Документ v1091359-19, текущая редакция — Принятие от 19.06.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 19 червня 2019 року № 1091

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Федурця В.В., висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 72 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 14 червня 2019 року громадянин України Федурцьо Василь Васильович подав заяву про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 72 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи та іншу наявну в Комісії інформацію, Центральна виборча комісія встановила.

Відповідно до частини другої статті 76 Конституції України, частини першої статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Частина друга статті 9 Закону встановлює, що проживання в Україні за цим Законом означає: 1) проживання на території в межах державного кордону України; 2) перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; 3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; 4) перебування на полярній станції України; 5) перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

У свою чергу Закон України "Про громадянство України" визначає безперервне проживання на території України як проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів, та встановлює, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України (абзац одинадцятий статті 1).

Отже, системний аналіз законодавства в контексті вимог частини другої статті 76 Конституції України та частини першої статті 9 Закону свідчить, що для визнання факту проживання в Україні протягом останніх п’яти років громадянин має перебувати на її території абсолютну більшість днів кожного із цих п’яти річних періодів, які йдуть підряд та безпосередньо передують дню виборів.

Однак, за інформацією щодо перетинання державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою України, тривалість перебування Федурця В.В. за межами України сумарно впродовж кожного з річних періодів з 21 липня 2014 року до 20 липня 2015 року, з 21 липня 2015 року до 20 липня 2016 року та з 21 липня 2017 року до 20 липня 2018 року становила більше 180 днів, а саме: 206, 194 та 188 днів відповідно.

При цьому Федурцьом В.В. не подано до Комісії документів, які б підтверджували його виїзд за кордон не в приватних справах.

За указаних обставин Федурцьом В.В. не дотримано вимог Конституції України та Закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Згідно з пунктом 7 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата у депутати в разі виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до статті 76 Конституції України, статті 9, частини другої статті 55, частини третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 7 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Федурця Василя Васильовича, висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 72 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути Федурцю В.В. грошову заставу відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Федурцю В.В.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх