Дитсадок у квартирі стає реальністю
Редакції видань; Консультації від 11.08.2016
Документ n0022697-16, поточна редакція — Прийняття від 11.08.2016

Дитсадок у квартирі стає реальністю

Дефіцит місць у дитячих садках став серйозною проблемою для багатьох батьків дошкільнят. На кінець 2015 року в Україні налічувалося 14,8 тис. дошкільних навчальних закладів, котрі могли охопити лише 55% дітей відповідного віку. Саме для розширення мережі дошкільних навчальних закладів і був прийнятий новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів. Ним передбачено можливість створення дитячих садків у власних будинках та навіть квартирах.

У регламент було внесено зміни, які дають зелене світло збільшенню кількості дитячих садків. Серед них - передбачення можливості дитячим садкам за відсутності харчоблока купувати готову продукцію. Раніше організація харчування була проблематичною для багатьох приватних закладів. Окрім цього, у разі відсутності власної пральні в дитсадку прання білизни може здійснюватись деінде. Для економії площі, що особливо відчуватиметься в квартирах, позитивним моментом стало зняття заборони щодо використання двоярусних ліжок.

Отже, сьогодні молоді мами чи інші зацікавлені особи зможуть відкрити приватні дитячі садки безпосередньо в себе вдома. Перед тим як приступити до відкриття приватного дитячого садка, необхідно ретельно продумати, чи здатні ви забезпечити дотримання Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. Адже, незважаючи на лібералізацію санітарних правил, регламентом закріплений широкий спектр вимог до приміщень, освітлення, водопостачання, водовідведення та опалення, повітряно-теплового режиму, організації харчування, розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності та рухової активності дітей.

До того ж дошкільний навчальний заклад, до якого належить і дитсадок, є юридичною особою і діє на підставі статуту. Такий статут потребує затвердження засновником та погодження з відповідним органом управління освітою.

Чи не найголовнішим кроком для відкриття приватного дитячого садка є отримання ліцензії. Для цього до відповідного Центру надання адміністративних послуг необхідно подати такі документи:

1) копії установчих документів юридичної особи;

2) копії документів, що засвідчують право власності чи користування основними засобами для здійснення навчально-виховного процесу на строк не менше трьох років;

3) копії документів про відповідність приміщень та матеріально-технічної бази санітарним нормам, вимогам правил пожежної безпеки, нормам з охорони праці;

4) копію затвердженого та погодженого в установленому порядку робочого навчального плану;

5) відомості про кількісні та якісні показники кадрового і матеріально-технічного забезпечення освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, необхідного для виконання Базового компонента дошкільної освіти;

6) відомості про навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, необхідне для виконання Базового компонента дошкільної освіти;

7) копію документа, що засвідчує рівень освіти і кваліфікації керівника закладу освіти (документа про вищу педагогічну освіту).

Для довідки

Базовий компонент дошкільної освіти - це державний стандарт, в якому викладені положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років.

Бланк заяви про отримання ліцензії на освітню діяльність у сфері дошкільної освіти можна отримати в Центрах надання адміністративних послуг, а зразки оформлення відомостей розміщені в Ліцензійних умовах провадження освітньої діяльності закладів освіти, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187.

Вартість такої ліцензії становить 10% мінімальної заробітної плати, тобто 145 грн. Строк розгляду документів не може перевищувати 3 місяці з дня подачі відповідних документів.

Наталя ТИТАРЕНКО.вгору