Document z0586-17, valid, current version — Adoption on March 3, 2017
( Last event — Entry into force, gone May 30, 2017. Take a look at the history? )

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ

03.03.2017  № 47


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 травня 2017 р.
за № 586/30454

Про затвердження Критеріїв оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України

Відповідно до статті 28-1 Закону України «Про видавничу справу» НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Критерії оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, що додаються.

2. Управлінню розвитку інформаційної сфери та європейської інтеграції (Радзієвський І.А.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та його оприлюднення.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за першим заступником Голови Держкомтелерадіо Черваком Б.О.

Голова Державного
комітету телебачення
і радіомовлення України



О.І. Наливайко


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
комітету телебачення
і радіомовлення України
03.03.2017 № 47


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 травня 2017 р.
за № 586/30454

КРИТЕРІЇ
оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України

1. Ці Критерії, розроблені відповідно до статті 28-1 Закону України «Про видавничу справу», визначають загальні підходи до аналізу й оцінки видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, щодо віднесення її до такої, яка дозволена (не дозволена) до розповсюдження на території України (далі - видавнича продукція).

2. Ці Критерії призначені для використання Експертною радою Державного комітету телебачення і радіомовлення України з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України, та апаратом Держкомтелерадіо.

3. Не може бути ввезена на митну територію України з метою розповсюдження видавнича продукція, яка за своїм змістом:

спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади;

пропагує війну, вчинення терористичних актів;

розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу;

пропагує державу-агресора, зокрема її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України;

спрямована на пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки;

використовує шаржування державних символів України (Державного Герба, Державного Прапора, Державного Гімну) у будь-якому вигляді.

4. Видавнича продукція вважається такою, що пропагує державу-агресора, зокрема її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України, якщо вона має одну з ознак:

1) у сюжеті твору безпосередньо або опосередковано заперечується або ставиться під сумнів територіальна цілісність України, виправдовуються або визнаються правомірними окупація території України, акти агресії з боку інших держав, розв’язування війни;

2) автором (співавтором) твору є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв;

3) пропагує імперські геополітичні доктрини, які передбачають об’єднання народів навколо держави-агресора, її державної мови, культури, панівної релігійної конфесії та слугують ідейним підґрунтям повернення України у сферу домінування держави-агресора.

Начальник управління
розвитку інформаційної сфери
та європейської інтеграції



І.А. Радзієвський



on top