Документ v1114359-19, текущая редакция — Принятие от 20.06.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 20 червня 2019 року № 1114

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Молодцової О.В., висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 134 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 15 червня 2019 року надійшла заява громадянки України Молодцової Олени Вікторівни про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації її кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 134 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Пунктом 4 частини другої статті 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) встановлено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, до Центральної виборчої комісії подається документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону.

Згідно з частиною другою статті 56 Закону кандидат у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати.

До заяви про самовисування Молодцова О.В. додала платіжне доручення ПАТ "МТБ БАНК" від 13 червня 2019 року № 684 про переказ у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії коштів у розмірі 41730 грн, у якому зазначено: "Платник: ФОП МОЛОДЦОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА".

У зв’язку із цим Центральна виборча комісія зазначає, що право висування кандидатів у народні депутати України належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується ними через партії або шляхом самовисування відповідно до Закону (частина перша статті 10 Закону).

За таких обставин участь громадян України у виборчому процесі не пов’язана із здійсненням ними підприємницької діяльності, а відтак фізична особа - підприємець не може бути суб’єктом внесення грошової застави кандидата в народні депутати України відповідно до статті 56 Закону.

Таким чином, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 55 Закону документа про внесення грошової застави кандидатом у народні депутати України відповідно до статті 56 Закону не додано.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 55, частини другої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Молодцової Олени Вікторівни, висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 134 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Молодцовій О.В.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх