Документ v0519359-19, текущая редакция — Принятие от 08.03.2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 8 березня 2019 року № 519

Про запит на інформацію Рождественського С.П., зареєстрований у Центральній виборчій комісії 1 березня 2019 року за № 21-17-5326

До Центральної виборчої комісії 1 березня 2019 року надійшов запит на інформацію голови Громадської організації "Регіональне антикорупційне бюро" Рождественського Сергія Петровича щодо надання відомостей про те, "Які захворювання станом на сьогоднішній день або на час подання документів до ЦВК із перелічених у рішенні ЄСПЛ залишились у кандидата на пост Президента України - публічної особи Юлії Володимирівни Тимошенко".

Розглянувши вказаний запит на інформацію, Центральна виборча комісія зазначає.

Згідно з частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія та її члени зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

За змістом частини першої статті 19 Закону запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Частиною другою статті 103 Конституції України визначено, що Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п’яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою. Аналогічне положення закріплено частиною першою статті 9 Закону України "Про вибори Президента України", який визначає організацію і порядок проведення виборів Президента України.

Так, Законом України "Про вибори Президента України" встановлено перелік документів та обсяг відомостей, які подаються Центральній виборчій комісії кандидатами на пост Президента України. Зокрема, статтею 51 указаного Закону визначено перелік документів та інформації в них, за умови отримання яких Центральна виборча комісія реєструє кандидатів на пост Президента України, висунутих політичною партією.

До Центральної виборчої комісії 23 січня 2019 року надійшли документи для реєстрації кандидата на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року Тимошенко Юлії Володимирівни, за результатами розгляду яких Комісія постановою від 25 січня 2019 року № 106 зареєструвала Тимошенко Ю.В. кандидатом на пост Президента України на вказаних виборах.

Разом з тим Центральна виборча комісія зауважує, що подання Комісії кандидатами на пост Президента України інформації або документів про стан здоров’я, у тому числі щодо наявності захворювань, законами України та актами Комісії не передбачено.

За змістом пункту 1 частини першої статті 22 Закону, розпорядник інформації, який не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит, має право відмовити в задоволенні запиту.

З огляду на вказані обставини Центральна виборча комісія не володіє і не зобов’язана відповідно до своєї компетенції, передбаченої законодавством України, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит, та має право відмовити в його задоволенні згідно з пунктом 1 частини першої статті 22 Закону.

На виконання вимоги пункту 4 частини четвертої статті 22 Закону Центральна виборча комісія зазначає, що відмова в задоволенні запиту на інформацію може бути оскаржена запитувачем у порядку, передбаченому статтею 23 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 1, 19, пункту 1 частини першої статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Рождественському Сергію Петровичу в задоволенні запиту на інформацію.

2. Копію цієї постанови надіслати Рождественському С.П.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКвверх