо сплати державного мита та податку при оформленні спадщини
Редакції видань; Питання-відповідь від 29.04.200915
Документ p0015697-09, поточна редакція — Прийняття від 29.04.2009

     Після смерті бабусі згідно з її заповітом я  почав  оформляти 
на себе спадщину. Підкажіть, будь ласка, яку суму мені потрібно
буде сплатити за отримання свідоцтва про право на спадщину. Чи
треба буде сплачувати якісь податки, коли і як їх платити?
Микола Хопта.
Львів

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про
державне мито" ( 7-93 ) за видачу свідоцтва про право на спадщину
в обов'язковому порядку сплачується державне мито у розмірі
0,5 відсотка від суми спадщини. Разом з цим, майте на увазі: якщо
у складі спадщини є земельна ділянка, то за видачу свідоцтва про
право на спадщину земельної частки (паю) необхідно ще сплатити
державне мито у розмірі 0,1 відсотка від вартості земельної
ділянки. Державне мито сплачується безпосередньо нотаріусу під час
оформлення спадщини.
Стосовно іншого питання, то відповідно до п. 13.2.2. Закону
України "Про податок з доходів фізичних осіб" ( 889-15 ), при
отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця
першого ступеня споріднення (це батьки спадкодавця, батьки
чоловіка або дружини спадкодавця, чоловік, дружина, діти
спадкодавця, діти чоловіка або дружини спадкодавця, усиновлені
спадкодавцем діти), сплачується податок за ставкою 5% від вартості
об'єкта оподаткування. Цей податок ви сплачуєте шляхом подання
щорічної декларації про доходи за місцем вашої реєстрації чи у
будь-якому іншому місці, де є відділення Державної податкової
інспекції.
Богдан ЛАВРЕНЮК.



вгору