Документ va01u710-17, поточна редакція — Прийняття від 07.09.2017

УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

про закриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Осіпчука Андрія Миколайовича щодо офіційного тлумачення окремого положення частини першої статті 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення

м. Київ
7 вересня 2017 року
№ 1-уп/2017

Справа № 1-6/2017

Велика палата Конституційного Суду України у складі суддів:

Кривенка Віктора Васильовича - головуючого,
Гультая Михайла Мирославовича,
Запорожця Михайла Петровича,
Касмініна Олександра Володимировича,
Колісника Віктора Павловича,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Мельника Миколи Івановича,
Мойсика Володимира Романовича,
Саса Сергія Володимировича,
Сліденка Ігоря Дмитровича - доповідача,
Тупицького Олександра Миколайовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,
Шевчука Станіслава Володимировича,

розглянула на пленарному засіданні справу за конституційним зверненням Осіпчука Андрія Миколайовича щодо офіційного тлумачення окремого положення частини першої статті 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Заслухавши суддю-доповідача Сліденка І.Д. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України

установив:

1. Осіпчук Андрій Миколайович звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення окремого положення частини першої статті 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення "звернуто до виконання".

У частині першій статті 303 вказаного кодексу передбачено, що постанова про накладення адміністративного стягнення не підлягає виконанню, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

2. У процесі розгляду справи Конституційний Суд України дійшов висновку, що конституційне провадження у справі підлягає закриттю з огляду на таке.

Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 2 червня 2016 року № 1401-VIII, який набрав чинності 30 вересня 2016 року, до Конституції України були внесені зміни, зокрема до її статей 147, 150, згідно з якими до повноважень Конституційного Суду України не належить офіційне тлумачення законів України.

Відповідно до абзацу першого пункту 1 розділу IV "Перехідні положення" Закону України "Про Конституційний Суд України" Конституційний Суд України закриває відкриті до набрання чинності цим законом конституційні провадження у справах за конституційними поданнями щодо офіційного тлумачення законів України (їх окремих положень) та у справах за конституційними зверненнями.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтею 86, пунктом 1 розділу IV "Перехідні положення" Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України

ухвалив:

1. Закрити конституційне провадження у справі за конституційним зверненням Осіпчука Андрія Миколайовича щодо офіційного тлумачення окремого положення частини першої статті 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.


КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

{Текст взято з сайту Конституційного Суду України}вгору