Document v1519359-19, current version — Adoption on July 5, 2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 5 липня 2019 року № 1519

Про скаргу Кузьміна Р.Р., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 4 липня 2019 року за № 21-34-28681

До Центральної виборчої комісії 4 липня 2019 року надійшла скарга Кузьміна Рената Равелійовича як кандидата в народні депутати України, включеного до виборчого списку Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ", у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року щодо дій суб’єкта виборчого процесу кандидата в народні депутати України Парубія Андрія Володимировича, включеного до виборчого списку Політичної партії "Європейська Солідарність", у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року та визнання їх такими, що не відповідають вимогам Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон), порушують його права та законні інтереси як суб’єкта виборчого процесу, а також оголошення кандидату в народні депутати України Парубію А.В. попередження.

Суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги тим, що "3 липня 2019 року відбулося 63 засідання Верховної Ради України. Його відкрив Голова Парламенту, кандидат у народні депутати України Парубій А.В. У період з 10 години 04 хвилин по 10 годину 08 хвилин, на ранковому засіданні Верховної Ради України Парубій А.В., виступаючи з трибуни президії Верховної Ради України, здійснив передвиборну агітацію у місці та у спосіб, заборонені законом, а також використав своє службове становище для втручання у діяльність Центральної виборчої комісії, внаслідок чого порушив принцип рівної участі у виборах усіх кандидатів".

При цьому суб’єкт звернення зі скаргою вказує на порушення суб’єктом оскарження вимог частини двадцять другої статті 74 Закону.

На виконання частини десятої статті 111 Закону копію скарги від 4 липня 2019 року надіслано суб’єкту оскарження та заінтересованим особам, яких повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.

5 липня 2019 року до Центральної виборчої комісії електронною поштою надійшли пояснення народного депутата України Парубія А.В., у яких він указав, що відповідно до положень Закону України "Про статус народного депутата України", виконуючи повноваження народного депутата України, зважаючи на факти, які стали йому відомі у зв’язку зі здійсненням повноважень народного депутата України, він оголосив звернення до Державної прикордонної служби України, Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України щодо Клюєва А.П., Кузьміна Р.Р. та Шарія А.А. та просить відмовити у задоволенні скарги Кузьміна Р.Р. з огляду на її безпідставність та необґрунтованість.

Згідно з частиною дев’ятою статті 108 Закону та пунктом 3.3 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133 (зі змінами) (далі - Порядок), виключно до суду шляхом подання позовної заяви оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, закладів та організацій, їх посадових і службових осіб.

Частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" встановлено, що Комісія та її члени зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, вказаним та іншими законами України.

Конституцією України та законами України Центральна виборча комісія не наділена повноваженнями щодо розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність народних депутатів України та щодо виконання ними своїх обов’язків.

Частиною першою статті 108 Закону встановлено, що кандидат у народні депутати України, зареєстрований у встановленому Законом порядку, партія - суб’єкт виборчого процесу, в особі її керівника, представника партії у Центральній виборчій комісії, уповноваженої особи партії чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії, довірена особа кандидата у народні депутати України, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до Закону, виборець, чиї особисті виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі, у тому числі на участь у роботі виборчої комісії чи на здійснення спостереження, порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею та статтями 109 - 113 Закону.

Постановою Центральної виборчої комісії від 5 липня 2019 року № 1496 скасовано реєстрацію кандидата в народні депутати України Кузьміна Р.Р., включеного до виборчого списку Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ", в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

За змістом частини одинадцятої статті 111 Закону, пункту 10.2 Порядку виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана, зокрема, неналежним суб’єктом звернення зі скаргою, до неналежного суб’єкта розгляду скарги.

За таких обставин скарга Кузьміна Р.Р. підлягає залишенню без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої, дев’ятої статті 108, частин четвертої, одинадцятої статті 111 Закону України "Про вибори народних депутатів України", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133, керуючись статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу Кузьміна Рената Равелійовича, залишити без розгляду по суті.

2. Копію цієї постанови надіслати Кузьміну Р.Р. та Парубію А.В.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКon top