Документ v1135359-19, текущая редакция — Принятие от 21.06.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 21 червня 2019 року № 1135

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Лопушанського А.Й., висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 125 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 17 червня 2019 року надійшли документи громадянина України Лопушанського Андрія Йосиповича щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі № 125 шляхом самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно зі статтею 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон) та пунктом 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 29 травня 2019 року № 909, Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, за умови пред’явлення ним особисто одного з документів, передбачених пунктом 1 або 2 частини третьої статті 2 Закону, та отримання нею визначених частиною другою статті 55 Закону документів, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені у наведеній нормі Закону. При цьому документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидатом у депутати, у разі відсутності в ньому відомостей, які обов’язково повинні міститися у такому документі.

Зокрема, пунктом 1 частини другої статті 55 Закону встановлено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, до Центральної виборчої комісії повинна бути подана заява про самовисування, датована днем подання документів для реєстрації його кандидатом у народні депутати України до Центральної виборчої комісії, із зобов’язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв’язку з участю у виборах, а також із зобов’язанням у разі обрання депутатом протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом (або зазначенням, що таких немає).

Натомість Лопушанський А.Й. до Комісії не подав заяви про самовисування із зобов’язанням у разі обрання народним депутатом України припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України.

За таких обставин передбачений пунктом 1 частини другої статті 55 Закону документ вважається не поданим.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 55, частини третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Лопушанського Андрія Йосиповича, висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 125 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути Лопушанському А.Й. внесену ним грошову заставу відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Лопушанському А.Й.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх