Документ v011u710-11, поточна редакція — Прийняття від 12.04.2011

УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
 

про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Управління державної охорони України щодо офіційного тлумачення положень абзацу четвертого частини першої статті 24 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу"

 
м. Київ Справа N 2-10/2011
12 квітня 2011 року
N 11-у/2011

Конституційний Суд України у складі суддів:
 
Головіна Анатолія Сергійовича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Гультая Михайла Мирославовича,
Запорожця Михайла Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни - доповідача,
Стецюка Петра Богдановича,
Стрижака Андрія Андрійовича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,
Шишкіна Віктора Івановича,
 
розглянув на засіданні питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Управління державної охорони України щодо офіційного тлумачення положень абзацу четвертого частини першої статті 24 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року N 2232-XII 2232-12 (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 27, ст. 385).
 
Заслухавши суддю-доповідача Маркуш М.А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
 
установив:
 
1. Суб'єкт права на конституційне подання - Управління державної охорони України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень абзацу четвертого частини першої статті 24 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року N 2232-XII 2232-12 (далі - Закон), у яких визначено, що початком перебування на військовій службі вважається день прибуття на навчання до військово-навчального закладу (військового ліцею), вказаний у приписі, виданому військовим комісаріатом, - для допризовників, призовників і військовозобов'язаних. До Закону 2232-12 були внесені зміни Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 18 червня 1999 року N 766-XIV 766-14 (далі - Закон N 766) та Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 4 квітня 2006 року N 3597-IV 3597-15 (далі - Закон N 3597).
 
На думку суб'єкта права на конституційне подання, застосування органами державної влади та судами України положень абзацу четвертого частини першої статті 24 Закону 2232-12 стосовно зарахування військовослужбовцям до строку військової служби часу їх навчання у військово-навчальних закладах (військових ліцеях) у період з березня 1992 року до червня 1999 року є неоднозначним.
 
При цьому автор клопотання посилається на судову практику, коли суди загальної юрисдикції задовольняють позови військовослужбовців про зарахування до строку військової служби часу їх навчання у військових ліцеях у період з березня 1992 року до червня 1999 року. На підтвердження до конституційного подання долучено копії постанови Вищого адміністративного суду України від 21 січня 2010 року у справі N 3591/08 та ухвал цього суду від 12 травня 2009 року, від 16 лютого 2010 року, винесених на користь позивачів-військовослужбовців.
 
2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 23 березня 2011 року відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" 422/96-ВР - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України 254к/96-ВР, Законом України "Про Конституційний Суд України" 422/96-ВР.
 
3. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Конституційний Суд України виходить з такого.
 
Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" 422/96-ВР підставою для конституційного подання щодо офіційного тлумачення Конституції України 254к/96-ВР та законів України є практична необхідність у з'ясуванні або роз'ясненні, офіційній інтерпретації положень Конституції України 254к/96-ВР та законів України (стаття 93) 422/96-ВР.
 
З аналізу матеріалів конституційного подання випливає, що суди загальної юрисдикції, у тому числі Вищий адміністративний суд України, у своїх рішеннях однозначно застосовують положення абзацу четвертого частини першої статті 24 Закону 2232-12 з урахуванням змін, внесених законами N 766 766-14 та N 3597 3597-15. Тому посилання на вказані рішення судів не доводять практичної необхідності в офіційному тлумаченні названої норми Закону 2232-12.
 
Отже, конституційне подання не відповідає вимогам статті 93 Закону України "Про Конституційний Суд України" 422/96-ВР, що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" 422/96-ВР.
 
Враховуючи наведене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України 254к/96-ВР, статтями 39, 41, 45, 50, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України" 422/96-ВР, Конституційний Суд України
 
ухвалив:
 
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Управління державної охорони України щодо офіційного тлумачення положень абзацу четвертого частини першої статті 24 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року N 2232-XII 2232-12 на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" 422/96-ВР - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України 254к/96-ВР, цим Законом.
 
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.

 
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ



вгору