Документ z0974-16, чинний, поточна редакція — Прийняття від 07.07.2016
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 29.07.2016. Подивитися в історії? )

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

07.07.2016  № 347/631


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 липня 2016 р.
за № 974/29104

Про затвердження Інструкції з придбання у Збройних Силах України вогнепальної зброї невійськового призначення, бойових припасів до неї, холодної і пневматичної зброї та деяких інших предметів і матеріалів, на які поширюється дозвільна система

Відповідно до пункту 11 Положення про дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 576, з метою визначення механізму придбання у Збройних Силах України вогнепальної зброї невійськового призначення, бойових припасів до неї, холодної і пневматичної зброї та деяких інших предметів і матеріалів, на які поширюється дозвільна система, НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Інструкцію з придбання у Збройних Силах України вогнепальної зброї невійськового призначення, бойових припасів до неї, холодної і пневматичної зброї та деяких інших предметів і матеріалів, на які поширюється дозвільна система, що додається.

2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України
генерал армії України


С.Т. Полторак

Міністр внутрішніх справ
України


А.Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Голови
Служби безпеки України

Заступник Голови
Національної поліції України -
керівник патрульної поліції
В.МаліковО.Ю.ФацевичЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України,
Міністерства внутрішніх
справ України
07.07.2016  № 347/631


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 липня 2016 р.
за № 974/29104

ІНСТРУКЦІЯ
з придбання у Збройних Силах України вогнепальної зброї невійськового призначення, бойових припасів до неї, холодної і пневматичної зброї та деяких інших предметів і матеріалів, на які поширюється дозвільна система

1. Придбання вогнепальної зброї невійськового призначення, бойових припасів до неї, холодної і пневматичної зброї, елементів або запасних деталей, спеціально призначених для вогнепальної зброї та необхідних для її функціонування, пороху і капсулів, на які поширюється дозвільна система (далі - зброя невійськового призначення та бойові припаси до неї), здійснюється для озброєння підрозділів Збройних Сил України, поповнення нагородного фонду Міністерства оборони України, забезпечення тренувальної та змагальної діяльності суб’єктів сфери фізичної культури та спорту Міністерства оборони України.

2. Придбання зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї за кошти державного бюджету здійснюється з урахуванням процедур, визначених законодавством у сфері державних закупівель.

3. Придбання зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї здійснюється Міністерством оборони України в порядку, встановленому Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 637/3077, з урахуванням цієї Інструкції, за дозволами уповноваженого на це підрозділу апарату центрального органу управління Національної поліції України (далі - уповноважений підрозділ Національної поліції України) у суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва, ремонту, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення, пневматичною та холодною зброєю, пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії вітчизняного виробництва, та патронами до них.

4. Міністерство оборони України здійснює придбання зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї тільки за дозволами уповноваженого підрозділу Національної поліції України.

5. Для отримання дозволу на придбання зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї (далі - Дозвіл) до уповноваженого підрозділу Національної поліції України Центром забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України подаються такі документи:

клопотання начальника Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, у якому зазначаються кількість зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї, що планується придбати;

наказ начальника Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України про призначення особи, відповідальної за придбання зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї, із зазначенням її прізвища, імені та по батькові;

копія документа, що є підставою для придбання зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї, засвідчена суб’єктом господарювання (договір купівлі-продажу, контракт тощо);

платіжний документ про оплату послуг, пов’язаних з видачею Дозволу.

6. Дозвіл отримується в уповноваженому підрозділі Національної поліції України особою, призначеною у Центрі забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України відповідальною за придбання зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї.

7. Не використаний протягом строку дії Дозвіл повертається до уповноваженого підрозділу Національної поліції України.

8. Оформлення приймання придбаної зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї здійснюється комісією Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України за актом приймання (у двох примірниках), форма якого наведена в додатку 46 до Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 29 червня 2005 року № 359, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 серпня 2005 року за № 933/11213 (у редакції наказу Міністерства оборони України від 20 жовтня 2015 року № 569) (далі - Інструкція про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України).

Один примірник акта приймання у триденний строк направляється на адресу військової частини А0120.

9. Передавання придбаної зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї між військовими частинами дозволяється тільки на підставі наряду, форма якого наведена в додатку 45 до Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, виданого військовою частиною А0120.

10. Облік, зберігання та видача придбаної зброї невійськового призначення та бойових припасів до неї здійснюються відповідно до Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України.

Тимчасово виконуючий
обов’язки начальника
Озброєння Збройних Сил
України
генерал-майор

Ю.М. Мельник

Директор Департаменту
формування політики
щодо підконтрольних
Міністрові органів влади
та моніторингу
Міністерства внутрішніх
справ УкраїниВ.Є. Боднарвгору