Документ va04u710-16, поточна редакція — Прийняття від 28.10.2016

УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

про припинення конституційного провадження у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Арматура України" щодо офіційного тлумачення положення пункту 5 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України

м. Київ
28 жовтня 2016 року
№ 4-уп/2016

Справа № 1-20/2016

Конституційний Суд України у складі суддів:

Бауліна Юрія Васильовича - головуючого,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Гультая Михайла Мирославовича,
Запорожця Михайла Петровича - доповідача,
Колісника Віктора Павловича,
Кривенка Віктора Васильовича,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Мельника Миколи Івановича,
Мойсика Володимира Романовича,
Саса Сергія Володимировича,
Сліденка Ігоря Дмитровича,
Тупицького Олександра Миколайовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,
Шевчука Станіслава Володимировича,

розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Арматура України" щодо офіційного тлумачення положення пункту 5 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Заслухавши суддю-доповідача та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України

установив:

1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Арматура України" звернулося до Конституційного Суду України з клопотанням надати офіційне тлумачення положення пункту 5 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України, згідно з яким господарський суд припиняє провадження у справі, якщо сторони уклали угоду про передачу даного спору на вирішення третейського суду.

2. Третя колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 20 січня 2016 року відкрила конституційне провадження у цій справі.

3. У процесі розгляду справи Конституційний Суд України дійшов висновку, що конституційне провадження у цій справі підлягає припиненню з огляду на таке.

Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 2 червня 2016 року № 1401-VIII, який набрав чинності 30 вересня 2016 року, було внесено зміни до Конституції України, зокрема до її статей 147, 150, згідно з якими до повноважень Конституційного Суду України не належить офіційне тлумачення законів України.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, Конституційний Суд України

ухвалив:

1. Припинити конституційне провадження у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Арматура України" щодо офіційного тлумачення положення пункту 5 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку з тим, що відповідно до статті 150 Конституції України офіційне тлумачення законів України не належить до повноважень Конституційного Суду України.

2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.


КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИвгору