Документ v0186359-16, поточна редакція — Прийняття від 07.06.2016

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 7 червня 2016 року № 186

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Кононовича М.А., висунутого Комуністичною партією України, в одномандатному виборчому окрузі № 206 на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року

До Центральної виборчої комісії 3 червня 2016 року надійшла заява Комуністичної партії України разом з іншими документами щодо реєстрації кандидата в народні депутати України Кононовича Михайла Адамовича, висунутого на позачерговому 51 з’їзді цієї партії 2 червня 2016 року, в одномандатному виборчому окрузі № 206 на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Відповідно до частини п’ятої статті 3 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" політичні партії, обласні, міські, районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом політичної партії, щодо яких центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність їх діяльності, найменування та/або символіки вимогам цього Закону, не можуть бути суб’єктом виборчого процесу.

Згідно з пунктом 8 частини першої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон) в разі висування кандидата (кандидатів) в депутати від партії, яка здійснює пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, їхньої символіки та щодо якої в установленому Кабінетом Міністрів України порядку прийнято рішення про невідповідність її діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата (кандидатів) в народні депутати України.

Наказом Міністерства юстиції України від 23 липня 2015 року № 1312/5, зокрема, визнано, що статут, найменування та символіка Комуністичної партії України не відповідають частинам першій, другій статті 3 та частині першій статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки".

Крім того, на порушення вимог пункту 3 частини першої статті 55 Закону заява Кононовича М.А. про згоду балотуватися кандидатом у народні депутати України від цієї партії не містить зобов’язання в разі обрання депутатом припинити діяльність, яка згідно з Конституцією України та законами України несумісна з мандатом народного депутата України.

За таких обставин зазначений документ не є заявою про згоду балотуватися кандидатом у народні депутати України від партії в розумінні пункту 3 частини першої статті 55 Закону.

Разом з тим, усупереч вимогам пункту 4 частини першої статті 55 Закону в автобіографії Кононовича М.А не міститься відомостей про посаду (заняття) та місце роботи. Відтак указаний документ не є автобіографією кандидата в народні депутати України в розумінні норми Закону.

Пунктом 2 частини першої статті 60 Закону передбачено, що Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 55 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 55, частини третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пунктів 2 та 8 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 – 13, пунктом 17 статті 19, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Кононовича Михайла Адамовича, висунутого Комуністичною партією України, в одномандатному виборчому окрузі № 206 на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року.

2. Повернути Комуністичній партії України внесену нею грошову заставу згідно з частиною третьою статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Комуністичній партії України.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Заступник Голови
Центральної виборчої комісії


Ж.УСЕНКО-ЧОРНАвгору