Документ v0516359-16, текущая редакция — Принятие от 23.12.2016

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 23 грудня 2016 року № 516

Про запит на інформацію О. Півторака, зареєстрований у Центральній виборчій комісії 19 грудня 2016 року за № 21-17-13146

До Центральної виборчої комісії 19 грудня 2016 року електронною поштою надійшов запит на інформацію Олексія Півторака від 17 грудня 2016 року, в якому він просить надати відомості, "скільки відсотків голосів виборців отримали політичні партії, які брали участь в перших виборах об’єднаних територіальних громад 11 грудня 2016 року в кожній територіальній громаді і загалом; скільки відсотків голосів виборців отримали політичні партії, які брали участь в перших виборах об’єднаних територіальних громад в кожній територіальній громаді і загалом".

Розглянувши вказаний запит на інформацію, Центральна виборча комісія зазначає.

Частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" встановлено, що Комісія та її члени зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суб’єктом виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є, зокрема, місцева організація політичної партії, яка висунула кандидата (кандидатів) для участі у відповідних місцевих виборах, а не політична партія (пункт 5 частини першої статті 12 Закону України "Про місцеві вибори" (далі – Закон).

Порядок встановлення результатів виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі врегульовано статтею 86 Закону, пунктом 12 частини першої якої визначено, що до протоколу про результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів заносяться прописом та цифрами відомості про кількість голосів виборців, поданих за кожну місцеву організацію партії в багатомандатному виборчому окрузі.

Частиною дванадцятою статті 86 Закону та пунктом 6.3 Порядку надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів, затвердженого постановою Комісії від 9 вересня 2015 року № 239 (зі змінами) (далі – Порядок), передбачено надсилання територіальними виборчими комісіями до Комісії повідомлень про підсумки голосування та результати виборів, відомостей про черговість кандидатів у депутати у виборчих списках місцевих організацій партій, які отримали право на участь у розподілі депутатських мандатів у багатомандатному виборчому окрузі, списку обраних депутатів у багатомандатному виборчому окрузі в порядку та за формами, затвердженими Порядком.

Так, у формі № 4 Порядку зазначаються такі відомості: назва місцевої організації політичної партії, код політичної партії, кількість голосів виборців, поданих за місцеву організацію політичної партії в багатомандатному виборчому окрузі, кількість депутатських мандатів, отриманих місцевою організацією політичної партії, кількість депутатських мандатів, отриманих місцевою організацією політичної партії, що залишилися вакантними, дата прийняття рішення щодо черговості кандидатів у виборчому списку за результатами виборів, номер рішення щодо черговості кандидатів у списку за результатами виборів.

Отже, у Центральної виборчої комісії наявна інформація щодо кількості голосів виборців, поданих за місцеві організації політичних партій на перших місцевих виборах, та відсутня інформація, запитувана О. Півтораком.

Пунктом 1 частини першої статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що розпорядник інформації, який не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит, має право відмовити в задоволенні запиту.

Відмова в задоволенні запиту на інформацію може бути оскаржена запитувачем у порядку, встановленому статтею 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Враховуючи викладене, відповідно до статей 1, 19, пункту 1 частини першої, частини четвертої статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", пункту 5 частини першої статті 12, статті 86 Закону України "Про місцеві вибори", Порядку надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 9 вересня 2015 року № 239 (зі змінами), керуючись частиною другою статті 3, статтями 11 – 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Олексію Півтораку в задоволенні його запиту на інформацію.

2. Копію цієї постанови надіслати О. Півтораку на електронну адресу, вказану в запиті на інформацію.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


М.ОХЕНДОВСЬКИЙвверх