Документ v0198359-19, поточна редакція — Прийняття від 02.02.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 2 лютого 2019 року № 198

Про відмову в реєстрації Симоненка П.М. кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 29 січня 2019 року надійшли документи для реєстрації кандидата на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року Симоненка Петра Миколайовича, висунутого 3 січня 2019 року на з’їзді Комуністичної партії України (витяг з протоколу № 54).

Відповідно до пункту 20 частини першої статті 92, частини шостої статті 103 Конституції України порядок проведення виборів Президента України встановлюється законом.

Спеціальним законом, який регламентує відповідне питання, є Закон України "Про вибори Президента України" (далі - Закон).

Згідно з частиною першою статті 10 Закону право висування кандидата на пост Президента України реалізується громадянами України, які мають право голосу, зокрема, через політичні партії відповідно до Закону.

Порядок висування і реєстрації кандидатів на пост Президента України врегульовано розділом VII Закону. Так, статтею 51 Закону визначено, що для реєстрації кандидатом на пост Президента України особи, висунутої політичною партією, подаються документи, передбачені частинами першою та другою вказаної статті.

Водночас відповідно до частини п’ятої статті 3 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" не можуть бути суб’єктом виборчого процесу політичні партії, обласні, міські, районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом політичної партії, щодо яких центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність їх діяльності, найменування та/або символіки вимогам цього Закону.

Перелік підстав для відмови в реєстрації кандидата на пост Президента України визначено статтею 52 Закону.

Так, згідно з пунктом 8 частини першої статті 52 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата на пост Президента України у разі висування кандидата на пост Президента України від партії, яка здійснює пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, їхньої символіки та щодо якої в установленому Кабінетом Міністрів України порядку прийнято рішення про невідповідність її діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

У зв’язку з призначенням на 31 березня 2019 року чергових виборів Президента України Центральна виборча комісія 4 січня 2019 року звернулась до Міністерства юстиції України з проханням невідкладно надати інформацію про політичні партії України, щодо яких в установленому Кабінетом Міністрів України порядку прийнято рішення про невідповідність їх діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", та надати копії таких рішень.

16 січня 2019 року Центральна виборча комісія отримала наказ Міністерства юстиції України від 23 липня 2015 року № 1312/5 "Про затвердження Правового висновку Комісії з питань дотримання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", яким визнано, що статут, найменування та символіка Комуністичної партії України не відповідають частинам першій та другій статті 3 та частині першій статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (лист Міністерства юстиції України від 15 січня 2019 року № 1738/330-26-19/19.4.3).

На звернення Комісії від 31 січня 2019 року щодо невідповідності статуту, найменування та символіки Комуністичної партії України вимогам зазначеного Закону Міністерством юстиції України 1 лютого 2019 року повторно надано відповідь, у якій вказується, що наказ Міністерства юстиції України від 23 липня 2015 року № 1312/5 "Про затвердження Правового висновку Комісії з питань дотримання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" наразі є чинним.

Таким чином, Симоненка П.М. висунуто партією, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", що обумовлює відмову в реєстрації Симоненка П.М. кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року відповідно до пункту 8 частини першої статті 52 Закону.

Крім того, Комісія звертає увагу, що подана Симоненком П.М. анкета кандидата на пост Президента України не містить відомостей про його місце проживання на території України протягом десяти останніх перед днем виборів років, зареєстроване в Україні відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Враховуючи викладене, відповідно до пункту 20 частини першої статті 92, частини шостої статті 103 Конституції України, частини третьої статті 49, пункту 8 частини першої, частини другої статті 52 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Симоненку Петру Миколайовичу, висунутому Комуністичною партією України, в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

2. Перерахувати Комуністичній партії України внесену нею грошову заставу згідно з частиною третьою статті 49 Закону України "Про вибори Президента України".

3. Копію цієї постанови надіслати Симоненку П.М.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т. СЛІПАЧУКвгору