Документ v1110359-19, текущая редакция — Принятие от 20.06.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 20 червня 2019 року № 1110

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Пластуна Є.Ю., висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 46 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 15 червня 2019 року надійшла заява громадянина України Пластуна Євгена Юрійовича про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 46 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

За змістом статті 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) та пункту 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 29 травня 2019 року № 909 (зі змінами), Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, за умови пред’явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктом 1 або 2 частини третьої статті 2 Закону, та отримання нею визначених частиною другою статті 55 Закону документів, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені у наведеній нормі Закону. При цьому документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидатом у депутати, у разі відсутності в ньому відомостей, які обов’язково повинні міститися у такому документі.

Зокрема, пунктом 4 частини другої статті 55 Закону встановлено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, до Центральної виборчої комісії подається документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону.

Частиною другою статті 56 Закону передбачено, що кандидат у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати.

Натомість згідно з доданою до заяви про самовисування Пластуна Є.Ю. квитанцією АТ КБ "ПриватБанк" від 14 червня 2019 року на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії кошти в розмірі 41730 грн з призначенням платежу "грошова застава кандидата у народні депутати України Пластун Евгений Юриевич" внесено Філімоновою Катериною Євгенівною.

Таким чином, грошову заставу внесено неналежною особою, а отже, передбачений пунктом 4 частини другої статті 55 Закону документ про внесення грошової застави кандидатом у народні депутати України відповідно до статті 56 Закону не подано.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 55, частини другої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Пластуна Євгена Юрійовича, висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 46 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Пластуну Є.Ю.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх