Документ v1408359-19, текущая редакция — Принятие от 01.07.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2019 року № 1408

Про скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко О.В., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 29 червня 2019 року за № 21-36-26344

До Центральної виборчої комісії 29 червня 2019 року надійшла скарга кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко Ольги Володимирівни, висунутої політичною партією "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Суб’єкт звернення зі скаргою просить скасувати реєстрацію кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко Ольги Володимирівни, висунутої шляхом самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, чим поновити порушені виборчі права та законні інтереси суб’єкта зверненні зі скаргою та визнати дії Бабенко О.В. такими, що не відповідають вимогам Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон).

Свої вимоги суб’єкт звернення обгрунтовує тим, що до Центральної виборчої комісії було подано документи для реєстрації кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 на позачергових виборах народних депутатів України, прізвище, ім’я та по батькові якого повністю збігаються із такими суб’єкта звернення. У поданих документах містилися неправдиві відомості про місце проживання, посаду (заняття), місце роботи кандидата в народні депутати України Бабенко О.В., висунутої шляхом самовисування. За таких обставин Центральна виборча комісія мала підстави для прийняття рішення про відмову в реєстрації вказаного кандидата в народні депутати України. Однак постановою від 31 травня 2019 року № 914 Центральною виборчою комісією було зареєстровано кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко О.В., висунуту шляхом самовисування, що створило перешкоди в реалізації виборчого права суб’єкта звернення бути обраною до Верховної Ради України.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія зазначає.

Згідно з частиною четвертою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії та розглядаються нею в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.

Порядок і строки подання та розгляду скарг, що стосуються виборів народних депутатів України, визначено розділом XIII Закону та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 7.2 Порядку під час вивчення скарги виборча комісія встановлює, чи подано скаргу належним суб’єктом звернення зі скаргою, визначеним Законом, чи віднесено Законом розгляд цієї скарги до повноважень виборчої комісії (належний суб’єкт розгляду скарги), чи дотримано суб’єктом звернення зі скаргою строки оскарження, встановлені Законом.

Так, суб’єктом звернення зі скаргою до виборчої комісії у передбачених законом випадках може бути, зокрема, кандидат у народні депутати України (частина перша статті 108 Закону, підпункт 3 пункту 2.1 Порядку).

Як вбачається зі скарги, кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко О.В. по суті не згодна з прийнятим Центральною виборчою комісією рішенням від 31 травня 2019 року № 914 щодо реєстрації кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко О.В., висунутої шляхом самовисування.

За змістом частини дев’ятої статті 108 Закону, пункту 3.3 Порядку рішення, дії чи бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена Центральної виборчої комісії оскаржуються виключно до суду шляхом подання позовної заяви.

Згідно з частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія та її члени зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.

Конституцією України та законами України Центральна виборча комісія не наділена повноваженнями щодо розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність Комісії або її членів.

Крім того, Комісія зазначає, що загальний строк оскарження встановлено частиною першою статті 109 Закону, відповідно до якої скарга, що стосується підготовки та проведення виборів народних депутатів України, може бути подана протягом п’яти днів після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги виборчою комісією (частина п’ята статті 109 Закону, підпункт 6 пункту 4.3 Порядку).

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення виборчою комісією без розгляду (частина шоста статті 109 Закону, підпункт 4 пункту 4.3 Порядку).

У зв’язку з цим Комісія звертає увагу, що дії суб’єкта оскарження щодо подання до Центральної виборчої комісії для реєстрації її кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зокрема і автобіографії, яка містить відомості щодо місця проживання, посади (заняття), місця роботи, вчинено кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко О.В. 27 травня 2019 року.

Крім того, Бабенко О.В. зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 у порядку самовисування постановою від 31 травня 2019 року № 914 на підставі поданої до Комісії 27 травня 2019 року заяви про самовисування разом з доданими до неї документами, зокрема і автобіографії, яка містить відомості про місце проживання, посаду (заняття), роботи.

Натомість скарга Бабенко О.В. щодо дій суб’єкта оскарження стосовно подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації її кандидатом у народні депутати України, зокрема автобіографії, та у зв’язку з цим скасування її реєстрації надійшла до Центральної виборчої комісії 29 червня 2019 року, тобто з порушенням строків оскарження.

Згідно з частиною одинадцятою статті 111 Закону, пунктом 10.2 Порядку виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених Законом.

За таких обставин скарга Бабенко О.В. підлягає залишенню без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої, дев’ятої статті 108, статті 109, частин четвертої, одинадцятої статті 111 Закону України "Про вибори народних депутатів України", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133, керуючись статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко Ольги Володимирівни залишити без розгляду по суті.

2. Копію цієї постанови надіслати кандидату в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 Бабенко О.В.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх