Уся увага на строк
Редакції видань; Consultations on December 24, 2015
Document n0048697-15, current version — Adoption on December 24, 2015

Уся увага на строк

Гарантійний строк - термін, протягом якого виробник (продавець) бере на себе зобов'язання про здійснення безплатного ремонту або заміну відповідної продукції.

Обчислюється строк придатності починаючи від дати виготовлення, яка зазначається на етикетці або в інших документах (паспорті, гарантійному талоні тощо) і визначається або часом, протягом якого товар є придатним для використання, або датою, до настання якої товар є придатним для використання. У разі продажу товарів за зразками, поштою, а також у випадках, коли час укладення договору купівлі-продажу і час передачі товару споживачеві не збігаються, гарантійний строк обчислюється починаючи від дня передачі товару споживачеві, а якщо товар потребує спеціальної установки (підключення) чи складання - від дня їх здійснення.

Стосовно продукції, на яку гарантійні строки або строк придатності не встановлено, споживач має право пред'явити вимоги, якщо недоліки було виявлено протягом двох років, а стосовно об'єкта будівництва - не пізніше десяти років від дня передачі їх споживачеві.

Важливо

Продаж товарів, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, а також товарів, строк придатності яких минув, забороняється.

У разі виконання гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування продукції в ремонті. Зазначений час обчислюється від дня, коли споживач звернувся з вимогою про усунення недоліків. У разі обміну товару його гарантійний строк обчислюється заново від дня обміну.

Сезонні товари

Для цієї групи товарів гарантійні терміни обчислюються з початку відповідного сезону (встановлено їх постановою Кабінету Міністрів "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів").

Одяг, хутряні та інші вироби:

весняно-літнього асортименту - з 1 квітня;

осінньо-зимового асортименту - з 1 жовтня.

Взуття:

зимового асортименту - з 15 листопада по 15 березня;

весняно-осіннього асортименту - з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;

літнього асортименту - з 15 травня по 15 вересня.

Наталя ГЕЛЕТКО, юрист.on top