Документ v1137359-19, текущая редакция — Принятие от 21.06.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 21 червня 2019 року № 1137

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Мармуляк А.С., висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 116 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 19 червня 2019 року надійшла заява громадянки України Мармуляк Анни Сергіївни про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації її кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 116 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно зі статтею 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) та пунктом 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 29 травня 2019 року № 909, Центральна виборча комісія реєструє кандидата у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, за умови пред’явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 Закону, та отримання нею визначених частиною другою статті 55 Закону документів, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені у наведеній нормі Закону. При цьому документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидатом у депутати, у разі відсутності в ньому відомостей, які обов’язково повинні міститися у такому документі.

Усупереч вимогам пункту 2 частини другої статті 55 Закону в поданій Мармуляк А.С. автобіографії не вказано відомостей про її громадянство із зазначенням часу проживання на території України, партійність, адресу місця проживання, контактний номер телефону, а також відомостей про наявність чи відсутність судимості.

За таких обставин передбачений пунктом 2 частини другої статті 55 Закону документ вважається не поданим.

Відповідно до частини другої статті 56 Закону кандидат у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати.

Натомість до заяви про самовисування Мармуляк А.С. додано дублікат квитанції АТ КБ "Приватбанк" від 19 червня 2019 року № 0.0.1385912400.1 про переказ у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії коштів у розмірі 41 730 грн, внесених Мармуляком Андрієм Ярославовичем, а в призначенні платежу вказано: "грошова застава кандидата у народні депутати України Мармуляк Анна Сергіївна".

Таким чином, грошову заставу внесено неналежною особою, а отже, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 55 Закону документа про внесення грошової застави кандидатом у народні депутати України відповідно до статті 56 Закону не додано.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону.

Крім того, з указаного в заяві про самовисування Мармуляк А.С. прохання зареєструвати її кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 116 "на кандитування у народні депутати України, самовисування" неможливо встановити її намір балотуватися на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 55, частини другої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Мармуляк Анни Сергіївни, висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 116 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Мармуляк А.С.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх