Документ v012u710-13, поточна редакція — Прийняття від 10.04.2013

УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Мокляка Володимира Степановича щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про судовий збір“

м. Київ
10 квітня 2013 року
№ 12-у/2013

Справа № 2-12/2013

Конституційний Суд України у складі суддів:

Бауліна Юрія Васильовича - головуючого,
Бринцева Василя Дмитровича - доповідача,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Запорожця Михайла Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Пасенюка Олександра Михайловича,
Сергейчука Олега Анатолійовича,
Стецюка Петра Богдановича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,
Шишкіна Віктора Івановича,

розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Мокляка Володимира Степановича щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про судовий збір“ від 8 липня 2011 року № 3674-VI (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87).

Заслухавши суддю-доповідача Бринцева В.Д. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України

установив:

1. Суб’єкт права на конституційне звернення - громадянин Мокляк В.С. - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням про „визнання незаконним“ Закону України „Про судовий збір“ від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон) та його скасування.

Автор клопотання зазначає, що він багаторазово звертався до Полтавського окружного адміністративного суду з позовами про визнання незаконним порушення суб’єктами владних повноважень його прав, свобод, інтересів, а також законодавства України. Ухвали цього суду він оскаржував до апеляційного адміністративного суду та Вищого адміністративного суду України, однак, посилаючись на Закон, суди відмовляють у розгляді його скарг у зв’язку з несплатою судового збору.

2. Конституційний Суд України, розглядаючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі у зв’язку з прийняттям Першою колегією суддів Конституційного Суду України Ухвали від 21 березня 2013 року про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі згідно з пунктом 1 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“, виходить з такого.

З аналізу конституційного звернення вбачається, що в ньому порушено питання щодо невідповідності Закону положенням Конституції України. Проте згідно зі статтею 150 Конституції України, статтею 40 Закону України „Про Конституційний Суд України“ питання стосовно конституційності правових актів (їх окремих положень) є предметом конституційного подання. Однак громадяни України не наділені правом на звернення до Конституційного Суду України з конституційними поданнями.

Отже, конституційне звернення не відповідає вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України „Про Конституційний Суд України“, що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 1 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ - відсутність встановленого Конституцією України, цим законом права на конституційне подання.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 40, 42, 45, 50 Закону України „Про Конституційний Суд України“, Конституційний Суд України

ухвалив:

1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Мокляка Володимира Степановича щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про судовий збір“ від 8 липня 2011 року № 3674-VI на підставі пункту 1 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ - відсутність встановленого Конституцією України, Законом України „Про Конституційний Суд України“ права на конституційне подання.

2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.


КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

{Текст взято з сайту Конституційного Суду України}вгору