Document v1327359-19, current version — Adoption on June 26, 2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 26 червня 2019 року № 1327

Про скасування реєстрації кандидата в народні депутати України Кацуби С.В., включеного до виборчого списку Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК", у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

Центральна виборча комісія постановою від 23 червня 2019 року № 1182 зареєструвала кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК", у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зокрема, Кацубу Сергія Володимировича, включеного до виборчого списку цієї партії під № 23.

Відповідно до частини другої статті 76 Конституції України, частини першої статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) народним депутатом України може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Частиною другою статті 9 Закону встановлено, що проживання в Україні за цим Законом означає: 1) проживання на території в межах державного кордону України; 2) перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; 3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; 4) перебування на полярній станції України; 5) перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

У свою чергу Закон України "Про громадянство України" визначає безперервне проживання на території України як проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів, та встановлює, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України (абзац одинадцятий статті 1 указаного Закону).

За таких обставин системний аналіз законодавства в контексті вимог частини другої статті 76 Конституції України та частини першої статті 9 Закону свідчить, що для визнання факту проживання в Україні протягом останніх п’яти років громадянин має перебувати на її території абсолютну більшість днів кожного із цих п’яти річних періодів, які йдуть підряд та безпосередньо передують дню виборів.

Разом з тим, за інформацією щодо перетину державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою України листом від 23 червня 2019 року, за вхідним № 24-41-24201, протягом періоду з 27 вересня 2015 року до 25 січня 2016 року разовий виїзд за кордон Кацуби С.В. становив 119 днів (понад 90 днів у період з 21 липня 2015 року до 21 липня 2016 року), а протягом періоду з 8 червня 2016 року до 1 травня 2019 року тривалість його перебування за межами України становила 1056 днів (понад 180 днів кожного року в період з 21 липня 2016 року до 21 липня 2019 року).

Додані до заяви Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК" щодо реєстрації кандидатів у народні депутати України, висунутих 10 червня 2019 року на IX З’їзді цієї партії та включених до виборчого списку кандидатів у народні депутати України вказаної партії, в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року документи не дають підстав для встановлення факту проживання в Україні Кацуби С.В. протягом останніх п’яти років.

Листом від 23 червня 2019 року Центральна виборча комісія звернулася до представника Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК" у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу з вимогою надати пояснення щодо обставин, які обумовили тривале (понад 90 днів) перебування Кацуби С.В. за кордоном, а також надати належним чином засвідчені документи для підтвердження такого перебування.

Однак з пояснень Кацуби С.В., які надійшли до Центральної виборчої комісії 25 червня 2019 року, та матеріалів, наявних у Центральній виборчій комісії, не вбачається, що Кацубою С.В. дотримано вимоги щодо проживання на території України в розумінні абзацу одинадцятого статті 1 Закону України "Про громадянство України".

Таким чином, Кацубою С.В. не дотримано вимоги Конституції України та Закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Пунктом 8 частини п’ятої статті 61 Закону визначено, що Центральна виборча комісія скасовує реєстрацію кандидата у народні депутати України у разі виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у народні депутати України, права бути обраною народним депутатом України відповідно до статті 9 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до пункту 8 частини п’ятої статті 61 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, 16, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скасувати реєстрацію кандидата в народні депутати України Кацуби Сергія Володимировича, включеного до виборчого списку Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК" під № 23 у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 червня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Кацубі С.В.

3. Копію цієї постанови видати представнику Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК" у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКon top