Документ z0668-18, чинний, поточна редакція — Прийняття від 14.05.2018
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 03.07.2018. Подивитися в історії? )


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
14 травня 2018 року № 393


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 червня 2018 р.
за № 668/32120

РІЧНІ НОРМИ
нальоту годин та виконання стрибків з парашутом для обчислення вислуги років на пільгових умовах

1. Вислуга років для призначення пенсії особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які проходять службу на посадах льотного складу, у разі виконання ними річних норм нальоту годин підлягає обчисленню на пільгових умовах із розрахунку - один місяць за два місяці.

Річні норми нальоту годин на літаках і вертольотах з реактивними та турбогвинтовими двигунами, за умови виконання яких вислуга років для призначення пенсії обчислюється на пільгових умовах, складають:

на військово-транспортних і транспортних літаках - 20 годин;

на вертольотах - 15 годин.

2. Вислуга років для призначення пенсії особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які проходять службу на посадах, де виконання обов’язків пов’язане з систематичними стрибками з парашутом, у разі виконання ними річних норм стрибків з парашутом підлягає обчисленню на пільгових умовах із розрахунку - один місяць за півтора місяця.

Річні норми стрибків з парашутом, за умови виконання яких вислуга років для призначення пенсії обчислюється на пільгових умовах, складають:

для осіб рядового і начальницького складу (чоловіків), які мають вік:

до 30 років - 5 стрибків;

від 30 до 40 років - 4 стрибки;

від 40 до 45 років - 3 стрибки;

45 років і старше - 2 стрибки;

для осіб рядового і начальницького складу (жінок), які мають вік:

до 25 років - 5 стрибків;

від 25 до 35 років - 4 стрибки;

від 35 до 40 років - 3 стрибки;

40 років і старше - 2 стрибки.

Для осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які у поточному році досягли віку, що дає право для зміни норми стрибків з парашутом, мінімальна норма стрибків з парашутом для обчислення на пільгових умовах вислуги років для призначення пенсії визначається за старшою віковою групою.

3. У Річну норму нальоту годин для пільгового нарахування строку служби включається загальний наліт на всіх типах літаків і вертольотів з реактивними та турбогвинтовими двигунами.

4. Річний наліт годин та кількість стрибків з парашутом особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які проходять службу на посадах льотного складу та на посадах, де виконання обов’язків пов’язане з систематичними стрибками з парашутом та час служби на яких зараховується на пільгових умовах до вислуги років для призначення пенсії, щороку підтверджується відповідними наказами.

На підставі цих наказів робляться відповідні записи до листків обліку льотної роботи та листів обліку виконання стрибків з парашутом особових справ рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

5. У разі невиконання річних норм нальоту годин за незалежних від осіб льотного складу причин (хвороба, яка потребує стаціонарного проходження лікарсько-льотної комісії (експертизи), недопостачання авіаційних підрозділів служби цивільного захисту пально-мастильними матеріалами, ремонтними блоками літаків чи вертольотів) обчислення вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах проводиться за умови виконання особами льотного складу польотів у календарному році.

6. До загальної кількості стрибків з парашутом зараховуються усі виконані стрибки за планом підготовки до дій за призначенням, включаючи стрибки в період зборів (показових занять, навчань та змагань).

7. Особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які проходять службу на посадах, де виконання обов’язків пов’язане з систематичними стрибками з парашутом, які отримали травми під час здійснення стрибків з парашутом і унаслідок цього визнані лікарсько-льотною комісією (експертизою) непридатними до служби, пов’язаної із виконанням стрибків з парашутом, терміном від 6 до 12 місяців і які у зв’язку з цим не виконали річні норми стрибків з парашутом, час їх служби в поточному році зараховується до вислуги років на пільгових умовах незалежно від виконання ними норм стрибків з парашутом.

Т.в.о. директора
Департаменту формування
політики щодо підконтрольних
Міністрові органів влади
та моніторингу МВС

С.Є. Житняквгору