Документ v0843359-14, поточна редакція — Прийняття від 04.09.2014

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 4 вересня 2014 року № 843

Про подання Радикальної Партії Олега Ляшка щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року

До Центральної виборчої комісії 2 вересня 2014 року надійшло подання Радикальної Партії Олега Ляшка, зареєстроване в Комісії того ж дня за № 21-34-15441, щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року з доданими до них документами.

Ознайомившись із вказаними документами, Центральна виборча комісія встановила.

Поданням Радикальної Партії Олега Ляшка пропонуються кандидатури до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України, зокрема, в одномандатних виборчих округах № 1 - 10, 224, 225.

Постановою Центральної виборчої комісії від 28 квітня 2012 року № 82 утворено 225 одномандатних виборчих округів на постійній основі, відповідно до якої одномандатні виборчі округи № 1 - 10, 224, 225 утворено в межах Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Статтею 14 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) передбачено, що підготовка і проведення виборів народних депутатів України регулюються Конституцією України, Законами України "Про Центральну виборчу комісію", "Про Державний реєстр виборців", зазначеним та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.

Разом з тим, згідно з частиною першою статті 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" під час проведення виборів народних депутатів України голосування громадян України на тимчасово окупованій території не організовується і не проводиться.

До повноважень окружної виборчої комісії статтею 31 Закону  віднесено забезпечення підготовки та проведення виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі та в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу.

У зв'язку із цим правові підстави для утворення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 1 - 10, 224, 225 для організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року відсутні.

З огляду на викладене подання Радикальної Партії Олега Ляшка в частині кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 1 - 10, 224, 225 підлягає залишенню без розгляду.

Враховуючи вищезазначене, відповідно до статей 14, 31 Закону України "Про вибори народних депутатів України", частини першої статті 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Подання Радикальної Партії Олега Ляшка в частині кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України одномандатних виборчих округів № 1 - 10, 224, 225 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року залишити без розгляду.

2. Копію цієї постанови видати представнику Радикальної Партії Олега Ляшка.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


М.ОХЕНДОВСЬКИЙвгору