Документ n0010324-13, поточна редакція — Прийняття від 04.07.2013

МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Про порушення та проведення перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну плит деревноволокнистих походженням з Республіки Білорусь у зв'язку із закінченням строку їх застосування

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі - Комісія) розглянула вимогу ТОВ "Уніплит" "Про перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну плит деревноволокнистих (ДВП) походженням з Республіки Білорусь у зв'язку із закінченням строку їх застосування" (далі - Вимога) та звіт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про результати проведення антидемпінгової процедури перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну плит деревноволокнистих походженням з Республіки Білорусь у зв'язку із закінченням строку їх застосування.

За результатами такого розгляду Комісія встановила:

Вимогу подано з дотриманням строків, передбачених положеннями статті 19 Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" (далі - Закон);

Вимогу подано належним національним товаровиробником у розумінні положень Закону;

у Вимозі міститься інформація, що в окремі періоди продовжується дія демпінгу;

надана у Вимозі інформація засвідчує, що застосування антидемпінгових заходів позитивно вплинуло на фінансово-господарське становище національного товаровиробника та сприяло відновленню конкуренції на внутрішньому ринку України;

у Вимозі міститься достатньо доказів того, що становище експортерів або економічні умови є такими, за яких не виключається ймовірність виникнення нових видів демпінгу, що заподіюватиме шкоду національному товаровиробникові.

У зв'язку із зазначеним та керуючись положеннями статті 19 Закону, Комісія прийняла рішення № АД-295/2013/4423-06, згідно з яким:

порушила перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну плит деревноволокнистих походженням з Республіки Білорусь у зв'язку із закінченням строку їх застосування.

продовжила дію антидемпінгових заходів, застосованих рішенням Комісії від 12.07.2002 № АД-45/2002/52-61 та продовжених рішенням Комісії від 13.06.2008 № АД-179/2008/144-44, із змінами, до прийняття Комісією відповідного рішення за результатами цього перегляду;

Товар, що є об'єктом перегляду антидемпінгових заходів, має такий опис: плити деревоволокнисті з деревини або з інших здерев'янілих матеріалів з додаванням або без додавання смол або інших органічних зв'язувальних речовин; густиною більш як 0,8 г/см-3; без механічного оброблення або облицювання, що класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодом 4411 92 10 00.

Проведення перегляду антидемпінгових заходів у зв'язку із закінченням строку їх застосування доручено Мінекономрозвитку.

У разі якщо перегляд антидемпінгових заходів у зв'язку із закінченням строку їх застосування певним чином стосується інтересів фізичних або юридичних осіб, такі особи мають право надсилати до Мінекономрозвитку інформацію, що може бути корисною для цілей проведення перегляду.

Інформація, яка подається Мінекономрозвитку, повинна базуватися на фактах, а не на голослівних твердженнях чи припущеннях. Разом з тим інформація враховується Мінекономрозвитку в разі подання її державною мовою України та в строки, установлені Законом, Комісією або Мінекономрозвитку.

Адреса Мінекономрозвитку:

01008, м. Київ-8, вул. М. Грушевського, буд. 12/2.

Контактні телефони: 521-16-25; факс: 226-31 -81.

Протягом 30 днів з дати набрання чинності рішенням Комісії Мінекономрозвитку здійснює реєстрацію заінтересованих сторін перегляду антидемпінгових заходів у зв'язку із закінченням строку їх застосування та розглядає вимоги щодо проведення слухань.

Протягом 60 днів з дати набрання чинності рішенням Комісії Мінекономрозвитку розглядає письмово викладені коментарі та інформацію стосовно порушення перегляду антидемпінгових заходів у зв'язку із закінченням строку їх застосування.

Рішення Комісії від 02.07.2013 № АД-295/2013/4423-06 набирає чинності з 08.07.2013.вгору