Про затвердження Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні
Мінмолодьспорт; Наказ, Положення, Розподіл від 21.10.2013677
Документ z1893-13, чинний, поточна редакція — Редакція від 06.07.2018, підстава - z0629-18

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

21.10.2013  № 677


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 листопада 2013 р.
за № 1893/24425

Про затвердження Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1946 від 02.05.2018}

Відповідно до статті 7 та частини восьмої статті 20 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 24 липня 2013 року № 390, з метою визначення рейтингу з олімпійських видів спорту НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні, що додається.

2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з фізичної культури та спорту обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій визначати рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні згідно з цим Положенням.

3. Департаменту олімпійського спорту (Уманець Н.Д.) забезпечити в установленому порядку державну реєстрацію цього наказу у Міністерстві юстиції України.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 15 квітня 2009 року № 1216 "Про затвердження Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2009 року за № 390/16406.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України з відповідного напряму діяльності.

Міністр молоді
та спорту України


Р.С. Сафіуллін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
молоді та спорту України
21.10.2013  № 677


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 листопада 2013 р.
за № 1893/24425

ПОЛОЖЕННЯ
про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні

І. Загальні положення

1. Це Положення визначає умови та порядок визначення рейтингу з олімпійських видів спорту в Україні (далі - рейтинг) окремо серед:

Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя відповідно до розподілу за групами, наведеного у додатку 1 до цього Положення;

{Абзац третій пункту 1 розділу І виключено на підставі Наказу Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

{Абзац четвертий пункту 1 розділу І виключено на підставі Наказу Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

шкіл вищої спортивної майстерності;

спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю відповідно до розподілу за групами, наведеного у додатку 2 до цього Положення;

спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву;

дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

{Абзац сьомий пункту 1 розділу І виключено на підставі Наказу Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

{Абзац восьмий пункту 1 розділу І виключено на підставі Наказу Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

2. Рейтинг серед спортсменів і тренерів (чоловіки, жінки) визначається в кожному окремому виді спорту всеукраїнськими спортивними федераціями (за згодою).

{Розділ І доповнено новим пунктом 2 згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

3. Підсумкові інформаційні матеріали рейтингу надсилаються Мінмолодьспортом України керівництву Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.

4. Структурний підрозділ, до повноважень якого належить взаємодія з громадськістю та засобами масової інформації, Мінмолодьспорту України за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого належить координація розвитку олімпійських видів спорту, оприлюднює інформацію щодо підсумків рейтингу на офіційному веб-сайті Мінмолодьспорту України.

ІІ. Порядок визначення рейтингу

1. Рейтинг з літніх олімпійських видів спорту визначається за І півріччя та за рік у цілому.

{Абзац перший пункту 1 розділу ІІ в редакції Наказу Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

Рейтинг із зимових олімпійських видів спорту шкіл вищої спортивної майстерності, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, дитячо-юнацьких спортивних шкіл визначається один раз на рік.

{Абзац другий пункту 1 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

2. Структурний підрозділ Мінмолодьспорту України, до повноважень якого належить координація розвитку олімпійських видів спорту, до 20 числа першого місяця наступного півріччя та щороку до 20 січня наступного року (з літніх олімпійських видів спорту) і до 20 травня наступного року (із зимових олімпійських видів спорту) подає матеріали рейтингу на розгляд керівництва Мінмолодьспорту України.

3. Рейтинг за рік затверджується наказом Мінмолодьспорту України за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого належить координація розвитку олімпійських видів спорту.

ІІІ. Умови визначення рейтингу

1. Рейтинг визначається за найбільшою кількістю очок, що нараховані за результатами виступу спортсменів у спортивних змаганнях, згідно з таблицею визначення рейтингу з олімпійських видів спорту в Україні (додаток 3).

У групових і командних номерах програми та командних ігрових видах спорту очки за виборене місце нараховуються кожному спортсмену.

У видах спорту, де не проводяться фінальні змагання Кубків світу і Європи серед дорослих, а також немає підрахунку загального заліку за підсумками етапів, враховується кращий результат спортсмена на одному із змагань Кубка світу та/або Кубка Європи.

У тенісі кращий спортивний результат, показаний на одному із змагань «Великий шолом» серед дорослих протягом поточного року, прирівнюється до спортивного результату на чемпіонаті світу; участь українських спортсменів у матчах плей-оф світової групи і світовій групі на змаганнях Кубка Девіса (чоловіки) та у матчах плей-оф світової групи і у світових групах на змаганнях Кубка федерацій (жінки) прирівнюється до спортивного результату - 1 місце на чемпіонаті Європи; участь українських спортсменів у 2 раунді групи І Європейсько-Африканської зони на змаганнях Кубка Девіса (чоловіки) та у матчах плей-оф групи І Європейсько-Африканської зони на змаганнях Кубка федерацій (жінки) прирівнюється до спортивного результату - 5 місце на чемпіонаті Європи; кращий спортивний результат, показаний на одному із змагань «Великий шолом» серед юніорів протягом поточного року прирівнюється до спортивного результату на чемпіонаті світу серед молоді.

В індивідуальних зимових олімпійських видах спорту кращий спортивний результат прирівнюється до:

чемпіонату Європи - показаний на одному з етапів розіграшу Кубка світу в гірськолижному спорті, лижних гонках, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліна, сноубордингу, фристайлі;

чемпіонату Європи серед молоді або найближчої до дорослих спортсменів вікової групи - показаний на одному з етапів розіграшу Кубка Європи (Континентального Кубка) у гірськолижному спорті, ковзанярському спорті, лижних гонках, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліна, сноубордингу, фристайлі, шорт-треку та на одному з етапів серії Гран-Прі серед юніорів у фігурному катанні.

Рейтинг дитячо-юнацьких спортивних шкіл визначається серед:

комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту;

спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву.

Структурні підрозділи з фізичної культури і спорту Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій надсилають підсумкові інформаційні матеріали рейтингу кращих спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву та п’яти кращих комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту до Міністерства молоді та спорту України.

Результати роботи відділень дитячо-юнацьких спортивних шкіл з неолімпійських видів спорту для підрахунку рейтингу не враховуються.

{Пункт 1 розділу ІІІ в редакції Наказу Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

2. У неолімпійських номерах програми олімпійських видів спорту та спортивних змаганнях, що проводяться в умовах, які не відповідають регламенту проведення Олімпійських ігор (з легкої атлетики і стрільби з лука в закритих приміщеннях, з плавання у 25-метровому басейні, з перегонів на лижеролерах тощо), очки нараховуються з коефіцієнтом 0,5.

3. Очки з коефіцієнтом 0,5 нараховуються:

Автономній Республіці Крим, областям, містам Києву і Севастополю - за результати виступів на чемпіонатах світу та Європи протягом двох років спортсменів-вихованців цих адміністративно-територіальних одиниць (у разі переходу до іншої адміністративно-територіальної одиниці);

{Пункт 3 розділу ІІІ доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

дитячо-юнацьким спортивним школам - за результати виступів вихованців цих спортивних шкіл протягом двох років з дня їх направлення для підвищення рівня спортивної майстерності до спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки і команд з ігрових видів спорту, які беруть участь у чемпіонатах України вищих ліг;

{Абзац третій пункту 3 розділу ІІІ із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

школам вищої спортивної майстерності - за результати виступів спортсменів-учнів змінного складу;

спеціалізованим навчальним закладам спортивного профілю - за результати виступів учнів (студентів) додаткового контингенту.

{Пункт 4 розділу ІІІ виключено на підставі Наказу Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

4. У разі набрання однакової кількості очок рейтинг визначається за кращими результатами спортсменів на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.

ІV. Нагородження за підсумками рейтингу

1. За підсумками рейтингу за рік юридичні особи, що посіли 1-3 місця, нагороджуються пам’ятними кубками та дипломами Мінмолодьспорту України.

2. Нагородження переможців та призерів рейтингу серед Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та серед спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю проводиться окремо у групах.

Директор департаменту
олімпійського спорту


Н.Д. Уманець
Додаток 1
до Положення про рейтинг
з олімпійських видів спорту
в Україні
(пункт 1 розділу І)

РОЗПОДІЛ
за групами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя для визначення рейтингу з олімпійських видів спорту

Літні олімпійські види спорту

Перша група

1. Автономна Республіка Крим

2. Дніпропетровська область

3. Донецька область

4. Запорізька область

5. Київська область

6. Луганська область

7. Львівська область

8. Одеська область

9. Харківська область

10. Місто Київ

Друга група

1. Вінницька область

2. Івано-Франківська область

3. Миколаївська область

4. Полтавська область

5. Херсонська область

6. Черкаська область

7. Чернігівська область

Третя група

1. Волинська область

2. Житомирська область

3. Закарпатська область

4. Кіровоградська область

5. Рівненська область

6. Сумська область

7. Тернопільська область

8. Хмельницька область

9. Чернівецька область

10. Місто Севастополь

Зимові олімпійські види спорту

Перша група

1. Івано-Франківська область

2. Київська область

3. Львівська область

4. Сумська область

5. Тернопільська область

6. Харківська область

7. Чернігівська область

8. Місто Київ

Друга група

1. Вінницька область

2. Дніпропетровська область

3. Донецька область

4. Закарпатська область

5. Миколаївська область

6. Одеська область

7. Полтавська область

8. Рівненська область

9. Херсонська область

10. Хмельницька область

11. Чернівецька область

та інші області, що розвивають зимові олімпійські види спорту

{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}Додаток 2
до Положення про рейтинг
з олімпійських видів спорту в Україні
(пункт 1 розділу І)

РОЗПОДІЛ
за групами спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю

Перша група

1. Броварське вище училище фізичної культури

2. Дніпропетровське вище училище фізичної культури

3. Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С. Бубки

4. Кримське вище училище олімпійського резерву

5. Львівське училище фізичної культури

6. Миколаївське вище училище фізичної культури

7. Олімпійський коледж імені Івана Піддубного, м. Київ

8. Харківське державне вище училище фізичної культури № 1

9. Харківське обласне вище училище фізичної культури і спорту

10. Херсонське вище училище фізичної культури

{Пункт 11 виключено на підставі Наказу Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}

Друга група

1. Березнівський ліцей-інтернат спортивного профілю

2. Запорізька загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю

3. Київський спортивний ліцей-інтернат

4. Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту

5. Костопільський обласний ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів фізичної культури і спорту Рівненської обласної ради

6. Харківський республіканський ліцей-інтернат спортивного профілю

7. Луганський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту

8. Обласний ліцей-інтернат спортивного профілю «Барса» Сумської обласної ради

{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}Додаток 3
до Положення про рейтинг
з олімпійських видів спорту в Україні
(пункт 1 розділу ІІІ)

ТАБЛИЦЯ
визначення рейтингу з олімпійських видів спорту в Україні

Зайняте місце

Олімпійські ігри

Європейські ігри

Юнацькі Олімпійські ігри

Чемпіонати

Чемпіонати серед молоді та юніорів

Чемпіонати серед юнаків

Кубки (дорослі, фінал)

світу

Європи

України

світу

Європи

України

світу

Європи

України

світу

Європи

України

1

5000

2500

750

2000

1000

100

1000

500

50

500

250

25

1000

500

50

2

4000

2000

600

1600

800

80

800

400

40

400

200

20

800

400

40

3

3500

1750

500

1300

700

70

650

325

35

325

165

18

700

350

35

4

3000

1500

375

1000

600

60

500

250

25

250

125

13

600

300

30

5

2500

1250

300

800

500

50

400

200

20

200

100

10

500

250

25

6

2000

1000

250

700

400

40

350

175

18

175

85

9

400

200

20

7

1500

750

225

600

300

30

300

150

15

150

75

8

300

150

15

8

1000

500

200

500

250

25

250

125

13

125

65

7

200

100

10

9

800

400

150

400

200

20

200

100

10

100

50

5

150

75

8

10

600

300

100

300

150

15

150

75

8

75

35

4

100

50

5

11

400

200

75

200

100

10

100

50

5

50

25

3

50

25

3

12

200

100

50

100

50

5

50

25

3

25

15

2

25

10

2

{Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1946 від 02.05.2018}
вгору