Документ v1136359-19, текущая редакция — Принятие от 21.06.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 21 червня 2019 року № 1136

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Довгого В.О., висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 102 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 18 червня 2019 року надійшли документи щодо реєстрації Довгого Віктора Олександровича кандидатом у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі № 102 шляхом самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

За змістом статті 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) та пункту 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 29 травня 2019 року № 909 (зі змінами), Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, за умови пред’явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктом 1 або 2 частини третьої статті 2 Закону, та отримання нею визначених частиною другою статті 55 Закону документів, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені у наведеній нормі Закону. При цьому документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидатом у депутати, в разі відсутності в ньому відомостей, які обов’язково повинні міститися у такому документі.

Зокрема, пунктом 1 частини другої статті 55 Закону встановлено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, до Центральної виборчої комісії повинна бути подана заява про самовисування, датована днем подання документів для реєстрації його кандидатом у народні депутати України до Центральної виборчої комісії, із зобов’язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв’язку з участю у виборах, а також із зобов’язанням у разі обрання депутатом протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом (або зазначенням, що таких немає).

Натомість Довгий В.О. до Комісії не подав заяви про самовисування із зобов’язанням у разі обрання народним депутатом України припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 55, частин другої та третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Довгого Віктора Олександровича, висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 102 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути Довгому В.О. грошову заставу відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Довгому В.О.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх