Документ z0005-08, чинний, поточна редакція — Прийняття від 25.12.2007
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 21.01.2008. Подивитися в історії? )

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

25.12.2007  N 1171


Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
10 січня 2008 р.
за N 5/14696

Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2008 році

На виконання Указу Президента України від 4 липня 2005 року N 1013 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року N 1095 "Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти", постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2005 року N 1312 "Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання і моніторингу якості освіти", керуючись рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 21 червня 2007 року, та з метою утвердження відкритості й прозорості в діяльності навчальних закладів, забезпечення рівного доступу до якісної освіти наказую:

1. Провести в 2008 році зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти 2008 року та попередніх років, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів, з української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії України, всесвітньої історії, математики, біології, фізики, хімії, географії, основ економіки та основ правознавства.

2. Надати можливість кожному зареєстрованому учаснику зовнішнього незалежного оцінювання пройти в 2008 році тестування з трьох навчальних предметів: української мови та літератури (обов'язково) та одного-двох предметів на вибір із зазначених у пункті 1 цього наказу.

3. Установити, що в 2008 році результати зовнішнього незалежного оцінювання, підтверджені сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти, зараховуються:

з української мови та літератури, математики, історії України на бажання учасників зовнішнього незалежного оцінювання з числа випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти 2008 року як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти;

як вступні випробування при прийомі на навчання до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування).

4. Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.) спільно з Українським центром оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.) організувати через засоби масової інформації роз'яснювальну роботу серед громадськості щодо особливостей організації вступу до вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та проходження зовнішнього незалежного оцінювання в 2008 році.

5. Українському центру оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.):

5.1. Забезпечити організаційно-методичний та технологічний супровід зовнішнього незалежного оцінювання.

5.2. Забезпечити учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які навчалися в загальноосвітніх навчальних закладах України мовами національних меншин (російською, польською, угорською, кримсько-татарською, молдовською, румунською), невеликим за обсягом словником із перекладом основних термінів, що використані у тестах (за винятком тесту з української мови та літератури).

6. Відповідальність за своєчасність і повноту виконання заходів щодо підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2008 році покласти на Український центр оцінювання якості освіти, Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

7. Департаменту економіки та фінансування (Куліков П.М.) під час формування пропозицій щодо фінансування у 2008 році бюджетної програми 2201470 "Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами" передбачити видатки на проведення зовнішнього незалежного оцінювання в повному обсязі.

8. Скасувати дію наказів Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2007 року N 607  "Про проведення у 2008 році зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів", від 10 грудня 2007 року N 1096 "Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2008 році" як такі, що не пройшли державну реєстрацію.

9. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Міністр

І.О.Вакарчуквгору