Про проведення Всеукраїнської спартакіади ,,Повір у себе” серед дітей-інвалідів
МОНмолодьспорт України, Мінсоцполітики України; Наказ, Положення від 25.05.2012624/310
Документ z0994-12, втратив чинність, поточна редакція — Втрата чинності від 05.08.2014, підстава - z0818-14

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

25.05.2012  № 624/310


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 червня 2012 р.
за № 994/21306

{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства молоді та спорту № 2062/415 від 25.06.2014}

Про проведення Всеукраїнської спартакіади ,,Повір у себе” серед дітей-інвалідів

Відповідно до підпункту 55 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 389, та підпункту 51 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 410, та з метою підтримки у дітей з інвалідністю цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації дітей-інвалідів засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнської спартакіади ,,Повір у себе” серед дітей-інвалідів, що додається

2. Державній службі молоді та спорту України (Сафіуллін Р.С.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Регіональним центрам з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» забезпечити організацію роботи з проведення Всеукраїнських відбірних змагань спартакіади ,,Повір у себе” серед дітей-інвалідів.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Є.М. Суліму та заступника Міністра соціальної політики України Л.М. Дроздову.

Міністр освіти і науки,
молоді та спорту України


Д.В. Табачник

Віце-прем’єр-міністр України -
Міністр соціальної
політики УкраїниС.Л. Тігіпко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки, молоді
та спорту України,
Міністерства соціальної
політики України
25.05.2012  № 624/310


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 червня 2012 р.
за № 994/21306

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнської спартакіади ,,Повір у себе” серед дітей-інвалідів

І. Загальні положення

1.1. Всеукраїнська спартакіада “Повір у себе” серед дітей-інвалідів (далі - Спартакіада) - це відкритий спортивний захід, що проводиться щорічно з метою підтримки у дітей-інвалідів цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації дітей-інвалідів засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем дітей-інвалідів.

1.2. Спартакіада проводиться щороку в усіх регіонах України.

1.3. Завдання Спартакіади:

покращення фізкультурно-реабілітаційної та спортивної роботи серед дітей-інвалідів;

залучення дітей-інвалідів до регулярних занять фізичною культурою і спортом, удосконалення методичних та навчальних програм з видів спорту для дітей-інвалідів;

пропаганда фізичної культури і спорту серед дітей-інвалідів;

підведення підсумків роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів (далі - спортивні школи), спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву (далі - спеціалізовані спортивні школи);

виявлення молодих талановитих спортсменів, збереження і вдосконалення

системи підготовки спортивних резервів, поповнення національних збірних команд України з видів спорту інвалідів для підготовки та участі їх у Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.

ІІ. Організатори Спартакіади

Організатори Спартакіади:

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України;

Міністерство соціальної політики України;

Державна служба молоді та спорту України;

Національний комітет спорту інвалідів України;

Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів ,,Інваспорт” (далі - Укрцентр ,,Інваспорт”);

Кримський республіканський, регіональні, Київський, Севастопольський міські центри з фізичної культури і спорту інвалідів ,,Інваспорт” (далі-регіональні центри ,,Інваспорт”);

Державне підприємство України ,,Міжнародний дитячий центр “Артек” (далі - ДПУ ,,МДЦ ,,Артек”).

ІІІ. Організація проведення Спартакіади

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Спартакіади здійснюється Укрцентром ,,Інваспорт”.

3.2. Для проведення Спартакіади утворюються відповідні організаційні комітети (районні, міські, обласні, Всеукраїнський).

3.3. Організаційний комітет Всеукраїнської Спартакіади, який складається з представників організаторів і фахівців у сфері фізичної культури і спорту інвалідів, забезпечує якісну підготовку та реалізацію проведення програми Спартакіади:

визначає перелік і кількість видів спорту з нозологій, програму змагань, умови участі у Всеукраїнських відбірних та фінальних змаганнях Спартакіади;

складає та затверджує документи щодо організації та проведення Спартакіади;

здійснює формування складу учасників Спартакіади;

формує суддівську колегію з видів спорту відповідних нозологій;

розробляє розклад змагань Спартакіади;

координує роботу з підготовки, організації і проведення Спартакіади її етапів в регіонах та підведення підсумків з визначенням переможців, які беруть участь у фіналі Спартакіади.

IV. Умови і програма проведення Спартакіади

4.1. Спартакіада проводиться у 4 етапи:

І етап - масові змагання дітей-інвалідів усіх нозологій у навчальних закладах, громадських організаціях населених пунктів;

ІІ етап - обласні Спартакіади серед дітей-інвалідів спортивних, спеціалізованих спортивних шкіл, навчальних закладів, спецшкіл-інтернатів, громадських організацій інвалідів фізкультурно-спортивної спрямованості;

ІІІ етап - Всеукраїнські відбірні змагання;

IV етап - Всеукраїнські фінальні змагання Спартакіади.

Місця проведення Всеукраїнських фінальних змагань:

ДПУ ,,МДЦ ,,Артек”;

Національний центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів (м. Євпаторія).

4.2. Спартакіада проводиться з таких видів спорту:

бадмінтон (діти-інваліди з вадами слуху);

баскетбол (діти-інваліди з вадами слуху);

боротьба греко-римська (діти-інваліди з вадами слуху);

боротьба вільна (діти-інваліди з вадами слуху);

волейбол (діти-інваліди з вадами слуху);

голбол (діти-інваліди з вадами зору);

легка атлетика (діти-інваліди з вадами слуху, з вадами зору, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

плавання (діти-інваліди з вадами слуху, з вадами зору, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

пляжний волейбол (діти-інваліди з вадами слуху);

спортивне орієнтування (діти-інваліди з вадами слуху);

теніс настільний (діти-інваліди з вадами слуху, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

шахи (діти-інваліди з вадами слуху, з вадами зору, з ураженнями опорно-рухового апарату);

футбол ДЦП (діти-інваліди з ураженнями опорно-рухового апарату);

футбол (діти-інваліди з вадами слуху).

4.3. Переможці і призери змагань І, ІІ і ІІІ етапів Спартакіади нагороджуються дипломами, пам’ятними медалями та призами регіональних центрів “Інваспорт” (за наявності відповідного фінансування).

4.4. На фінальних змаганнях спортсмени, які посіли перші, другі і треті місця у своїх вікових групах з видів спорту за нозологіями та класами, нагороджуються дипломами, пам’ятними медалями Укрцентру “Інваспорт” та призами (за наявності відповідного фінансування).

V. Учасники Спартакіади

5.1. До участі у Спартакіаді допускаються діти, які проживають на території регіону або навчаються в школах-інтернатах певного регіону віком:

11-13 років включно (молодша група),

14-15 років включно (старша група).

5.2. До участі у змаганнях І етапу Спартакіади допускається максимальна кількість дітей-інвалідів, які пройшли спеціальну підготовку з видів спорту відповідно до підпункту 4.2 розділу IV цього Положення та мають медичний висновок про визнання дитини інвалідом.

5.3. До змагань ІІ етапу Спартакіади допускаються переможці І етапу.

5.4. До змагань ІІІ етапу Спартакіади допускаються збірні команди дітей-інвалідів спортивних, спеціалізованих спортивних шкіл регіональних центрів “Інваспорт”, що складаються з переможців ІІ етапу.

5.5. До участі у IV етапі Спартакіади залучаються кращі спортсмени, команди, визначені на відбірних змаганнях організаційним комітетом.

5.6. Якщо у поточному році відбірні змагання з видів спорту серед дітей-інвалідів не проводяться, до участі у фінальних змаганнях IV етапу Спартакіади залучаються кращі спортсмени, команди, визначені за результатами II етапу Спартакіади.

5.7. Всі учасники повинні бути соціально адаптованими до запропонованих умов проведення Спартакіади та мати навички самообслуговування.

VI. Порядок проведення фіналу Спартакіади

6.1. Міністерство соціальної політики України визначає строки проведення фінальних змагань Спартакіади, яка проходить в ДПУ ,,МДЦ ,,Артек”.

6.2. Організаційний комітет Спартакіади формує списки учасників фінальних змагань відповідно до вимог підпунктів 5.4-5.7 розділу V цього Положення та надсилає їх до Міністерства соціальної політики України не пізніше ніж за 1 місяць до початку оздоровчої зміни в ДПУ,,МДЦ ,,Артек”.

6.3. Державна служба молоді та спорту України на своєму офіційному веб-сайті розміщує інформаційні матеріали Спартакіади, забезпечує її інформаційний супровід протягом всього строку підготовки та проведення.

6.4. Направлення дітей до ДПУ «МДЦ «Артек» для участі у фіналі Спартакіади здійснюється відповідно до Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 20 березня 2012 року № 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2012 року за № 554/20867.

6.5. Укрцентр ,,Інваспорт” забезпечує супровід дітей-інвалідів тренерами з видів спорту з регіональних центрів ,,Інваспорт” та сурдоперекладачами на весь строк проведення фінальних змагань у ДПУ ,,МДЦ ,,Артек”.

6.6. ДПУ ,,МДЦ ,,Артек” забезпечує підготовку педагогічного та адміністративно-технічного персоналу для роботи з учасниками Спартакіади.

6.7. За підсумками Спартакіади організаційний комітет готує звіт та надсилає його до Мінсоцполітики України.

6.8. Фінансування підготовки та проведення Спартакіади здійснюються за рахунок коштів, не заборонених законодавством України.

Голова Державної служби
молоді та спорту


Р.С. Сафіуллін

Директор департаменту
сімейної політики
Міністерства соціальної
політики України
Г.Г. Жуковськавгору