Документ v1393359-19, текущая редакция — Принятие от 30.06.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 30 червня 2019 року № 1393

Про виконання постанови Верховного Суду від 28 червня 2019 року в справі № 9901/347/19

До Центральної виборчої комісії 19 червня 2019 року надійшли документи щодо реєстрації Мартіяна Сергія Михайловича кандидатом у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі № 98 шляхом самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

За результатами їх розгляду Комісія згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" постановою від 22 червня 2019 року № 1167 відмовила в реєстрації Мартіяна С.М. кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Не погоджуючись з указаною постановою Комісії Мартіян С.М. звернувся з позовною заявою до суду, в якій просив скасувати зазначену постанову Комісії та зобов’язати Комісію прийняти його автобіографію з усуненими недоліками та повторно розглянути документи щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України.

Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2019 року в справі № 9901/347/19 у задоволенні позовних вимог Мартіяну С.М. відмовлено.

Постановою Верховного Суду від 28 червня 2019 року в справі № 9901/347/19, зокрема, скасовано зазначене рішення Шостого апеляційного адміністративного суду в частині відмови в реєстрації кандидата в народні депутати України Мартіяна С.М., висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 98 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зобов’язано Центральну виборчу комісію зареєструвати Мартіяна С.М. кандидатом у народні депутати України, висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 98 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, на підставі раніше поданих документів.

Згідно зі статтею 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання.

Частиною другою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України.

Відповідно до частин першої, третьої статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, пов’язаних із виборчим процесом, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а в разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Враховуючи постанову Верховного Суду від 28 червня 2019 року в справі № 9901/347/19, відповідно до статті 129-1 Конституції України, частини другої статті 14, частин першої, третьої статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України, пункту 9 частини другої статті 30, частин шостої, сьомої статті 59, частин дев’ятої, десятої статті 107 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 6 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Зареєструвати кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі № 98 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року:

Мартіян Сергій Михайлович, народився 3 лютого 1959 року в селі П’ятничани Чемеровецького району Хмельницької області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, директор, ТОВ "Сільськогосподарське товариство Княжичі", безпартійний, проживає в селі Княжичі Броварського району Київської області, судимість відсутня, самовисування.

2. Внести до постанови Центральної виборчої комісії від 26 червня 2019 року № 1346 "Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року" зміни, доповнивши додаток 79 після позиції щодо кандидата в народні депутати України Мартишка В.І., зареєстрованого в одномандатному виборчому окрузі № 98, новою позицією такого змісту:

"Мартіян Сергій Михайлович, 1959 року народження, освіта вища, директор, ТОВ "Сільськогосподарське товариство Княжичі", проживає селі Княжичі Броварського району Київської області, безпартійний, самовисування".

3. Цю постанову надіслати державному підприємству "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" для виготовлення контрольного примірника виборчого бюлетеня для голосування в одномандатному виборчому окрузі № 98 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року з урахуванням змін, внесених до тексту виборчого бюлетеня згідно з пунктом 2 цієї постанови, та надання його на погодження Центральній виборчій комісії.

4. Копію цієї постанови та посвідчення кандидата в народні депутати України встановленої форми видати кандидату в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 98 Мартіяну С.М.

5. Цю постанову надіслати відповідному регіональному друкованому засобу масової інформації для оприлюднення у триденний строк з дня її прийняття.

6. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх