Документ v0730359-19, текущая редакция — Принятие от 29.03.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 29 березня 2019 року № 730

Про скаргу офіційного спостерігача від кандидата на пост Президента України Литвиненко Ю.Л. на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року в територіальному виборчому окрузі № 25 Галан К.В., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 28 березня 2019 року за № 21-36-9387

До Центральної виборчої комісії 28 березня 2019 року надійшла скарга офіційного спостерігача від кандидата на пост Президента України Литвиненко Юлії Леонідівни на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року в територіальному виборчому окрузі № 25 Галан Камілли Володимирівни.

У скарзі Галан К.В. просить "визнати дії голови окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 25 Кручініна Олександра Сергійовича щодо виконання вимог пунктів 2.4 - 2.8 Порядку ведення діловодства виборчих комісій та комісій з референдумів та частин 5, 6 статті 28 Закону України "Про вибори Президента України" при підготовці та проведенні засідання окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 25 від 26 березня 2019 року неправомірними".

Вивчивши скаргу, Центральна виборча комісія зазначає.

За змістом частини першої статті 91 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) та пункту 2.1 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 28 березня 2014 року № 114 (зі змінами) (далі - Порядок), суб’єктом звернення зі скаргою до виборчої комісії у передбачених законом випадках може бути кандидат на пост Президента України, зареєстрований у встановленому Законом порядку, політична партія - суб’єкт виборчого процесу, в особі її керівника чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії, офіційний спостерігач від партії - суб’єкта виборчого процесу, кандидата на пост Президента України чи громадської організації, зареєстрований у встановленому Законом порядку, виборець - громадянин України, який відповідно до статті 2 Закону має право голосу на виборах Президента України, в разі, якщо рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження порушено його особисті виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі.

При цьому офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України чи громадської організації може звернутися зі скаргою лише до виборчої комісії, яка здійснила його реєстрацію.

Отже, офіційний спостерігач від кандидата на пост Президента України Литвиненко Ю.Л. на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року в територіальному виборчому окрузі № 25 Галан К.В. згідно зі статтею 91 Закону та пунктом 2.1 Порядку не є належним суб’єктом звернення зі скаргою до Центральної виборчої комісії.

Частиною шостою статті 96 Закону, пунктом 9.3 Порядку визначено, що виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою.

З огляду на такі обставини скарга Галан К.В. підлягає залишенню без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до статті 91, частин другої, четвертої, шостої статі 96 Закону України "Про вибори Президента України", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 28 березня 2014 року № 114, керуючись статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу офіційного спостерігача від кандидата на пост Президента України Литвиненко Юлії Леонідівни на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року в територіальному виборчому окрузі № 25 Галан Камілли Володимирівни, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 28 березня 2019 року за № 21-36-9387, залишити без розгляду по суті.

2. Копію цієї постанови надіслати офіційному спостерігачеві від кандидата на пост Президента України Литвиненко Ю.Л. на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року в територіальному виборчому окрузі № 25 Галан К.В., голові окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 25 Кручініну О.С. та окружній виборчій комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 25.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх